Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Nie, nie daję panierki :) Pisząc "zwykłe" jedzenie miałam na myśli nie ze słoiczka. Jeśli jesteś zainteresowana, wyszczególnię: -chleb z szynką, zupy: pomidorową z makaronem/ ryżem, rosół, jarzynową, na drugie ziemniaki, marchewkę i siekane mięso z kurczaka, w planie mam też podać rybę pieczoną w folii, jak będę piekła dla siebie. Nie używam dużo soli, gdy czasem ktoś je u mnie to słyszę, że niedosolone :P Kiedyś zjadła pół naleśnika smażonego bez tłuszczu. Owoców nie chce żadnych oprócz słoiczkowych. Na wieczór je kaszkę, ponadto pije mleko. jestemprzerazona - jeśli można wiedzieć, ile waży Twoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja podpisuje si epod tym co pisze scarlett.... tez tak karmie mała,,, :D plus to co wyzej pisalam... :D no wydaje mi sie ze to jest oczywiste ze nie dam dziecku zrobionych na ostro kotletow czy czegos co ocieka tłuszczem,,, robiac obiady zawsze jej cos odkladam co mniej doprawiam... jednak i tak sądzę że nie ma sie co cackac z tym wszystkim,bo dzieci wola doprawione - tak jak dorosli :D ale na wszystko przyjdzie czas :P Kellyj - wiem na czym polega BLW ale pisalam w jednym zdaniu najpierw do karolci,a potem do ani i źle mnie zrozumialas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honia83
Hej moja waży 10Kg i ma 80cm, dostaje 4razy mleko raz warzywa z mięsem przygotowane dla niej(zazwyczaj gotuje na dwa dni), raz owoc np jabłko wie w sumie nie daje za duzo jedzenia, a i tak jest kawał baby. Pytałam lekarki to stwierdziła że jest długo i waga ze wzrostem są na 97 centylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem ile mały wazy w tej chwili,ale podejrzewam ze około 9kg,musze isc do przychodni i go zwazyc i zmierzyc... Jedzonko dostaje także "normalne" i wcale to nie oznacza ze je frytki,kotlety itd ale dostaje np miesko z kurczaka,zupke jak my jemy itd...chociaz od momentu jak poczytałam o tym BLW staram sie dawac mu wszystko na talerzyku i sam sobie raczka zjada to na co ma ochote,łyzeczka jeszcze jesc nie potrafi,butelki tez sam nie trzyma...tzn trzyma ale nie moze załapac ze trzeba ja przechylic zeby leciało,dzisiaj chce mu kupic kubeczek LOVI po 9ms moze z tego pójdzie mu łatwiej nauka... U nas pogoda piękna,upalnie i ze słoneczkiem:) MIłego Dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzuciłam zdjęcia na pocztę :D na jednym zdj widac młodą w całej "okazałości" hie hie...widoczny nawet pampers założony na szybko i jak widać-byle jak :) :) a inne zdjecie mogloby sie nadawac hasłem mojej babci - brudne dzieci, to szczesliwe dzieci :D milego dzionka kobietki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamy w końcu ząbka hehe. Bambusik juleczka ma śliczne duże oczy. Tez dodałam kilka fotek. Dziś miałam pobudke o 3 i do 5 nie spała tylko sie bawiła hehe. trudno uroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki honia :D no to skoro pierwszy się pojawił to się teraz posypia... my mamy juz 8 zębów...wszystkie jedynki i dwójki :) i myślę,że teraz będzie dłuższa przerwa z zębami pewnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia.... martyna to kawał baby jest :D :D :D :D widać to 10 kg :D świetna jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale upał uuff siedzimy w domu bo na dwór nie ma co wychodzić rano o 9 był szybki spacer a potem to koło 17 chyba nie ma czym oddychac.. Maja waży koło 9,5 kg i ma jakieś 78cm, teraz siedzi w salonie w swojej wannie hehe bo już wszędzie jej sie znudziło :) jednak siedzenie w domu daje sie we znaki... :P Ja już żyje morzem :)mhmm za tydzień będziemy już w Sopocie UWIELBIAM :)mam nadzieje że mała dobrze zniesie podróż pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki!!! dzięki za hasło karolciaaa!!! pooglądałam sobie wasze maluchu na poczcie i muszę przyznać, że są cudowne :-) rosną jak na drożdżach. Mój mały ma już jakieś 8,5kg. Wrzuciła kilka aktualnych fotek :-) Czy Wasze skarby też już bez problemu podciągają się na proste nogi i staja same przy meblach?? Mój tak robi od 3 dni i jestem w szoku bo w sumie to nawet sam stabilnie nie chce usiąść z pozycji leżącej a wstać potrafi przy łóżku czy meblach...dziwne to trochę prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczka-moja w prawdzie siadała wcześniej niż wstawała,ale mysle że wszystko jest w normie. Moja wstaje tak od miesiaca, teraz tylko szuka okazji aby wsawać i pewniej przesuwa sie przy meblach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Karolina też się wprawdzie podciąga w łóżeczku i przy meblach, ale rzadko uda się jej wstać, to ciężkie pupsko ją przeważa :) U nas gorąco, a ja muszę iść z dziećmi do sklepu bo w domu nawet piętki chleba nie ma :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wrzuciłam na pocztę aktualne fotki Szymka. Szymek sam nie wstaje ani sam też nie siada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka kellyj ja nie widze fotek szymona na poczcie...?! upału ciąg dalszy... dzisiaj zauważyłam kolejne ząbki u mai górne jedynki więc mamy już 6 zęboli :) a tu cisza weekendowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też patrzyłam przedtem i nie widziałam tych zdjęć, zaraz się zaloguję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam - super te foty, najlepsza wg mnie to ta z bańkami mydlanymi. kellyj - Szymek zje takiego wielkiego banana? Zuch chłopak, moja Lola niestety nadal pluje owocami, za to wszystkie warzywa, zupy i mięso zjada bez problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) czy u Was też są takie okrutne upały a właściwie taka okrutna duchota?? normalnie nie wiadomo co zrobić ze sobą... Jeśli chodzi o siadanie to z leżenia Amelka nie usiądzie... ale raczkując ładnie siada sobie sama :) siedzi stabilnie. Ostatnio nawet zaczęłam się zastanawiać czy mała nie powinna już siadać z leżenia. Teraz jeżeli chcę usiąść po prostu przewraca się na brzuch, staje na czworaka i siada :) nie wiem czy ja to w ogóle zrozumiale napisałam :D jeśli chodzi o jedzenie młoda je ładnie, zupki, obiadki (swoje, moje), owoce zjada świeże i te słoiczkowe także :) aa... waga to jakieś 8,5kg ja żeby nie latać do przychodni na samo ważenie to wchodzę na domową wagę sama i z małą na rękach i wtedy wiem co i jak:D fotki dzieciaczków superaśnie :) a właśnie dziewczyny czym przykrywacie maluchy jak jest tak duszno i gorąco na dworze bo mi wszystkie kocyki wydają się za grube, ale w sumie sama mam kołdrę.... nie wiem sama :) w ciągu dnia wykorzystuję taką flanelową pieluszkę, ale co na noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przykrywam kołderką same nóżki, jak już mała mocno śpi - jak jej będzie gorąco, to się rozkopie - śpi w bodach na ramiączkach :) U nas też duchota i gorąco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Ala na noc śpo w pampersie i podkoszulku takim na ramiączkach niczym jej nie przykrywam bo i tak sie odkopuje , a dwa nwet jak jest nie przykryta to jest jej gorąco cała sie poci czasami co chwile budzi . Wczoraj rozłożyłam basen nalałam wiadro wody i alunia się kąpała oj ja sie jej podobało he he . Na podwórku tez w samej koszulce jest . Moja waży 7.5 kg . Ona będzie miała za mna szybka przemiane. mała zaczęła mówić ta ta i dzia dzia więc wszystko dumne chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka w samej koszulce spi i nie przykryta bo i tak sie rozkopuje :) a dzis ja tak komary pogryzly ze az mi jej zal... pół nocy gonilam i zabijalam komary a i tak sie gdzies jeden uchowal i nas pogryzl.... ;/ ta duchota gorsza niz te upały ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duchota niesamowita..ale dzisiaj juz przyjemniej jakieś 22st i pochmurno Maja śpi w body i jej nie przykrywam bo i tak sie odkopuje u niej w pokoju wczoraj było 28st..a jak już ją przykryje to pieluszką flanelową musze powiedzieć że Szymek sie zmienił troche :) i fotki jak zwykle super Maja też wciągnie całego banana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzisiaj już chłodniej,przyjemniej...:) Wczoraj Borys nabił sobie strasznego guza na czole,szalał i sie przewrócił główką prosto na kaloryfer pech chciał ze uderzył o kant ...jak zobaczyłam jego czółko masakra!!!chcielismy jechac do szpitala bo wygladało to groźnie ale obserwowałam i dzisiaj juz jest tylko sine... Szymek cudowny chłopak!!! Borys za bananem nie przepada jakos... Mały w te upały spał w bluzeczce lub body okdkryty całkowicie bo nawet jak przykryłam go flanelka to zaraz ja skopał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek spi w body a przykrywam go albo takim cienkim materiałowym kocykiem albo poszewka z kołdry :) poszewka jest fajna bo duza i moza na oparcia łóżeczka założyć to przy wierceniu sie jest nieco dłużej przykryty ;) Tak, Szymek sie zmienil. Pyza straszna sie z niego zrobiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U nas się trochę chłodniej zrobiło i na szczęście nie ma dziś słońca - mam już dość tych upałów.. Dziewczyny ile razy dziennie Wasze dzieciaki piją samo mleko i ile ml? Bo Karolina pije 2-3 razy dziennie, tyle że godzinę po wypiciu mleka znów jest głodna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek pije tak: 6 - 7: rano - 150 lub 180 ml (zależy czy pil w nocy i czy po przebudzeniu pil np herbatę) (9: 150 ml nie zawsze jest ta porcja, czasem omijamy mleko na rzecz np deserku mlecznego typu owoce z jogurtem) 15: 150 - 180 ml 20-21: 220 ml (zagęszczone kaszką) koło 1 w nocy: 150 ml Porcje jak widzisz nie są duże. Jak czytam schemat karmienia to teraz każda powinna mieć po 200 ml Dodawaj może kleiku do mleka to będzie bardziej sycące... Apropo kaszek nestle czy bobovity... rozmawiałam wczoraj z jedną z mam już starszego dziecka i powiedziała że te kaszki to trochę "ściema" jest w takim sensie ze mało odżywcze są, że to takie "napompowane bułki" przekładając na nasze pożywienie :) i że ona dziecku zagęszczała mleko np manna albo biszkoptami... Co myślicie? Bo ja się zaczęłam zastanawiać... Szymek ciągle budzi się w nocy na jedno karmieni a według pediatry - już nie musi, jest na tyle dużym dzieckiem że powinien przesypiać całą noc... Do tego wstaje mi dzień w dzień o 5 nad ranem i też zapewne z pragnienia tyle że już nie usypia ponownie... Więc ja zaczęłam się zastanawiać i chyba zrobię parę dni testów z tradycyjną manną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bori pije mleko rano koło 8,później przed snem i w nocy raz lub dwa razy zalezy.... My od dzisiaj zaczynamy wielkie zmiany:) a wiec Borus musi nauczyc sie zasypiac sam w łózeczku bo niestety do tej pory usypialismy go w wózku i jest to denerwujace a po drugie bede odzwyczajac go karmienia w nocy....wyczytałam ze zamaiast mleka mozna podac kilka łyków herbatki lub zrobic melko ale np na 150ml wody nie 5 miarek mleka a 2...zobaczymy jak to bedzie:) Trzymajcie za nas kcuki bo chciałabym sie w koncu wyspac:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyj ja na temat kaszek tez sie nasłuchałam,ze to tylko tuczy i nic wiecej,Borys za kaszkami nie przepada takze prajrycznie w ogóle ich nie dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja pije 3razy mleko po 210ml 7 rano po 15 i o 20 z tym że powoli jej zastępuje poranne mleko chlebkiem a na drugie śniadanie jogurt naturalny lub twarożek, a z czasem i to po 15 też zamienie na obiadek drugie danie, kaszek nie je/pije bo uważam je za zbędne, do mleka dostaje 1miarke kleiku bo inaczej sie krztusi a jak jej zmieniłam smoczek to 20min pije mleko więc baardzo długo.. do usłyszenia za tydzień ide dalej sie pakować i jutro w droge do Sopotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×