Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

A u nas 4 czworki naraz ,ale mala na szczescie dobrze to znosi. W nocy spi,troche sie kreci. Mimo ze zabkuje to nocki przesypia juz dluzej bez czestych pobudek a bywalo,ze budzila sie nawet co godzine i tak bylo odkad sie urodzila. Najwyzsza pora na dluzsze spanie,bardzo sie z tego ciesze,bo moge sobie w koncu dluzej pospac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 23 LB
hej :-) . moja Ala też krzyczy złości sie ale ja żeby nie przechwalić narazie mam posłuszne dziecko wiadomo coś tam czasem zmajstruje ale ogólnie grzeczna . lubi oglądać ksiązeczki co jej zajmuje ddduzzzoo czasu . w dzień spi mi tylko raz kolo 11 i spi do 13-13.30 . siusiu robi na nocnik z druga sprawa narazie nie moge trafic :-D . co do samodzielnego jedzenia jakoś mala sie nie kwapi woli jak mama daje :-D . nie ma niczego na co by nie weszła. juz jest tak rozumna na pytania odpowiada tak albo nie . rośnie ten mój bąbel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania jak Ci się udało nauczyć małą siusiu na nocnik ?? U Amelki wszystko jest na nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to zrobiłam napierw sadzałam ja rano tuz po wstaniu popoludniu po drzemce. bralam ja zze soba ona siadala na nocnik ja na ubikacje stopniowo powoli i teraz nocnikuje narazie pampersa jeszcze mimo wszystko zakładam ale majtki juz mam :-) bo nie dlugo cieplo . teraz sadzam ja tak mniej wiecej co 1-2 godz i ladnie sisi mowi wiec wiadomo :-P . oczywiscie pokazuje jej ze zrobila siku nawet jesli nic nie ma to gratuluje jest i klaszcze dostaje totalny gartulacje :-D . spróbuj może sie na Amelke uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie chciałabym zacząć próbować.... ale póki co moje dziecko traktuje nocnik jako krzesełko... i obawiam się, że może to nam zająć przez to trochę więcej czasu ale nie poddaję się i mam nadzieję, że starczy mi cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia mnie przyzwyczajenie Ali do nocnika zajelo jakieś 2 tygodnie :-) a teraz siusia za każdym razem . zapomnialam gdy dasz jest napic sie to tez ja sadzaj mow ze bedziemy robic siusiu . uda sie napewno . moja gdy nie ma ochoty siedzieć to puszcze fifi niezapominajke i sobie siedzi . chodź jej ulubioną postacią jest Shrek :-D kiedys puscilam starszemu i patrzyla jak zaczarowana :-) co to za zielone stworzenie :-D . o ktorej wasze bable chodza spac bo moja nauczona jest miedzy 19 a 20 spac i spi. klade ja do lozeczka wychodze i zasypia ze swoim misiem ( jej ukochany misiu z ktorym sie nie rozstaje ) ale nadal sie budzi w nocy po 3 razy czasem nawet 4-5 :o masakra ale jakos daje rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mój mały ostatnio zasypia ładnie,ale pozniej ok 2-3 budzi sie i ni ma mowy o spaniu tak do 6;/ zwariowac można!!!...teraz ma zapalenie oskrzeli,zeby itd wiec mam nadzieje,ze jak wszystko minie to zacznie spac ...ja zamierzam tez zaczac z nockiem niedługo,wie juz gdzie jest siusiak ,jak zrobi kupk tez jakos po swojemu sygnalizuje wiec moze sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameczka
ile ważą wasze dzieci? moja listopadówka (z 11 go) waży 11,5 kg i ma 86 cm i zastanawiam się czy to nie za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez wazy ponad 11kg ,musze ja jeszcze zmierzyc. Wydaje mi sie,ze to nie jest duzo,nie jest ani za gruba ,ani za chuda. Wyglada zdrowo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bori jest chudzielec mały,chociaz jak ma ciuchy to kazdy mówi o jaki duży,a jak rozbiore go to girki jak patyki;) jakby wazył te 11 byłoby ok,ale on nic nie je wiec nie tyje.. Czy któras mama myslała juz o nromalnym łózku dla dziecka? Ja zaczełam sie zastanawiać nad kupnem jakiegos bo mamy turystyczne i w sumie juz robi sie ciasno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrówka dla Borysa Maja zakatarzona troszke ale już jest lepiej :) waży 11,5 i mierzy 83cm Majka ma juz łózko na potem bo w styczniu robiliśmy remont w jej pokoju więc ma wszystko nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrówka Boryskowi!!! Amelka waży 9kg przy wzroście 78cm. To chyba nie za dużo nie wiem.... Jeśli chodzi o spanie to kładziemy mała tak 21-21:30, i nareszcie przesypia całe noce... pomijając ząbkowanie ;) Ania to szybko Wam poszło my też już nie długo będziemy startować z nocnikiem zobaczymy, Amela też sygnalizuje jak jest kupa. Więc moze nie będzie źle :) a nad łóżkiem ja już własnie o tym myślę bo chcemy małej zrobić mały remont w pokoju i między innymi kupic nowe łóżko. Myślałam o takim tapczanik może coś w tym stylu http://allegro.pl/nowosc-lozko-dla-dzieci-komplet-z-materacem-160-80-i3074780125.html ważne jest dla mnie żeby miał zabezpieczenia po bokach bo małą strasznie się iwerci w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/lozka-lozko-kevin-2-180-x-80-szuflada-nowosc-i3081346269.html http://allegro.pl/lozko-kasia-160x80-trzy-kolory-materac-i3070867742.html Ja wybiore któres z tych powyżej,ale nie wiemco z materacem czy też gryka kokos czy moze silikonowy bo tez sa podobno dobre;/ U nas choroby ciag dlaszy do tego stopnia ze wczoraj o 6 rano jechalismy do szpitala bo mały dostał takiego kaszlu,wymioty itd :( mamy antybiotyk i mnóstwo leków jest ciut lepiej,ale strasznie sie meczy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja to następne łóżko ma 200x90 ono nie jest takie dziecięce tylko jak dla dorosłego jedynka i materac mamy sprężynowy kieszonkowy, lateksowy kosztował majątek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wychodzi na to, że jestem mamą Guliwera... Szymek ma 85-86 cm wzrostu i waży około 13,5 kg. W ogóle tej masy po Nim nie widać, bo jest bardzo ubity. Nikt mi nie wierzy, póki nie weźmie na ręce. Nic na to nie wskazywało, bo urodził się w sumie i nie duży, i nie za ciężki... 53 cm i 3370 g bodajże. Faktem jest, że apetyt chłopak ma, ale to pewnie po rodzicach, bo obydwoje z Mężem lubimy zjeść i podobno od dziecka lubiliśmy. ;) Przyglądam się tym łóżeczkom i jakoś tak nawet nie pomyślałam, że to już czas na takie? My dopiero wyjęliśmy szczebelki w tym zwykłym. Ale w sumie, jak Młody będzie rósł w tym tempie, za pół roku będzie Mu już bardzo ciasno. :/ Co sądzicie o takim rowerku/jeździku na wiosnę: http://allegro.pl/rowerek-jezdzik-puky-pukylino-niemiecki-od-1-roku-i3122058325.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala na rok wazyla 9200 teraz wazy pewnie z 12 kg bo ona jesc to lubi . Ala jest za mna drobnej budowy narazie mierzy 80 cm stawiam ja co 2 tyg przy scianie i narazie nie urosla nic nie wiem martwi mnie to troche ale doktorka stwierdzila ze ma to po mnie no bo ja to dziewczyny ledwo 160 cm mam :-D . Zalatwialismy Alicji obywatelstwo wiec z duma mozna powiedziec ze Alicja ma obywatelstwo polsko -niemieckie przetrwalismy to bylo i zabawnie i ciezko no ale po wszystkim teraz czekam za papierami . Alicja zaczyna powtarzac slowa wiec trzeba uwazac co sie mowi . wiecie juz to przez przypadek ku.... wyleci :-D no uciekam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam taki problem. Moja Mela bedzie niedlugo konczyc 17 m-cy a ma dopiero 2gorne jedynki,dolne1 i 2 i wychodza jej wszystkie czworki,i to ze ma tyle zebow to mi nie przeszkadza,to nawet lepiej bo zeby sa bardziej zmineralizowane i mniej poddatne na prochnice,martwi mnie,ze nie ma jeszcze gornych 2 i z tego jak zagladalam to nawet nie widc zeby mialy jej wychodzic. Jak bylo u waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elcia mój mały tez nie ma górnych dwójek mimo ze ma dolne...ma 1,2dolne,3,4 i wychodza 5 ....a dwójek górnych nie widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas są dwójki wyszły po górnych i dolnych jedynkach... Może nie martw się na zapas, albo idź po prostu to stomatologa i będziesz spokojniejsza ;) my dzisiaj byłyśmy na ostatnim obowiązkowym szczepieniu. Amela była dzielna płakała tylko przez moment jak pani wstrzykiwała jej szczepionkę :) Amela waży 9,2kg ma ok 78cm wzrostu, duża nie jest ale ma to po mamie ja mam 165cm wzrostu i ważę 47kg także takie jesteśmy wypasione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam,ze to tylko u nas tak z tymi dwojkami,bo prawidlowo to powinny wyjsc zaraz po jedynkach. Moze taki urok naszych dzieci ,mam taka nadzieje,ze jej wyjda oby sie nie okazalo,ze nie ma zawiazkow,bo ja tak mialam tylk o ze stala 3 i do tej portada mam mleczaka,niezle co,taka pozostalosc z dziecinstwa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam dzieciaki po MMR wszystkie? Były jakieś sensacje? Większość MMRII szczepiona czy Priorixem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepilam MMR ale slyszalam,ze Priorix jest lepsza i powoduje mniej skutkow ubocznych,ale dowiedzialam sie o tym po fakcie,i pozniej zalowalam ze ja szczepilam MMR. Na szczescie obylo sie bez jakichkolwiek komplikacji,tylko goraczka. Z tego co wiem to niektore mamy odwlekaja to szczepienie i dopiero szczepia dzieci w wieku ok 3-ech lat,bo ponoc wiek dziecka przy tej szczepionce ma rowniez znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhmmm też taka byłam za Priorixem bardzo, ale i na jej temat znalazłam dużo bardzo złych opinii. Nasza pediatra powiedziała, że w całej swojej karierze (a ma już swoje lata), dwa przypadki szczepiła Priorixem i byli to alergicy, a reszta MMR i nigdy nie trafiły jej się jakieś istotniejsze powikłania. Nie wiem, czy każdemu tak mówi na uspokojenie, czy faktycznie trochę nakręcona na sytuacja z MMR jest, My jeszcze nie szczepiliśmy, bo jak mieliśmy termin to akurat się zmasowane ząbkowanie trafiło, gorączka, wymioty i trzydniówka. Potem czysto życiowe komplikacje i też nie było kiedy. Po świętach pójdziemy na morfologię i CRP, i pewnie podejmiemy ostateczną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ja jestem mniejsza od ciebie o 5 cm wazylam tyle samo ale postaralam sie przytyc z czego jestem dumna bo mi sie udalo :-) przytyc az 5 kg i waze 52 kg wiec w miare wygladam teraz mowiac szczerze jak czlowiek :-D a nie kosciotrup :-) no i Ala jest taka drobna jak amelka :-) co do szczepionek ja sie nie zastanawiam i szczepie gdybym sie zastanawiala to robilabym problem ze wszystkiego i z niczego . wiec nie czytam nic na temat szczepionek . takie jest moje zdanie . mojej ali czworki wyszly meczyla sie z tym dlugo juz zreszta pisalam ida teraz kly . Mojej Ali na paluszkach od stop wrastaja sie paznokcie tych duzych narazie mam smarowac mascia przez 2 tyg a potem zobaczymy widze ze sie zaczyna wybijac wiec chyba bedzie dobrze , bolesna sprawa ale alunia jest dzielna i u chirurga ladnie pokazala stopki i na koniec jeszcze pokazala pa pa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my szczepiliśmy priorixen i nic potem nie było jak po wszytskich szczepionkach zresztą :) u nas idą dolne trójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepiłam MMR vaxpro ,zadnych skutków ubocznych,z tym ,ze po zadnym szczepieniu do tej pory nic nie było... Borys od kwietnia idzie do klubu malucha bo ja wracam do pracy,takżę troche stresu jest,chyba ja sie bardziej martwie niz on;) Jutro idziemy tam na 2 h posiedziec zeby sie oswoił:) Mały jest po zapaleniu oskrzeli,niby wszytsko juz ok,ale ciagle pokaszluje ;/ na dodtake zmieniłam płyn do kapieli ,kupiłam bobini i wyszły jakies suche place na ciałku takze powracamy do nivea... Kupowałyście spacerówki parasolki??takie typowe leciutkie składane w taki słupek?? moze cos polecicie bo mamy Graco Mirage,ale chciałam cos na szybkie spacery leciutkiego i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy x-lander xa i za nic w świecie bym go nie zamieniła na inny wózek więc za parasolkami sie nie rozglądam :) nie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy Espiro Magic, ale to aż taki leciutki wózek nie jest i składa się trochę inaczej niż parasolka. Koleżanka niedawno nabyła Peg Perego Pliko Mini i jest nim zachwycona. Podobno rewelacja dla osób, które dużo się przemieszczają po mieście i nie tylko, i muszą wózek parę razy składać i rozkładać np. do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmojego Graco tez jestem zadowolona,ale szukam własnie cos na szybkie wyjscia ,na szybko do sklepu,do piaskownicy itd bo niesttey mieszkamy na IIp. i juz troche ciezko,Borys co prawda wchodzi sam po schodach ale to trwa godzine i czasami nie ma na to czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×