Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klara karla

Prosze o skomentowanie menu-tym razem na imprezę dla znajomych

Polecane posty

Witajcie kochani!!! Niebawem organizuję imprezkę urodzinową mojego męża i w związku z tym postanowiłam zaprosic przyjaciół na obiad. Być może mnie pamiętacie, w listopadzie przygotowywałam obiad dla teściów. Nie chwaląc się, moje kotlety z mortadelli zrobiły furore. Tym razem jednak wpadłam na inny pomysł. Moje menu prezentuje sie tak: 1. Przystawka: Rolmops (każdy po jednym)+ kromka chleba z masłem 2. Zupa warzywna 3. Danie główne: - Jaja w sosie musztardowym w ryżem i kapustą kiszoną 4. Deser: naleśniki z dżemem i mleko/kakao do wyboru do picia Podoba Wam sie? A moze cos zmienic, dodać, odjąć? Moim zdaniem jest ok, ale zawsze sie przyda opinia osob postronnych :) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dangol2
fajne , ale ryz mi nie pasuje do jajek w sosie musztardowym , ale jak by było purre to by było ekstra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka klarownego czaru
pysznie :) a nie chcialabys klaro do tych kromek z rolmopsem jeszcze pomidorki z cebulka dodac? dla uwarzywnienia :) mysle, ze po kilku godzinach sympatycznych pogaduszek, moglabys zaserwowac grzeanki z serem oraz kisiel i herbate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno , czyś ty się ?
Z choinki urwała to ma być obiad? Rolmops ze śledzia czy z czego? jaja z ryżem i kapustą, pasują jak wół do karety a naleśniki z dżemem + mleko lub kakao - SRACZKA GWARANTOWANA!!!!!!!Od razu zamów karetkę pogotowia na godzinę po tym obiadku.Dziewczyno ile ty masz lat? Mój syn jak miał 7 lat to lepsze rzeczy umiał ugotować!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie wykwintne menu, prawie jak na stołach u królowej UK, nie przesadzaj, za dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śledź, jarzynowa, jajka z ryżem i naleśniki to wykwintne menu? to chyba ja mam jakies inne wyobrażenia o wykwintności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rano to mam umysł niezbyt lotny... jak widać, na poziomie kaczuszki ;) mea culpa, postaram sie poprawić bliżej południa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Nie można nic prostszego a również wykwintnego ( no i przede wszystkim nie tak udziwnionego jak jajka z ryżem) Bardzo proste jest zrobienie np.roladek z wołowiny zawijanych z ogórkiem kiszonym i marchewką w sosie podane z kaszą gryczaną lub ostatecznie z ryżem, do tego surówkę z kapusty pekińskiej + pomidor + szczypiorek + zielony koperek,może też być surówka z kiszonej kapusty lub kiszonych ogórków Zupa warzywna ok. A na deser dobry sernik lub szarlotka + kawa,herbata.Mniej roboty i efekt też inny!!!Mam nadzieję,że pytał ktoś poważnie a nie robił sobie kiepskie zgrywy.Bo Twoja propozycja obiadu brzmi faktycznie trochę -co najmniej dziwacznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Osobiście wolę przyjacielskie kolacje niż obiady (to dobre dla starych ciotek). Wtedy wystarczy przygotować jakiś fajny makaron, to proste nawet dla mało wprawnej gospodyni. No i nie trzeba się nabiegać po kuchni, można spędzić czas z gośćmi. W menu niezbyt szczęśliwe, jajka to żaden obiad, do tego niektórzy są uczuleni. Kapusta kiszona pasuje do tego jak pięść do nosa. Deser jak na kinderbal, kakao? jakiś żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki - przystawka - mnie tu nie pasuje masło na chlebie. W sumie to nie wiem, czy nie lepiej podać oddzielnie rolmopsy i np. kromeczki podpieczonej w piekarniku drożdźówki z kruszonką (posmarowane tym masełkiem) - w zależności od ochoty każdy znajdzie coś dobrego dla siebie (cos ostrego albo wykwintnego tosta). zupa jarzynowa - a nie myślisz, że znajomi chętniej by przyszli na swojską grochówkę na wędzonce? Mniammmm:-D danie główne - jajka w sosie musztardowym, kapusta kiszona i ryż - proponuję surówkę z selera z rodzynkami, coby zniwelować ostry smak sosu musztardowego i makaron np. świderki. No i kolorystycznie wszystko podpasuje:-) deser - naleśniki z dźemem i mleko/kakao - OK, w razie czego można też zrobić kanapeczki z drożdżówki, która zostanie z przystawek - na to dźem truskawkowy i deser jak ta lala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedendwatrzy123
Klaro skoro to urodziny Arturka to może tort ze świeczkami.Sprawiłabyś mu wiele radości i ta świetna zabawa ze zdmuchiwaniem świeczek.Ciekawam, za którym razem by mu się udało.Już sobie to wszystko wyobrażam.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danie główne
powinno być do wyboru, co najmniej dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danie główne
poza tym - nalesniki z dżemem i mleko do picia? znam osobę, która nie cierpi mleka/kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wzystkie komentarze! Oczywiście że będzie tort i ciasta, ja tutaj prosze was o skomentowanie obiadku, czy wszystko pasuje, czy byscie chcialy uczestniczyc w takim posiłku itd... Po waszych komentarzach stwierdziłam, że do naleśników do picia dodam jeszcze kefir, bo faktycznie może nie każdy lubi mleko/kakao. Prosze o wiecej komentarzy !!! Pozdrawiam Was kochane dziewuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moasksl
Zapomniałaś o bardzo ważnym dodatku do kefiru - ogórek kiszony!!! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafarafatuturutu
klara karla - powinnam cię zamordować, narobiłaś mi takiego smaka na jajka w sosie musztardowym, że szok, a tu do 19 w pracy muszę siedzieć:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara, nie obraź się ale cudaczne te Twoje menu. Kakao/mleko/kefir i naleśniki...Nie uważam się za tradycjonalistkę, ale jakoś do mnie te przysmaki nie przemawiają. Napiszesz jak przygotowujesz te jajka z kapustą i ryżem? Nie potrafię wyobrazić sobie nawet, jak to smakuje. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedendwatrzy123
Nie tylko ona czerpie z tego satysfakcję,my również .To jest jej topik ,a ty czego tu szukasz? Nie podoba się nie komentuj .Naubliżałabym ci chętnie ,ale nie będę się zniżać do twego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka klarownego czaru
co za smutna postac :( zamiast sie cieszyc z tego, ze ktos sie cieszy, to wyzywa, pluje jadem i wyladowuje swoje frustracje na osobie, ktore sobie i innym dostarcza ot niewinnej rozrywki. idzze sie przewietrz, a nam i przede wszystkim SOBIE nie zatruwaj zycia jadem i niechecia do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Nie znasz Klary , więc nie mów o niej,że jest upośledzona, w moim odczuciu to młoda gospodyni, wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć - żadna z nas nie wszystko od razu umiała , podoba mi się to, że pyta bez skrępowania na forum, znaczy że chce się nauczyć i to się chwali -wszak kto pyta nie błądzi!! Ale to nie powód do obrzucania bagnem chyba?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesssicca345
ona ase jaja zrobiła a kretynki wierza w to .. buhahhaha .. sami debil e tu sa kaffeee jest dnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam Klary i jej upodobań kulinarnych, ale jak dla mnie to menu jest masakryczne. Nie lubię śledzi, jaja w sosie musztardowym i kapusta też porażka . Z tego wszystkiego zjadłabym tylko naleśniki. To tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka klarownego czaru
tu nie chodzi o to, ze wierzymy, tylko o to, ze ona wymysla takie milutkie historyjki, ktore beda sie podobac osobom o duszy dziecka, a nie beda cwaniakowm. tak mniej wiecej lopatologicznie prosto dla prostych mozna to wyjasnic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka klarownego czaru
dla mnie porazka jest myslec, ze to jest naprawde ;) ale to, ze klara sobie tworzy opowiesci w milym klimacie sympatycznych obyczajow oraz mozliwosci finansowo-kulinarnych z lat prl-owskiego kryzysu - to bynajmniej nie jest porazka tylko bardzo sympatyczna rozrywkowa tworczosc :D az zal, ze tak podstawowe rzeczy trzeba co niektorym tlumaczyc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka klarownego czaru
a wyobraz sobie, ze wlasnie niektorzy mysla, ze to na powaznie - przeczytaj sobie oczywiste komentarze to wyrazajace :D a spadaj, spadaj, do bagna nienawisci i wysmiewania sie z innych, a ubaw sie dobrze i naladuj zla energia, ktora tu wylewasz niczym wymiociny 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doszczerze powiem ,ze
Popierasz osobę " do Klary" bo jesteś tak samo zgorzkniałą i tetryczącą starą dewotą w moherowym berecie, która nie znając osoby ocenia ją .Dewota , która cały dzień się modli a jak wyjdzie z kościoła zamienia się w kobrę i pluje jadem.Żal mi ciebie zacofańcu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ,ze to prowo
ale słabe, mnie akurat wszystko z tego by smakowało, oprocz ryzu do jajek:). Kocham zupe jarzynow a, nalesniki oi rolmopsy, swlaszcza, jak dobrze zrobione. Pomijajac,ze wszystko to mozna podac bardzo elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×