Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezdecydowanaa8

co wybrać? iść na studia licencjackie czy na studium fryzjerskie

Polecane posty

Gość niezdecydowanaa8

Witam. Doradźcie co w dzisiejszych czasach mam zrobić bo ja już sama nie wiem co zapewni mi prace na pszyszłość... Otóż zastanawiam sie jaka szkołe wybrać czy iść na studia licencjackie na administacje lub zarzadzanie o specjalizacji związanej z rachunkowościa i finansami żeby miec wyższe wykształcenie, czy iść na studium fryzjerskie ponieważ interesuję sie od dawna tą dzedziną, poza tym mam skończoną szkołe wizazu i stylizacji paznokci, roczna szkołe kosmetyki. Jestem po technikum ekonomicznym z maturą ale nie wiem co dalej robic... Boje sie że kiedyś wyższe wykształcenie to bedzie podstawa do pracy, że majac średnie może być ciężko. Obecnie pracuje w pracy za biurkiem, ale nie mam umowy na czas nieokreslony mimo że mam już trzecią umowe, wiec jak kiedys założe rodzinę to nie wiem czy do tej pracy bede miała powrót. Co do fryzjerstwa to mam możliwości zdobycia doświadczenia w rodzinnym salonie, pracy na fryzjerki jest dużo, mam smykałke do takich kosmetyczno-fryzjerskich zabiegów - lubię to. Poza tym mam tez swoje lata tj 25 i coś w tym zyciu chcę dla siebie zrobić. Idę jeszcze na nauke angielskiego ale prosze doradźcie co zrobić mam jaka szkołe wybrać??? Co wy byście zrobili w mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatass28
popatrz jakie dzisiaj jest bezrobocie wsrod magistrosw!! moim zdaniem sa 3 mozliwosci (1 opcja najlepsza): 1. idz na studium fryzjerskie, zdobadz zawod a pozniej jak ci finanse pozwola zrob sobie ta rachunkowosc. 2. zrob licencjat z rachunkowosci ale juz od 1 dnia studiow szukaj praktyk, stazu w rachunkowosci!! 3. rob licencjat i znajdz jakies studium fryzjerskie (weekendowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatass28
sorry nie doczytalam:)masz 25lat czyli 2opcja odpada, bo teraz najchetniej przyjmuja do pracy studentow do 26rz. opcja 1!!!!!!!!dobrze radze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoohoo
sama sobie odpowiedz co wolisz robic:o studia dzisiaj nic nie gwarantuja bo za duzo osob je konczy a fryzjer zawsze bedzie potrzebny:P no chyba ze dla wlasnej satysfakcji chcesz miec ten licencjat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowanaa8
tego licencjata to chce zrobic dlatego że jak przegladam oferty pracy to na niektóre stanowiska które by mnie interesowały jest wymagane wykszt. wyższe wystarczy licencjat. Zdobede wiedze z jezyka angielskiego w ciagu roku bo chce sie przyłozyc do tego. Włąsnie tez myslałam że fryzjerstwo to zawsze bedzie, a wyszkoli mnie fryzjerka która jest mistrzem i pieknie farbuje i obcina. Boje sie o swoja przyszłośc i dlatego mam dylemat:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowanaa8
dodam że jak sa tez oferty fajne na stanowsika sekretarki i wymagaja średnie ekonomiczne to chca jezyk angielski wiec dlatego chce sie go perfekcyjnie nauczyć, oraz doświadczenie pracy z ludzmi a to mam i to że stażem 5 letnim. Ale boje sie co bedzie za kilka lat czy to średnie wykształcenie nie bedzie jak zawodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowanaa8
agatas28 3 opcja byłaby trudna do osiagniecia ponieważ pracuje i dwóch szkół bym nie pogodziła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowanaa8
prosze o wiecej opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvbjbjnbhnbjbj
mój tata ma własny zakład fryzjerski - jest mistrzem w swojej dziedzinie - jesli masz talent to dobry pomysł ale rachunkowość to też bdb pomysł - ja kończe rachunkowość i zaczynam pracę w biurze rachunkowym - po kilku latach jak masz mgra z rachunkowości i staż pracy 3 lata na samodzielnym stanowisku to masz certyfikat ksiegowy i idziesz na swoje tzn możesz iść, ale tutaj droga jest dłuższa, fryzjerka bedziesz szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno coś ci poradzić
Nie wiemy jakie masz predyspozycje, co lubisz i chciałabyś robić. Nie ma co zwalać winy na rynek pracy, bo gdyby to było takie proste: zerkasz w ranking i wiesz na czym za 5 lat zbijesz kokosy, to nie byłoby ani tych bezrobotnych magistrów ani fryzjerów. Rozstrzał między rachunkowością a fryzjerstwem jest jednak dość spory. Zacznijmy od tego: co jest krótsze? Ile trwa to studium? A może mogłabyś robić te specjalności jednocześnie? Co da Ci możliwość zarobkowania najpierw? Czy jesteś na tyle zdeterminowaną osobą, że będziesz w stanie iść na studia po dwuletniej przerwie na studium? Sama musisz sobie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana8
załuje ze nie zrobiłam studów od razu po technikum ekonomicznym, skonmczyłam dwa studium ale w dziedzinie kosmetyki i paznokci wiec smykałke mam:) do dzis robie pazurki:) ale zastanawiam sie czy zrobic wyzsze wykształcenie zeby miec kieds w zyciu łatwiej czy piac sie na dziedine fyzjerstwa i szkolic sie w tych dziedzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana8
studium trwa 2 lata, studia 3 lata, po stdudium frzjerstwa mam mozliwosc zdobycia parktyki w rodzinnym zakładzie, po administracji 3 letniej licencjat nawet nie mam znajomosci gdzie by zdobyc doświadczenie. dodam że obecnie prcuje w pracy raczej takiej za biurkiem zwiazanej z obsługa klientów, ale sama nie wiem czy w tej pracy bede miala możliwosc pracowania do emrytury, różnie to bywa. doswiadczenia z obsługa klientow, szkoleń ze sprzedazy negocjacji mam dość sporo ponieważ pracuja w obecnej branży 5 lat. Ale co zrobic by zapewnic sobie lepsza przyszłość. Kosmetyka, paznokcie, włosy to moja pasja lubie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
podnosze i czekam na porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowanaa8
chyba wybiore sie na to fryzjerstwo a w miedzyczasie zrobie uprawnienia i kupie sprzet aby wykonywac makijaz permamentny. Takie rzeczy mnie ciesza i interesują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuup
uppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktos
jeszcze co dopisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×