Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

messina

Przedłużające się przeziębienie.Normalne czy isc jeszcze raz do lekarza?

Polecane posty

Otóż moja córka zachorował w ponad tydzień temu w sobotę. Miała katar a w rezultacie kaszel, bo spływający katar jej zalegał. We wtorek poszłam do lekasza i mowił ze płuca czyste,przepisał syrop wykrztuśny Ambrosol,Pulneo, i Clemastium WZF ale z tego co przeczytalam na ulotce to ten Clemastium jest na alergie,a ona nie ma alergii.Do tej pory jest neiwielka poprawa, katar dalej taki sam nawet bardziej gęsty momentami zielony i dalej ten uciążliwy kaszel,ale juz nie tak często,bo wcześniej miała w nocy ataki kaszlu a teraz tylko w dzien czasem zakaszle.I zastanawiam się czy to normalne zeby to tak długo trwało?Może isc do lekarza jeszcze raz?Poradzcie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może być tzw. kaszel reaktywny czyli kaszel po przebytej infekcji dróg oddechowych utrzymujący się nawet przez kilka-kilkanaście tygodni... u mnie taki kaszel przeważnie trwa jeszcze miesiąc po chorobie... u starszej córki podobnie... jeśli ma napady suchego kaszlu daję jej supremin... u moich końcowa faza kataru to zawsze taka zielona gęsta wydzielina... może zastosuj euphorbium do nosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie stosuje Euphorbium,wode morską i jeszcze czasem Nasivin.Zawsze pomagał Euphorbium ale teraz słabo... Ale to co piszesz to jakby powikłania po jakiejs chorobie a ona wcześniej była przeziębiona w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia1111111111111111111111
moja ma 14m i dokładnie podaję jej te same leki od tyg co ty. i też nie ma za dużej poprawy.katar jest i kaszel w dzień w nocy już nie ma.też mnie to nie pokoi i idę jutro do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to możemy sobie podać rękę.Chyba też pójdę jutro do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rezygnuj z clemastinu, bo on działa przeciwhistaminowo, czyli zmniejsza obrzęk śluzówki, przekrwienie, ogólnie zmniejsza stan zapalny. Najczęściej jest stosowany w alergiach, ale ma też inne wskazania. Mój syn ma zapalenie ucha i też to mamy dawać, właśnie ze względu na właściwości p/zapalne. p/obrzękowe. U mojego dziecka też po katarze jakiś czas utrzymuje się kaszel. Tym razem katar niestety przyczynił się do zainfekowanie ucha. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem. Warto sprawdzić czy nie rozwija się nic poważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×