Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mlodamamma

chrzest

Polecane posty

Gość mlodamamma

mam pytanie ile srednio kosztuje chrzest tzn. opłaty za chrzest w kosciele, gdzie zorganizowac obiad na 12 os dom czy restauracja? jakie obiecnie daje sie prezenty a chrzest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjj jjjjjj
w kosciele zazwyczaj od 50 do 200 zl, zalezy od ksiedza. Jak zapraszacie tylko 12 os (z wami?) to chyba lepiej w domu- koszta wynajmu sali plus cateringu/kucharki, ogrzewania i innych rzeczy wyjda zupelnie nieoplacalne. Chyba ze macie w okolicy taka mala salke przystosowana do wlasnie takich malych imprez :) No i dodatkowym plusem imoprezy w domu jest to, ze jak dziecko sie zmeczy i rozdrazni to idziesz do innego pokoju i usypiasz malca. Masz tez spokoj przy karmieniu itp. Minusem imprezy w domu jest mycie wszystkich naczyn, gotowanie (mozesz zamowic catering albo kucharke, powinno wyjsc niewiele drozej a ile nerwow zaoszczedzisz;p) no i musisz miec troche miejsca. U nas chrzciny byly alkoholowe (dopiero po bulwersie na kafe dowiedzialam sie ze to skandal, gdy ktoras matka napisala o LAMPCE WINA- dobrze, ze nie byli goscmi na chrzcie mlodej;p ale jak jej zdrowie tyle osob wypilo to jako jedyna w domu zdrowiutka mimo gryp jelitowych, angin itp heheh;p) wiec wiadomo, taka impreze lepiej zorganizowac poza domem- halas itp nie sprzyja malym pomieszczeniom. Ogolnie my zapraszalismy chyba 40 os dlatego wynajmowalismy sale, jednak gdybysmy mieli do 15 gosci to raczej zdecydowaliysmy sie na chrzciny w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaa ma kotaaa
100zł za chrzest , przyjęcie w domu przyjęć 80zł osoba. Można zrobić w domu , zamówić catering itd ale czy będzie Ci się chciało póxniej po tych wszystkich osobach sprzątać ? Ja jakbym miała jeszcze zmywać talerze i sprzątać chate to bym chyba oszalała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksiądz 200, kosztów imprezy w domu nie liczyłam. 12osób gotowałam sama, podawać i sprzatać po imprezie pomogły mi siostry ( w ramach rewanzu, ja im tez pomgam na imprezach rodzinnych i niet ylko). Niewyobrażam sobie malucha, moje miało 4mc, na imprezie poza w knajpie. Gdzie miałoby odpocząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaa ma kotaaa
mój miał 2msc i odpoczywał w wózku co za problem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
boze chrzest 2 miesiecznego dziecka? czemu tak wczesnie? pierwsze slysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
dodam ze ja corke bede chcrzcila w lipcu jak skonczy 8 mesiecy, bedzie juz wiekszym. "stabilniejszym" dzieckiem, co i usiazie a nie lezy takie warzywko w kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a brałaś probiotyki
a co w tym dziwnego ze tak wcześnie?? to co lepiej roczniaka chrzcić?? mój miał 4 tygodnie kiedy był chrzczony, byłby wcześńiej gdybyśmy tydzień nie lezeli w szpitalu:p na 12 osób to ja bym, robiła w domu. ja miałam imprezę na 44 osoby i to sama najbliższa rodzina!! włącznie z dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
no chyba lepiej roczne dziecko, ktore jest bardziej "stabilniejsze", wieksze, niz takie warzywo 4 tygodnie.. bez przesady.. po co tak wczesnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arrabianna
U nas kosztuje 50 zł, ale są i tacy, którzy dają więcej. Tylko po co? Ja miałam 15 osób i robiłam w domu. Żaden problem ugotować i sprzątnąć. Mąż mi pomagał i sprawnie nam to wszystko szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a brałaś probiotyki
skoro twoje dziecko to dla ciebie warzywo to gratuluję:o i co w tym lepszego?? bo co bo to twój pomysł?? mój syn przespał sobie całą ceremonię, i całe szczescie bo był wtedy bardzo "rozdartym" dzieckiem, teraz kiedy ma 11 miesięcy nie wyobrazam sobie jak miałabym sobie z nim poradzić w kosciele i kazać mu ustać w miejcu:D jest bardzo ruchliwym dzieckiem i wątpie zeby dałs ię namówić na ustanie 3 minut przy chrzcielnicy a potem dać sobie polać głowe zimną woda:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
probiotyki w sumie racja bo godzine wytrzymac nie kazde roczne dziecko umie, moja corka jest wyjatkowo grzeczna, no ale nie zapeszam bo do lipca kupa czasu i moze jeden wielki cyrk z tego wyjsc. a jesli chodzi o warzywo to chodzi mi ze dziecko bezwladne itd .. ale mamusie idelane oczywiscie juz wyskoczyly .. :) byle by dopiec a co tam nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja robie w domu na 14 osob
w tym 3-jka dzieci - 2,5 i 8 lat. Robie I i II danie i deser W I dzien swiąt w niedziele - robie zurek z jajem, schab ze sliwką, natomiast deser: tort, sernik i ciasteczka - zrobi tesciowa i mama. do tego kawa herbata napoje. bez alkoholu. w 200 zł powinnam sie zmiescic. Potem wszystko do zmywarki i kłopot z glowy. Ale fakt - sprzatac "przed" i "po" mi sie nie chce. Ale w lokalu powiedzieli mi 70 zlotych od osoby (kraków)... no to prosty rachunek mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
aha i dziecko 4 -8 tyg to warzywo i napisalam ze KAZDE dziecko takie jest w tym okresie a nie tylko moje wiec co piszesz, ze gratulujesz skoro MOJE dziecko to dla mnie warzywo? bez sesu odpysknęłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilona300998
jak to w 200zl masz sie zmiescic? schab, napoje, pieczenie ciast?? chyba zartujesz tak? :) myslisz ze chrzciny wyprawisz za 200zl, fajnie by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a brałaś probiotyki
oj widzę ze nie ma z kim rozmawiać:o ilonka weź się dziecko za kisązeczki bo na pare dni sę okaze ze twoje dziecko przewyzsza cię inteligencją mimo ze ma miesiac z tego co widzę. bo ono będzie ise rozwijało a ty się cofasz:o powodzenia:o bez sesu odpysknęłaś--> co to ma być?? wyobraż sobie ze większośc matek nie życzy sobie zeby ich dzieci określać mianem warzywa:o moje bynajmniej nie wykazywało oznak "warzywnosci". weź sobie słownik i poczytaj o znaczeniu różnych słów. wiesz co to znaczy bezwładnosć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja robie w domu na 14 osob
do ilona300998 - czytaj dokładnie dziewczyno - tort, sernik, ciasteczka - robi mi mama z tesciową ja robie zurek i schab - to ile ma to niby kosztowac? 10000 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas było 18 osob. przyjecie było w domu. oczywiscie bylo 1 i 2 danie , barszczyk gluasz wieczorem. a tak to 3 rodzaje salatek + jajka . 3 rodzaje placków+ ciastka. alkohol , wedlinka . wyszło mnie to okolo 1300zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny na ceremonię wahają się od 100 do 400 złotych, do tego należy też doliczyć koszty ubranka, biblii, kwiatów, fotografa. Przybliżona cena kolacji na 12 osób to 1000 - 1500 złotych. Możesz sobie wyliczyć koszty waszej uroczystości, czytając nasz artykuł "Ile kosztuje chrzest w Polsce" https://szybkagotowka.pl/Finanse/ile-kosztuje-chrzest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do tej od dzieci-warzyw

Mój pierwszy syn miał 6m-cy, kiedy był chrzczony- darł się przez całą ceremonię. Drugiego ochrzcilam, kiedy miał 6 tygodni i było super. Cisza, spokój. Nigdy więcej nie czekalabym, aż dziecko podrośnie, żeby było "stabilniejsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lop

Kazdy chrzci, kiedy mu pasuje. U mnie oba naraz, jedno 2 lata, drugie 10 mies, kazde na własnych nogach. Nie darły sie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×