Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ALEOCOCHO

OŚWIETLENIE LED

Polecane posty

Ja też właśnie coś tam słyszałam o tej firmie, ale do tej pory kojarzyłam ją z branżą komputerową. Nie wiedzialam, że zajmuje się również oświetleniem. A jak cenowo ta firma się prezentuje, bo wiesz może jest i taniej ale czy produkty są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chłopiec trochę
do dópy jesdt oświetlenie led. Przerabiałem większość, fakt, światło jak w trupiarni. Niektóre po roku świecenia zaczynają się wypalać, po prostu dno. Czyli wywaliłem trzy dychy za żarówkę, która po roku jest do wyrzucenia. No to rzeczywiście mi sie opłaciło :( Z tych co mam, to najlepsza chyba jest SMD - diody kwadratowe, kupiłem kilka dni temu, ale też kicha. Założyłem na klatce schodowej, ustawiłem na sufit, to jeszcze jakoś ujdzie. Tylko jeden rodzja żarówek daje światło dzienne - stare żarówki żarnikowe. Cała reszta, choćby nie wiem co tam pisali jest do d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrrt
co do ledów - trzeba po pierwsze dobrać odpowiednią barwę tzn. ciepłą jeśli nie chcesz mieć szarego/zimnego światła, po drugie dobry produkt sprawdzonego producenta, po trzecie jeśli ktoś chce mieć dosyć jasne światło to polecam power led - odpowiadają halogenom o mocy 35W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakieś kiepskie żarówki wybrałeś. W ledach trzeba dobrać barwę swiatła, jego natężeni i nie bedzie jak w trupiarni. Pozatym sprawdzeni producenci daja gwarancję na swoje produkty i jesli się przepali można ją bez problemu wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledywcalym mieszkaniu
nie rozumiem o co Wam chodzi z tym swiatłem jak w trupiarni - zalezy jakie kupicie!!! zanim sie kupi kase trzeba poczytać! w mieszkaniu mam różne, zimne np w przedpokoju i kuchni a w pokojach i łazienkach ciepłe i jest ok! kupowałam przez neta i było taniej.... jesli chodzi o rachunki to faktycznie spadły, mąż sie uparł na ledy bo nigdy nie gasze swiatła i różnica w rachunkach jest. oprócz tego w przedpokoju mam sufit podwieszany z listwa rgb (czy jakos tak) i pilotem - fajne jest to ze wybieracie tam kolor lub mozna ustwaić na powoli zmieniające się kolory...mieszkam dwa lata i na razie żadna (!!!) się nie przepaliła - nie wiem moze kupilismy jakies lepsze...osobiscie polecam, na pewno lepsze niz energooszczedne które nieraz potrzebuja czasu by sie rozświecić i są nieekonomiczne jeżeli zaraz gasimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledywcalym mieszkaniu
wyda kase miało być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasad
zajrzałem do was a wy znowu pierdolicie. 2 tyg temu taki sam temat. PRAWDZIWY nieszkodzący naturalny led kosztuje > 100pln Jak było podane w wątku najtańszy niemarkowy 114pln. To co kupisz za 20 - 30pln to zimna barwa nawet jak pisze że ciepła. naturalna barwa to >6tyś minimum 12 15W I wówczas masz zdrowe światło, mocne a rachunki i tak zmniejszają ci się 12W - 100W Prosty rachunek. Tylko że jak to w polsce próbują zaoszczędzić kupując chińskie odpady za 20pln. Te żaróweczki za 20 30 pln są do : Podświetlenia garażu, balkonu, wjazdu, podjazdu, jakiegoś magazynku, piwnicy, kotłowni, wejścia do domu itd. A koszt tych 120pln i tak ci się zwróci w max rok. A wystarczą ci 2 jedna do kuchni jedna do sypialni / pokoju dziennego. Prosty rachunek oszczędzasz 80W/h niechby w kuchni paliło się 6h dziennie 80W * 6h * 30 dni = 14400W/1000W =14,4kW * 0,67gr = 10pln * 12 miesięcy = 115pln Wychodzisz na 0 wychodzisz. A żarówki kosztujące te 120pln mają gwarancję na 5 10 lat. Lub dożywotnią. Dlatego jw. Zmieniasz podświetlenia na ledowe za 20 30 pln + 2 żarówki czasem 3 na te gdzie potrzebujesz normalnego światła i jesteś ok 600pln rocznie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledywcalym mieszkaniu
he he no tak... my nie kupowaliśmy za 20 zł:) tu chyba tkwi sekret - no i czytaliśmy jaki rodzaj swiatła ile luksów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasad
Przecież napisałem Najtańsza nie markowa 114pln Najtańszy osram 120pln barwa > 5 tys k minimum. Wszystkie trupiarnie mają 2700 3 tyś I mają np 2 3 4 5 7 W max. I niby to odpowiednik 60W Jak w reklamie zacznij zakupy od ceneo :) Zaznacz dzienna barwa światła i masz http://www.ceneo.pl/Zarowki_LED;017Swiatlo_dzienne_P13-17391.htm Najtańsze odpowiedniki 60W http://sklep.cseie.com.pl/p/972/33434/zarowka-led-parathom-classic-p-25-daylight-e27-4w-100-240-dzienna-4008321965202-.html http://www.luxmarket.pl/i/osram/9869-parathom-r50-led-e14-3w-zimno-biala/9869

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledywcalym mieszkaniu
wariat:) idź idz... ale mysle ze cos wyjasniłes poniektórym:) miłej niedzieli nerwusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasad
jestem nerwusem, chamem i egoistą nigdy nie przeczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ledywcalym mieszkaniu
ale pomocnym:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrrt
kupując chińskie podróbki nie powinniśmy się dziwić, że nam się przepalają albo słabo świecą. Te o większej mocy więcej kosztują, choć nie do końca się zgodzę, że muszą kosztować po 100 zł, sam kupowałem power ledy activejet i bardzo dobrze świecą, jasno i wcale nie zimo, a trochę ich już używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Driada111
Ja osobiście wolę LED-y. Zużywają znacznie mniej prądu, świecą tak samo jak żarówki tradycyjne. No i warto pamiętać że są w naprawdę szerokiej gamie kolorów i mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrrt
bo ledy zdobywają coraz więcej zwolenników, zresztą już od wielu lat są wszędzie np. diody w telewizorach, podświetlenia ekranów czy matryc w laptopach. Ja mam zróżnicowane oświetlenie w domu, dostosowane do pomieszczeń i potrzeb, gdzieniegdzie są ledy, świetlówki i halogeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uważam, że wszystkie ledy porządnych firm się sprawdzają i na pewno można je dobrze dobrać do pomieszczenia. Wszystkie parametry na opakowaniu są zaznaczone i wystarczy tylko podpytac. Tak było jak ja kupowałam lampy led active jet. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna cholerka
ja kupiłam ledy z kanluxa i jestem zadowolona, wcale nie są zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Doradżcie jaką żarówkę kupić do górnego żyrandola, żeby jasno świeciła i miała ciepłą barwę światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiłośnikŚwiatła67
Witaj, do górnego światła warto zainwestować w LED-y Philipsa o kształcie tradycyjnej żarówki - http://www.philips.pl/c/-/led-8-w-32-w-zwykly-trzonek-cieple-biale-swiatlo-8718291193043/prd/ - Dają prawdziwie ciepłe, białe światło (2700 K), tak jak w przypadku zwykłej żarówki. Dodatkowo mają wysoki współczynnik oddawania barw (CRI > 80) co zapewni żywe kolory w pokoju, a to jest przecież najważniejsze. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byrrt
ja bym stawiał na jakąś jasną i ciepłą świetlówkę (2700 K) na przykład o kształcie active jet globe - 20W odpowiada 85W normalnej, rozumiem, że do tego żyrandola wchodzi tylko 1 żarówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja113
Jestem zadziwiona że 20 wat może dać tyle światła co 85, dlatego sama powoli przekonuję się do takiego oświetlenie. Doczytałam że jest łatwe w instalacji. Nie trzeba nic wymieniać, kuć tylko wstawić nowe żarówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też szczerze mówiąc myślałam, że jest wielki problem z instalacją takich lamp, a tu się okazuje, że wcale ich nie ma. Zaopatrzyłam się w produkty activejet i ani z wyborem, ani z instalacją nie miałam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Byrrt - dzięki. Miłośnik światła67 - dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IIwona55
Sama też się przekonałam do tego oświetlenie diodami ;) Łatwo,przyjemnie i kolorowo a do tego energooszczędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja strasznie jestem zadowolona z oswietlenia ledami. Światło jasne, żywe i na pewno nie zimne-to zależy jaką żarówkę się wybierze. Wszystko jest oznakowane na opakowaniach, jak nie orientujemy się trzeba zapytać. Pozatym ledami można super zorganizować wnętrze pomieszczenia. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djeualaaa
Ja mam oświetlenie LED-owe ale nie kupuję tanich żarówek po 15-20zł. Co z tego że diody mają żywotność 25-30 lat skoro ciała może dać elektronika, odprowadzenie ciepła, obudowa (zwykle jest plastikowa a plastik wysycha, starzeje się, byle jaki nie wytrzyma 6 lat nie wspominając o 20). Ja zainwestowałam w lightech eco , wszędzie mam 5 i 7 W, 10W mam może w 2 miejschach bo strasznie jasno świecą. Kiedyś kupiłam ledy Apollo ale strasznie się przepalają, na 6 kupionych 4 sie przepaliły w ciągu 5 miesięcy. Tak więc jak kupujecie to kupujcie te lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam produkty activejet. Kilku innych producentów sprawdzałam ale te mi odpowiadają najbardziej. Żadna mi się nie przepaliła a i światło ma dobre. Pozatym jestem spokojna bo mam gwarancje i gdyby coś nie tak to zawsze mi wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artystaswiatla
djeualaaa - To prawda, oświetlenie LED-owe to inwestycja, która się zwróci, jeśli ktoś chce zaoszczędzić jeszcze bardziej i kupuje chińskie wynalazki zamiast żarówek renomowanej firmy, to powinien liczyć się z tym co napisałeś. Liderem rynku oświetleniowego jest Philips, więc ze swej strony polecałbym żarówki tej firmy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demti
No trudno się nie zgodzić. Dobrze wykonane LED-y od nich spełniają dobrze swoje zadanie. Łatwo wyparły tradycyjne żarówki a i sporo taśm zamontowałem - ładnie wyglądają i nie zużywają tak dużo energii jak poprzednie oświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×