Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wszystkie nicki są zajęte

Życie w Holandii

Polecane posty

Gość zccc
no wlasnie ta polska patologia co tu przyjezdza to robi wlasnie nam ta opinia i jak ktos jest normalny to potem musi sie nasluchac. mi kiedys Holender powiedzial, ze oni Polakow traktuja jak Marokancow Europy. Nie bylo to skierowane do mnie oczywiscie, raczej na zasadzie szczerosci. oni uwazaja, ze w Pl to niedzwiedzie po ulicy chodza, jest pijanstwo i ubostwo. no z tym sie zgodze bo takie opinie tu kraza ale co to ma wspolnego ze mna? nie biore tego do siebie, jestem mila usmiechnieta osoba i tak mnie traktuja... ale zgodze sie ze taka opinia jest o polakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wole czekolade...
widze ze sie nie rozumiemy... ja ciagle mowie o tym, ze oni maja bardzo zla opinie o Polakach i ja jako normalna osoba, kulturalna i dobrze wychowana jestem z tego tytulu tu poszkodowana, bo dla nich bede zawsze jakas tam Polka z kraju ciemnoty i biedy i nawet jak jestem dla nich mila to nie zmienia to ich sposobu myslenia o Polakach. chociaz musze przyznac ze babom jest o wiele latwiej bo Holendrzy dla Polek raczej sa mili. duzo gorzej maja faceci. moj M juz tyle sie nasluchal glupich tekstow o Pl ze masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bxbxb
ja ciagle mowie o tym, ze oni maja bardzo zla opinie o Polakach i ja jako normalna osoba, kulturalna i dobrze wychowana jestem z tego tytulu tu poszkodowana, bo dla nich bede zawsze jakas tam Polka z kraju ciemnoty i biedy i nawet jak jestem dla nich mila to nie zmienia to ich sposobu myslenia o Polakach. chociaz musze przyznac ze babom jest o wiele latwiej bo Holendrzy dla Polek raczej sa mili. duzo gorzej maja faceci. moj M juz tyle sie nasluchal glupich tekstow o Pl ze masakra. doskonale sie rozumiemy. to jest tylko iw ylacznie kwestia podejscia i jak juz wsczesniej pisalam czlowiek wierzy i slyszy to w co i co chce wierzyc/slyszec. sprobuj zmienic nastawienie, bedzie ci sie lawteij zylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studia tanie??
moj syn skonczyl studia w Erasmus Rotterdam i jest na kilkadziesiat lat zadluzony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bxbxb
studia nie sa tanie....ale rynek pracy jest obfity w oferty i dobrze platne prace ze nawet majac ten kredyt stud mozna zyc na poziomie. to chyba lepsze niz studia za freee w pl i zero pespektyw na przyszlosc co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaktusik pechowy
Napiszcie proszę jak żyje się wam w holand jak z pracą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tutaj mieszkam
juz od 9miesiecy pracuje niestety przez agencje pracy, ale trafila mi sie uczciwa agencja, wyplaty mam zawsze na czas i nigdy nie bylo, ze cos mi sie nie zgadzalo, godzin w tygodniu mam miedzy 35-50 to naprawde zalezy...tylko za mieszkanie moim zdaniem za duzo pobieraja, tak jak ktos tu mowil, zeby znalezc lepsza prace na kontrakt to trzeba juz znac niderlandzki, ktory do latwych nie nalezy..co do Holendrow poznalam wielu i sa to bardzo sympatyczni ludzie, nieraz mi pomogli, ogolnie zycie w Holandii bardzo polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwolle jest piękne
a skąd jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MkCaffe
Hej dziewczyny, przyjechalam do Holadii z narzeczonym, on pracuje w duzej firmie, a ja od nowego roku bede sie rozgladac za praca.. Zostawilam prace w Pl- znajomych abysmy mogli byc razem.. Po jutrze wracam do Pl na swieta, a na sylwestra tutaj. Mieszkam w Rotterdamie :) Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Del88
Cześć dziewczyny :) Przychodzę do Was z pytaniem, o ile jeszcze tutaj w ogóle ktoś zagląda ;) Pytanie skierowane do kobiet mieszkających w Holandii - nie brakuje Wam "swojego" miejsca w sieci? Takiego, w którym mogłybyście poplotkować z innymi Polkami mieszkającymi w Holandii, powymieniać się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, poradami. Pomóc jedna drugiej :) Pomyślałam o stworzeniu forum dla Polek mieszkających w Holandii. Co myślicie? Warto? Osoby zainteresowane prowadzeniem takiego forum razem ze mną, oraz osoby, które chciałyby się podzielić ze mną swoją opinią na ten temat bardzo proszę o kontakt meilowy: kobieta.nl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja wam powiem jak to wygląda z mojej perspektywy, mam 22 lata, studiuje i pracuje, zarabiam prawie 9 euro za godzine (wyjechałam zaraz po maturze). z racji pracy mam dużo znajomych holendrów, nie imigrantow, tylko takich ' z dziada pradziada' i holendrzy generalnie nie lubią polaków, ale to głównie wynika z tego, iż maja zakorzenioną w głowach tę wizję polaków niewykształconych, często głośnych, co nie znają języka, kultury kraju i przepisów a przyjezdzaja na wakacje zbierac pomidory za najniższą stawkę. te takie niedobre stereotypy są też bardzo mocno kreowane przez prase. w regionie w którym mieskasz, w wyborach do parlamentu europejskieo wygrała akurat najbardziej radykalna i nacjonalistyczna partia, która chce wyrzucic polaków na zbity pysk i ja się tym ludziom nie dziwie ze tak głosowali, bo z historii które słysze w pracy wysuwam wnioski ze oni serio mają podstawy zeby polaków niechciec. jednakze, wiesz nie wolno z góry zakładac ze bedziesz nielubiana. ja osobiscie jestem bardzo lubiana, mam duzo znajomych, uczą mnie języka, gwary, zwyczajówitd, ale szef do tej pory czesto do mnie mowi 'x, ty jestes taka wspaniała, mądra, wszystko ogarnniasz i o wszystkim pamietasz, ale masz jedną wade: jestes z polski'. nie jest to zbyt miłe, ale szef to taki starszy konserwatywny holender, jednakze z wielkim sercem i wspaniałm poczuciem humoru, takze nie złoszcze sie na takie uwagi i poniekąd go rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest na niedzieli nl forum, można pogadać sle oficjalnie. Ale takie kafe tylko dla polek w nl przydało by się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze po inwazji Rumunow Holendrzy polubia Polakow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zaraz muslimów lubią bardziej od Polaków ?Jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesto widuje rozbieganych rumunow w sklepie najtansze produkty i pelno energy drinkow za kilka cwntow, najlepiej zgrzewka :P ubrani jak na polskim bazarze w latach 90' w AH rozdawali 'hamstertje' to kasjerka jeszcze dobrze nie zaczela kasowac a on juz lamanym niderlandzkim dopytywal sie czy tez dostanie podarowal go potem swej lubej ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha też widziałam podobną akcję w ah z tymi hamsterami he he. Mieszkam tu kilka lat i jest nam tu dobrze bo po prostu mamy gdzieś czy nas ktoś lubi, toleruje itd nie interesuje nas to, pracujemy, robimy swoje i tyle. Jedyne co to ciapatych nie lubię, już za dużo ich trochę. Ja ogólnie lubię ten kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie samo podejscie jak ty. Mieszkam tu, tu mi dobrze A zli sasiedzi znajda sie i w Polsce i w Holandii Moj maz pracuje, ja sie ucze, Pracujemy, zyjemy, placimy podatki, jak kazdy holender... A czy nas ktos lubi czy nie, jego sprawa, my z nikim celowo w konflikty nie wchodzimy Tylko ta mina mojej nieznosnej sasiadki kiedy odwraca glowe a wszyscy sasiedzi na okolo nam machaja i mowia Dzien dobry :d bezcenne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do ciapatych to mieszkam w mniejszej miesocowosci, nawet wiosce (dorp) wiec nie ma tu ich prawie wogole. Moze w wiekszych miastach, ale nigdy nie chcialabym mieszkac w Tilburgu :O nie czulabym sie tam bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znacie jakies gry po holendersku, tak zeby jezyk podszkolic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez właśnie w takim mniejszym miasteczku mieszkamy k/utrechtu i napiszę ci że myślimy o przeprowadzce do almere. Utrecht jest niestety drogi, ceny najmu wysokie. Polaków tu aż tak dużo nie ma. Ale ciapatych bardzo dużo! Winni mi nic nie są ale ogólnie nie lubię tej kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam mnostwo stron, chcesz cos konkretnie to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolff83
Witam razem z mezem chcemy wyjechac do Holandii do pracy pod koniec tego roku. Mianowicie chodzi mi o to ze nieznamy tam nikogo i czy ktoś mieszka tam i sluzyl by nam dobra rada na priv zeby wiedziec wrazie jakis watpliwosci gdzie co załatwic. Kto chetny do udzielenia rad i wymienienia sie e-mailem to podaje swoj e-mail. Wolff83@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zajrzeć sobie na tę stronę http://www.pracaholandia.com/, jest tam sporo informacji przydatnych dotyczących życia i pracy w NL. No i zawsze dobrze nawiązać jakąś znajomość, mam nadzieję, że ktoś kto tam mieszka odezwie się do Ciebie i pomoże Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolff83
Znam te strony, już szukam wszedzie. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na http://www.pracaholandia.com/ można znaleźć fajne oferty, ale ja szukam czegoś stricte sezonowego, ktoś poleci gdzie mogę znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na tej stronie http://www.pracaholandia.com/ nie ma żadnych sezonowych ofert? Wydaje mi się, że coś widziałem swego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na http://pracaholandia.com ja też widziałem swego czasu. A ktoś by się wybierał na wakacje? Może razem poszukamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos wie jakie zdanie maja holenderzy o wlochach? Z gory dziekuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×