Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna Anielica

patelnia ceramiczna

Polecane posty

Gość gość
Ogólnie na początku super, nic nie przywierało, teflon mógł sie schować. Potem zaczął ptrzywierać tłuszcz do brzegów przy dłuższym smażeniu i ciężko go usunąc bez szorowania, a niestety przy silniejszym pocieraniu nawet gąbką kuchenna z tą warstwą do szorowania porobiły się rysy :( Wygląda to tak, jakby wysokie temperatury (przy przypaleniu na przykład) szkodziły powłoce, bo miejscami warstwa ceramiczna pociemniała... No ale moja patelnia 20cm kosztowała ok. 40zł, może z droższymi jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam ceramiczna włoską firmy Maneta i upiekłam na niej babkę piaskową w ciągu 15 min,pięknie wyrosła,zostawiłam na wyłaczonej płycie ,nie opadła Jeszcze nigdy nie piekłam na głebokiej patelni ciasta! super patelnie wycieram paierowym recznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ceramiczna patelnia, zakupiona w Biedronce, też na początku była super. Niestety po kilkunastu smażeniach brzegi białej powłoki zaczęły coraz ciężej się domywać a przy mocniejszych szorowaniach ostrzejszą stroną gąbki kuchennej zaczęły się rysować. Teraz po prawie roku brzegi białej patelni są ciemno-brązowe od przypaleń, których nie potrafię doszorować i ten brąz schodzi coraz niżej na dno patelni. Powoli na środku też zaczynają się pojawiać przypalenia. Myślę że jeszcze z pół roku (razem 1,5 roku) i nie będzie się dało na patelni smażyć bez przypalenia potrawy. W Biedronce patelnia kosztowała 40 zł. Może ta ceramiczna powłoka jest słabej jakości. Czy droższe patelnie ceramiczne też się tak zachowują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście używam patelni za około 60 zł. Z tego sklepu http://dogotowania.pl/kategoria/77-patelnie-ceramiczne i po pół roku użytkowania nie zauważyłam jakiś konkretnych uszkodzeń, wiadomo sprzęt się zużywa, jedyne co to nie myję patelni w zmywarce może dlatego nic się z nią nie dzieje. I nie szoruję na siłę gąbką bo jeśli patelnia jest dobrej jakości nic nie powinno przywierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie kupuję patelni bez szklanych przykrywek w komplecie chyba ,że mam starą i pasuje ale to loteria pasuje lub nie pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adirea
Od jakiegoś pół roku również używam patelni ceramicznych. Jedną mam dużą , drugą maleńką - taką na jedno jajko. Obie są marki Moneta. Kupiłam w internecie ( w goblet.pl ) , bo była jakaś promocja i oczywiście taniej Niestety małą przypaliłam ( porządnie) i mimo tego, że wyczyściłam ją dokładnie zaczęła przypalać, o jaku nie było mowy, od razu przywierało do patelni. Myślałam, że jest na straty, ale zadzwoniłam do sprzedawcy i poradzili mi, żebym po każdym myciu nacierała ją wewnątrz olejem. Pomogło! Może osoby, które pisały, że ich patelnie przypalają spróbują tego sposobu. Poza tym jestem bardzo zadowolona z patelni, no i zero problemów z myciem. Bez tłuszczu można smażyć- próbowałam, ale ja wolę rozprowadzić odrobinę oleju przy pomocy pędzelka . Jakoś nie przekonuje mnie to beztłuszczowe smażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Czy wygina się dno w tych patelniach? Mam teflonową i dno jest jak kołyska i nie da się nic upiec na płycie ceramicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość123123
Cześć, witam wszystkich! Od ok. pół roku jestem użytkownikiem patelni ceramicznej Lamart kupionej w Media Markt. Jakiś czas temu prawie wszystko zaczęło do niej mniej lub bardziej przywierać. Dzisiaj, po smażeniu steków natartych oliwą i pieprzem patelnia wyglądała fatalnie. (Chciałem wstawić lin do zdjęcia, ale wiadomość została uznana za SPAM:/) Na stronie www sklep podaje, że na tę patelnię udzielana jest dwuletnia gwarancja. Myślicie, ze powinienem wybrać się z moją super-patelnią do sklepu i złożyć reklamację? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widawiusz2014
Kupiłem. Na jesieni. W sklepie na L. Było rewelacyjnie, miesko "płyuwało" w niej jak na łozyskach . I nagle bez powodu zaczeła przypalać. Przypala wszystko i niezależnie czy z olejem, czy bez, czy gorąca czy b.goraca. Nadaje się do wyrzucenia. Zrobiłem coś źle? Czy to taki standard, kilka m-cy i do śmieci . A tak ją lubiłem i dbałem - to odpłaciła... A może da się ją jakoś odratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda 51
Jestem od kilku dni właścicielką patelni ceramicznej.Jest rewelacyjna.Własnie zamówiłam sobie taką samą do smażenia naleśników.Koniec z przywieraniem ciasta.Właśnie usmażyłam rodzinie placki drożdżowe z jabłkami.Szybko,sprawnie i wygodnie.Racuchy,wspaniałe miękkie a patelnia przetarta myjką i czysta.Mam kuchnię indukcyjną.Tylko troszkę zewnętrzne dno pociemniało.Czy ktoś wie dlaczego? Kupiłam w zestawie szwajcarskiej firmy Royalty Line na Allegro.Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cristóbal13
W Auchan Wola kupiłem dwa lata temu dwie patelnie ceramiczne jakiejś firmy francuskiej,niestety nazwy nie pamiętam.Dużą używam rzadziej i jest jak nowa.Małą 20cm kilka razy dziennie i parę razy została nawet przypalona.Lekko ściemniała,delikatnie przywierają teraz niektóre potrawy,ale powłoka jest nienaruszona i nie wygląda na uszkodzoną.Chociaż domownicy,nie pomni na moje sugestie,szorują ją ostrą stroną gąbki-zmywaka!Trafiłem dobry produkt!Poprzednie teflonowe,niby dobrej firmy,wyrzucałem zdarte po roku,choć bardzo o nie dbałem.Niemiecka tytanowa za 400zł też już ma dosyć po paru latach!Za ceramiczne dałem po około 130zł za sztukę,ale są podziesięciokroć tego warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie przestańcie reklamować Moneta, mogą sobie zrobić reklamę sami gdyby mieli towar godny uwagi, ich patelnie to złom i nie warto ich kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarniątko
My na ślub zgarnęliśmy coś takiego: http://www.ceneo.pl/26079761 Bo sami byśmy sobie pewnie nie kupili, a do płyty jest absolutnie idealna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanna2
kurcze, ja zawsze lubiłam tą firmę berghoff, ale może nie każdy jej produkt jest ok. a co to ten wok? jak to działa? przecież jest idealnie okrągły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatapyskata
sarniątko, wok do płyty ceramicznej? i jak to sie sprawdza? nagrzewa się cały czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaff
wow. Ciekawy ten wok Electroluxa. Przypuszczam, że ta podstawa rozprowadza ciepło do woka. Bez tego byłby za mały styk z powierzchnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rozwiązaliście mój problem tą sodą oczyszczoną! Interesująco wygląda ten Wok. Ciekawe jak działa :) Bo ja z mojej ceramicznej patelni jestem super zainteresowany. Teraz tylko muszę kupić nową płytę grzewczą tylko naprawdę nie wiem jaką :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarniątko
Jedzenie nagrzewa się jak trzeba (i nie ma mowy, żeby coś przywarło) ;) Co do samej patelni, no to czujesz temperaturę, ale raczej nie ma opcji, żeby się poparzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwolska
A gdzie mozna taki Wok zobaczyc? Zaciekawiłyście mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy ceramiczna i sie porysowala powloka i zdziera sie...masakra...a 78 zl kosztowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jajecznica
Czy na ceramicznej udaje Wam się jajecznica? U mnie zawsze się przykleja do dna... Kilku firm patelni już próbowałam, zawsze to samo. Ceramika nie do jajecznicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwolska
A ile taki wok kosztuje? Bardzo fajna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rabatka
Nie jest to mały wydatek, ale za to warty swojej ceny. Na allegro dostaniesz za ok. 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlodomur
mam ze stali nierdzewnej groszkowaną,jestem z niej bardzo zadowolony,teraz chcę kupić mniejszą ceramiczną i dlatego weszłem w ten temat,bardzo mi pomogłyście w podjęciu decyzji,dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella31
Żeby wybrać dobra patelnie ceramiczna trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, wszystko to zebrane w jednym miejscu masz tu http://www.parazgara.pl/dobra-patelnia-ceramiczna/ . Dobrze wybrana patelnia ceramiczna posłuży par ę lat. Nie radzę kupować tych tanich, chińskich kolorowych. Skąpy dwa razy traci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ceramiczne ...to co najwyżej płytki http://dekori.eu/10-plytki-ceramiczne-tubadzin-paradyz patelnie miałam, dbałam o nią aaaale się cała pozdzierała dość szybko. Poza tym wszystko przywiera - zwłaszcza odradzam te z wyżlobionymi wgłebieniami. Wszystko w nie włazi, bardzo ciężko się myje.... Odradzam. U mnie stary dobry teflon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×