Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

iza ja ostatnio kupiłam kostke edukacyją i jak narazie jest bardzo zainteresowana, pyt jak długo ma od wczoraj hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camilia w małych dawkach nie zaszkodzi - to homeopatia. ja tez dawalam raz dziennie,przez pare dni. jesli jest goraczka przy ząbkach,to wtedy do lekarza. camilie mozna podawac np z ibufenem lub czopkiem. tak mowil lekarz. honia - brawo !!! :P gratuluje wytrwalosci :) Dziewczyny...ja założyłam,że zabawki póki co w formie minimalnej - ksiazeczka,kostki edukacyjne,mata,gryzaki,grzechotki itp... dziecko szybko z tego wyrasta. a najlepiej bawi sie i tak rzeczami codziennego uzytku. oszczędzać raczej nalezy na czasy gdy dziecko zacznie ogladac reklamy :) :) wiem po szwagierki corce,ze kazda lalka w reklamie MUSI byc kupiona i juz. hehehe... http://allegro.pl/interaktywna-ksiazeczka-edukacyjna-tiny-love-sklep-i2366012884.html - to najlepiej wydane 50zl w moim zyciu :D mala od 4 miesiecy nieprzerwanie sie nią bawi...:) zawsze cos innego z nią wykombinuje :D no i jeszcze te zabawki , o które pytalyscie- tez rewelacyjne są. potrafia ją zająć. choc ostatnio to najwazniejsze dla Julki by zejsc z koca i lezec na dywanie :P :P :P pozdrawiamy z Julka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambusik jak ja ci zazdroszcze że, twoja tak łagodnie przechodzi moja nie dawno tak sie uraziła że, półgodz płakała non stop aż sie taiła i z wycieńczenia zasnęła :( mam nadzieje że niedługo jej przejdzie . moja też husteczki nawilźone uwielbia gryźć jak je dorwie to taki szelest hałas :) ale teraz nie daje jak sie tak uraża . Mała lubi sie też bawić takim lusterkiem grającym długo sie zabawi . ja mojej biszkopciki daje bo już może . A co robi jak jem chleba o matko płacze w niebogłosy żeby dać jakby ją kto ze skóry obdzierał :D daje jej . Mała już ładnie gryzie wszystko więc jak jakaś większa grudka sie zdarzy to ją pogryzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co rozmawialam dzis z kolezanka mama 1,5 rocznej corki ktora przy zabkowaniu dostala zapalenia dziasel i wyla z bolu,trafila na lekarza ktory o dziwo to stwierdzil bo poprzedni stwierdzil tylko zabkowanie( ale zeby wyszly a placz sie nasilil) nakazal smarowac fioletem na wodzie a na bol dziasel uzywac..tantum verde.... mama zdziwiona ale popsikala i dziecko momentalnie sie uspokoilo podobno to lekko jakby znieczula dziaslo i bol mija mowi ze od momentu jak to praktykuje dziecko jest spokojne ,az otwiera buzie zeby jej psiknac. W ulotce jest dawkowanie dla dzieci ponizej 6 rż 1 dawka na 4 kg wiec 8 kg dziecko moze dostac 2 dawki jednorazowo 2-6 razy na dobe.Chyba to wyprobuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahahahaxxx
Jakie te wasze dzieci rozwiniete pewnie co niektore juz zaraz beda chodzic agatki87juz mowi mama karolci stoi a ani zaraz bedzie jesc widelcem o bosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buahahaha a co w tym dziwnego że "mówi" mama inne mówią baba itd to są nie kontrolowane sylaby mamo bąbelków dobrze wiedzieć a takich sposobach chociaż ja nie wiedziałam kiedy Mai wyszły dwie dolne jedynki zobaczymy jak będzie z górnymi narazie jest ok nic więcej nie pisze żeby nie zapeszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buahahaha - a twoje to juz pewnie uniwersytety pokończyły i daawno wyprowadzily sie z domu i teraz zal ci du** sciska ze nasze takie slodkie sa przy nas :) :) bueehehehe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w tym dziwnego że, prawie 7 miesięczne dziecko potrafi pogryźć mały kawałek chleba to ja nie wiem :D a to że mówi mama ? Co w tym dziwnego 4 miesięczne dziecko potrafi powiedzieć znam takie przypadki . a to że karolci bori stoi moja też stoi przez chwile potrzymywana pod paszkami i co w tym dziwnego mają prawie 7 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moźe pomarańczowa praktykuje " uczy sie samo jak będzie chciało " he he . ech dziewczyny nie zwracajmy uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu pomarańcze...czy to cos dziwnego,ze moje dziecko stoi??przeciez nie stoi sam tylko popiera sie o cos no i leci mu 7ms wiec chyba nic w tym dziwnego prawda? Ja tez słyszałam o tym tantum verde ze mozna psiknac ale nie praktykowałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia a ja wlasnie nie wiedzialam zreszta ona tez byla zdziwiona:) a ze tez ma blizniaki 2 tyg mlodsze od moich to poczula ulge wynajdujac taki sposob hi hi no ciekawa jestem ,ale czytalam ulotke i jak byk jest napisane ze jest stosowany w stomatologii ...coż czlowiek uczy sie przez cale zycie:Dmoje zwierza chyba sie tak szybko nie oswoja mysle ze jakbym im pozwolila to by koteczka zameczyly na smierc wiec poki co pilnuje jednych i drugicich ale kotkiem sie moj synek zajmuje w duzej mierze wiec nie mam problemow :) spia razem bo mamy maluszka od wczoraj i szukala kogos do przytulenia ,a moj synus kocha zwierzaki wiec wybrala idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, widzę, że pomarańczki lubią narobić trochę szumu od czasu do czasu. Nas trochę czasu nie było, ale 3 strony zostały nadrobione. Zośka dostała zapalenia spojówek i walczyliśmy z non stop zaklejonymi oczkami, dopiero antybiotyk w kropelkach załatwił sprawę i dziś już było rewelacyjnie. Za to synuś się rozłożył, więc mamy mała kwarantannę z nadzieją, że na Zosie nie przejdzie. U nas ząbków na razie nie widać, ale jeśli i to odziedziczy po bracie, to koło 11 miesiąca zaczną się pojawiać :D Zośka nadal nie lubi strasznie leżeć na brzuszku, więc o raczkowaniu nawet nie będzie mowy. Za to podtrzymywana pod paszki maszeruje, a to dlatego, że preferuje tylko dwie pozycje, siedzącą i stojącą. Chociaż dla jej kręgosłupa i stawów wolałabym żeby więcej leżała. Jeśli chodzi o ubranka, to my nadal jesteśmy na etapie 62-68. W 74 by się utopiła. Należy chyba do tych mniejszych dzieci. Po zdjęciach widzę kolosalne różnice miedzy moim synkiem w jej wieku a nią. Zasypia sama w swoim łóżeczku, czasem do razu, czasem przy drugim podejściu :P U nas z zabaw, to nie zabawa zabawkami jest preferowana, tylko zabawa w wyrzucanie zabawek :D No i chusteczki, ich wyciągnie i ich zajadanie, to na miejscu pierwszym :D Budzi się jak budziła, czyli kilka razy :D A właśnie, poproszę email z hasłem: magslom@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magslom - to moja na plechach znow malo lezy,,od razu fika na brzuch i tak caly dzien moze na brzuchu spedzic.... no chyba ze siedze z nia,,to drugi dobry wariant :P teraz nawet spi na brzuchu :P choc teraz to tylko raczkowanie jej w glowie - czasem przez sen,choc mniej juz niz na ppoczatku. dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko od wczoraj woła "mammamamamama" ale tylko jak płacze i nie ma nie wtedy w pobliżu :)) czyli świadomie :) bo gada też tatata przy zabawie ale to chyba jeszcze przypadek ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. mamo babelkow sprawdziłam sposób z tym tantum verde i jak psikłam w gardełko zaraz sie uspokoiła . Dziekuje za podsunięcie rady :) Jeden już sie przebił jeszcze tylko druga jedynka . moja ala też raczkuje . Już sama siezi rzadko kiedy sie obali i próbuje sama usiąć z raczkowania podkurcza nogi i obala dupke a nóżki przesuwa do przodu nie wiem jak wam to wytłumaczyć :D ale jeszcze jak siupnie na dupke to leci do tyłu he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o radę mamy, które walczyły w ciąży z mdłościami i wymiotami. Mnie te ciążowe przyjemności na szczęście ominęły, ale moja koleżanka w 10 tyg. walczy z nimi już dwa tygodnie. Całe dnie spędza nad kiblem. Czy miałyście jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja walczylam i mnie pomagala woda ze swiezym imbirem obranym i pokrojonym i odrobina cytryny ze skorka, ale potem moj ginekolog zebym sie nie wykonczyla dal mi czopki o nazwie TORECAN i to byla rewelacja chyba mam nawet wdomu ze 2 opakowania podaje psom przed podroza bo wymiotuja nam w aucie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja miałam straszne mdłosci,ale mi nic nie pomagało ja poprostu nic jadłam i piłam tylko gorzka herbate... Bori teraz cały czas by stał,ewentualnie siedzi,ale stanie jest najlepsze wiec ciagle trzeba stac koło niego...raczkuje po całym pokoju,chwyta sie kanapy i staje i tak w kółko,wczoraj wszedł pod stół i sie główka uderzył i ma małego guza na czółku;/ U nas od paru dni pogoda fatalna wiec ani na spacerek wyjsc ani nic takze dostaje na głowe juz w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh Karolcia ten twój mały to jest siłacz jakich mało, Maja też tylko by siedziała, jak leży na brzuszku to podkurcza nóżki ale do raczkowania to jeszcze jeszcze a o stawaniu to nie wspomne-daleko :) moja dziecko śpi już 1h15min gdybym wiedziała to tez bym sie kimnęła heh my też dzisiaj w domku bo co jakiś czas pada pochmurno zimno brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie powiem silnego mam mojego małego meżczyzne;) Mało je ,ale siły ma niewiadomo skad;) Mój tez spi juz 1h ,ale znajac zycie jak ja bym sie połozyła to on nagle otworzy oczy... Siedze własnie na allegro i zastanawiam sie nad kupnem takiej hustawki do zawieszenie,na stojaca szkoda mi miejsca,a taka wiszaca zawsze mozna sciagnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez poprosze haslo. kasiuleczka99@o2.pl . Mojemu malemu ida chyba zabki bo jest taki niedobry ze nawet bawic sie nie chce i wogole u nas pogoda do dupci, ciagle pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie minłęło 5min jak napisałm że śpi i już była pobudka :) my mamy huśtawke stojącą stoi w salonie dostała ją na chrzciny lubi w niej siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my jesteśmy znów chore, wszystkie 3. Wczoraj byłam u lekarza z Karoliną, dostałyśmy właśnie tantum verde, fenistil i krople do oczek, a dziś w nocy doszła jeszcze gorączka i przeraźliwy kaszel - zaraz przed 7 pobiegłam ją zarejestrować i niestety nie obędzie się bez antybiotyku :O Na dodatek jestem skonana - spałam od 22.30 do 24, potem u dziewczyn zaczęły się gorączki, kaszle i marudzenia.. Do pomarańczy: moją Karolinę też jak postawię np przy łóżku to stoi :D Karolcia taka huśtawka to fajna rzecz, ja wprawdzie nie mam bo trochę mi szkoda było nowych ościeżnic ale moi rodzice mają i starsza huśta się za każdym razem jak idziemy do dziadków, Karolina też już testowała huśtawkę, a nawet w niej usnęła :) Iza - odnośnie mdłości, to w moim przypadku nie pomagało nic, poza leżeniem - o ile w pierwszej ciąży mogłam sobie jeszcze na to pozwolić, to w drugiej już nie było tak fajnie.. Pociesz koleżankę, że za jakieś 4-5 tyg powinno przejść (wiem, że marne to pocieszenie) My nadal ząbków nie mamy. I czekam na to hasło scarl3tt@o2.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
u nas zabkowanie dzis uderzylo ze zdwojona sila :( a jestem sama z cala banda U nas zauwazylam ze zabkowanie zaczyna sie katarem, potem jest faza ryku bez przerwy i potem mija jak reka odjal, a zab juz widac wiec mam nadzieje ze sie szybko przebije bo sama naprawde mam problem ich ogarnac w takim stanie:( dobrze ze chociaz w nocy spia... co do stania moj Jeremi stoi sztywno i to jest dla mnie szok bo nie siedzi wrecz nie lubi tej pozycji pelza ale nie raczkuje a stoi sztywno i bardzo sie z tego cieszy:) Kubus nie chce stac on skacze na stojaco na lezaca na brzuchy jakkolwiek ale skacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podejrzewam że, u małej była trzydniówka możecie mi powiedzieć jak wygląda ta wysypka i gdzie wychodzi ? karolcia ja akurat mam taka huśtawke tą stojąca i chce ją wydać komuś bo moja nie lubi sie w niej huśtać więc zbedna jest . scarlett no to jedziemy na tym samym wózku bo u mnie to samo , naszczęście gorączka już przeszła. Ale ali chrypka sie pojawiła znacie jakieś sposoby na chrype ? U dzieci oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu generalnie drobna czasem zlewajaca sie ale tylko na tulowiu to plecki i brzuszek.Ja podejrzewalam ostatnio jak zabek wychodzil ale za nisko mi goraczkowal na trzydniowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny doradzcie mi... Mala mala jakos tak zaczela "swiszczec" przy oddychaniu,do tej pory bylo ok, nie ma zadnego katarku, kaszelku... troche kicha... Ten swist jest jak oddycha z otwarta buzia... i tak "Sapie".. Zwlaszcza jak zaplacze to ten swist sie pojawia Zrobilam jej inhalacje z s. fizjologicznej... Nie wyglada na chora, jak myslicie? Moze sie cos dziac?Bo kiedys mi tak charczala przy oddychaniu, ale bylo to wynikiem tego, ze slinka sie zbierala w gardelku ,a dziecko jeszcze nie potrafi sobie odkrztusic i stad to charczenie - tak mi lekarz tlumaczyl. Wiec juz sama nie wiem, co myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×