Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
messina

Przedłużające się przeziębienie.Normalne czy isc jeszcze raz do lekarza?

Polecane posty

Otóż moja córka zachorował w ponad tydzień temu w sobotę. Miała katar a w rezultacie kaszel, bo spływający katar jej zalegał. We wtorek poszłam do lekasza i mowił ze płuca czyste,przepisał syrop wykrztuśny Ambrosol,Pulneo, i Clemastium WZF ale z tego co przeczytalam na ulotce to ten Clemastium jest na alergie,a ona nie ma alergii.Do tej pory jest neiwielka poprawa, katar dalej taki sam nawet bardziej gęsty momentami zielony i dalej ten uciążliwy kaszel,ale juz nie tak często,bo wcześniej miała w nocy ataki kaszlu a teraz tylko w dzien czasem zakaszle.I zastanawiam się czy to normalne zeby to tak długo trwało?Może isc do lekarza jeszcze raz?Poradzcie coś:)

to może być tzw. kaszel reaktywny czyli kaszel po przebytej infekcji dróg oddechowych utrzymujący się nawet przez kilka-kilkanaście tygodni... u mnie taki kaszel przeważnie trwa jeszcze miesiąc po chorobie... u starszej córki podobnie... jeśli ma napady suchego kaszlu daję jej supremin... u moich końcowa faza kataru to zawsze taka zielona gęsta wydzielina... może zastosuj euphorbium do nosa...

No właśnie stosuje Euphorbium,wode morską i jeszcze czasem Nasivin.Zawsze pomagał Euphorbium ale teraz słabo... Ale to co piszesz to jakby powikłania po jakiejs chorobie a ona wcześniej była przeziębiona w listopadzie.

Gość misia1111111111111111111111
moja ma 14m i dokładnie podaję jej te same leki od tyg co ty. i też nie ma za dużej poprawy.katar jest i kaszel w dzień w nocy już nie ma.też mnie to nie pokoi i idę jutro do lekarza.

Nie rezygnuj z clemastinu, bo on działa przeciwhistaminowo, czyli zmniejsza obrzęk śluzówki, przekrwienie, ogólnie zmniejsza stan zapalny. Najczęściej jest stosowany w alergiach, ale ma też inne wskazania. Mój syn ma zapalenie ucha i też to mamy dawać, właśnie ze względu na właściwości p/zapalne. p/obrzękowe. U mojego dziecka też po katarze jakiś czas utrzymuje się kaszel. Tym razem katar niestety przyczynił się do zainfekowanie ucha. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem. Warto sprawdzić czy nie rozwija się nic poważniejszego.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować