Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość anasjiufhbef

wada wzroku mnie załamuje ;(

Polecane posty

Autorko Ty to przesadzasz :D -3 to jest małe piwo a nie wada xD Ja mam prawie -8 i żyje, mam się dobrze, jeżdze samochodem.... Wcale nie odczuwam jakiegokolwiek utrudnienia w życiu przez to :D Poza tym... szukaj plusów ;) dzięki wadzie wzroku nie będziesz musiała rodzić naturalnie :D Głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
A JAKA MASZ PRACE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khfgk
wada wzroku w zadnym wypadku nie jest przeciwwskazaniem do SN :o co za bzdury tu ktos pisze :o przeciwwskazaniem sa problemy z siatkowa a nie wada wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anasjiufhbef
a mnie raz chłopak powiedział że z kaleką się nie będzie zadawał :( z kolei koleżanka mamy mówiła, że przy minus 3 dioptriach nie można się seksić, bo to grozi odwarstwieniem czegoś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahaha Jak ma się naprawdę duża wadę wzroku, to jest prawdopodobieństwo odklejenia siatkówki, bo przy naprawdę dużych wadach jest słaba. Takie przypadki mają miejsce przy naprawdę wielkich wysiłkach dla organizmu typu poród. Ja mam jakieś -7 , kiepską siatkówkę, ale żyję zgodnie z zalecaniami lekarskimi (nie mogę ćwiczyć z hantlami, stawać na rękach, dźwigać etc) i nic mi nie jest. Jesli to z seksem byłoby prawdą, to między innymi ja byłabym już ślepa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] khfgk wada wzroku w zadnym wypadku nie jest przeciwwskazaniem do SN co za bzdury tu ktos pisze przeciwwskazaniem sa problemy z siatkowa a nie wada wzroku Każdy NORMALNY okulista da takiej osobie skierowanie na CC jeżeli ta powie, że ma obawy o swój wzrok ;) ja tak miałam to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molorchus
Witam! Wada -3D to rzadna wada... ech dziewczyno ale masz problemy... Ja miałam w lewym oku -14D a w prawym -12D, zdecydowałam sie na zabieg doszczepienia soczewki i obecnie w lewym jest -1,0 (jestem astygmatykiem wiec nie dało sie zlikwidować do 0, prawe oko narazie czeka na zabieg) i przy takiej wadzie moza mieć problem, a nie przy śmiesznym -3,0D... Zreszta medycyna poszła tak do przodu że nie ma co się za bardzo przejmować :) Pozdrawiam tych z PRAWDZIWIE duzymi wadami wzroku co nie traca optymizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytujemy sie na wady wzroku
:-P Ja mam ok -7,0 z małym astygmatyzmem na lewe oko, noszę szkła kontaktowe takie w których ostatecznie można spać a okulary mam ze szkłami z wyższym indeksem i wyglądają całkiem przyzwoicie;-) mam prawko, studiuję kierunek gdzie w sumie są przeciwwskazania ale jakoś mnie puścili chociaż nie wiem co będzie dalej... może pójdę na korekcje jak kasę uzbieram i mnie dopuszczą :-p teraz w sumie stwierdziłam że najbardziej to mi przeszkadza, to że w kontaktach nie mogę swobodnie pływać a w taką pogodę nad jeziorko to obowiązek :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molorchus
A właśnie, może ktoś się orientuje czy są jakieś przeciwwskazania dla krótykowidzów przy pracy z kompuetrem, chodzi mi o badanie do pracy, czy okulista może wydac takie przeciwwskazanie i niedopuścić do takiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie to najlepsza metoda dla ciebie. Korekcja zmniejszy wadę a może nawet zniweluje do 0. Zapomnisz o soczewkach i okularach. Sama robiłam sobie więc wiem co mówie... Tylko radzę iść do dobrych specjalistów. Mi robiła Pani doktor Izdebska i bardzo miło wspominam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wadę minus 10 prawe oko i lewe minus 7,5 i ograniczone pole widzenia do 10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja lat 35 mam wadę wzroku około- 0,5 w obu oczkach a wcześniej a wieku lat 25 miałam około- 0,75 lub -1 z tym że teraz doszedł mi astygmatyzm ....ale nie jestem tego pewna bo ta okulistka tak średnio bada wiec może tego astygmatyzmu nie ma :) nie wiem W każdym razie zrobiłam sobie szkła na minusy i astygmatyzm ale nie mogę tego nosić bo w głowie mi się kręci że masakra więc do jazdy autem zakładam swoje stare minusy 0,75 :) A tak poza tmy to noszę okularki tylko do jazdy autem i jak chodzę na jakieś naukowe wykłady szkolenia etc tzn tam gdzie wyświetlają z rzutników i innych pomocy naukowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikuśka l
Ja mam ponad minus 20 (serio) i nie ma tragedii (tyle, że tekst na kompie mam powiększony). Nie mogę autem śmigać, co trochę przeszkadza, bo mój zawód wymaga także pracy w terenie, ale wożę się autobusami.Z seksem nie ma problemów, nie jest to na tyle ogromny wysiłek żeby siatkówka się odkleiła :D Jeśli martwisz się badaniami lekarza, to potem pójdź do innego, który nie będzie wiedział o twojej wadzie i wpisze, że jest ok bez badań okulistycznych. Koleżance kiedyś lekarka zabroniła iść do szkoły zawodowej, bo niby jedną nogę miała krótszą, ale ona i tak poszła gdzie chciała, bo jakiś tam lekarz ma coś do gadania bardziej w przypadku badań pod konkretny zawód ( np: pilot śmigłowca czy wspomniany maszynista). Poza tym są np. setki informatyków z wadami wzroku, którzy niby nie powinni siedzieć tyle przed kompami, bo niezdrowo dla oczu, ale dają radę, bo w końcu dla każdego jest niezdrowo tyle czasu spędzać przy monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikuśka l
Jeszcze coś :) Czytając o zabiegu doszczepiania soczewki trafiłam na forum (nie na tym) na kobiete mającą -15 pracującą w biurze projektowym, robiącą między innymi miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (rysuje mapki i pisze teksty przy kompie) 8/8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welka56
Nie można przejmować się wadą wzroku. Trzeba znaleźć na nią jakieś rozwiązanie. Jeśli ma się powyżej 18 lat to spokojnie można zdecydować się na laserową korekcję wad. Polecam zabieg Lentivu w klinikach Optegra. Jego atutem jest efekt, który uzyskuje się od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianna Rogozińska
Ja się wybieram na zabieg lentivu w dopiero co otwartej kinice Optegrze w katowicach. Tymbardziej ze widziałam ze jest promocja na zabieg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agza

Lilianna daj znać jak zabieg albo czy ktoś miał w Katowicach w Optegrze? Ja mam za tydzień tam. Zdecydowałam się na metodę lentivu bo zależy mi na szybkim dojściu do siebie po zabiegu. Lekarz mówił, że to bardzo  nowoczesna metoda i nie trzeba potem miesiącami leżeć i odpoczywać, więc pociesza to mnie, bo planują szybki powrót do pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w Katowicach robiłam Lentivu - jakieś 4 miesiące temu. Ale nie żałuję, doskonały sprzęt, bardzo pomocni i konkretni lekarze...a do tego Pani Janiszewska ma wiele pasji w sobie i optymizmu! serio jest doskonała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - są możliwości! dlatego moim zdaniem warto się zastanawić i zrobić korekcję. Myslę ze Katowice i Optegra jak i inne miasta to dobre rozwiązanie. szczerze to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest ale można zoperowac. I sama być poleciłam katowicką Optegrę. Moim zdaniem jest to dobre i dokładne miejsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×