Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dvdsb

*** ropiejące oczka u 1 m-cznego niemowlaka *****

Polecane posty

Gość dvdsb

co robic???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemywać rumiankiem, mojemu synkowi też ropiały ponad miesiąc (ma 1.5 miesiąca). na szczęście rumianek pomógł, mimo że trochę to trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izia87
możesz przemywać solą fizjologiczna lub przegotowana woda powinno przejsc a jak nie to idz do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfddgjk
Idz do lekarza, przepisze kropelki. Mojej corci tez ropialy jak miala miesiac i chcialam sama wyleczyc rumiankiem a tylko pogorszylam sprawe. Takze nie kombinuj sama, idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumiankiem nie przemywaj bo tylko na chwilę pomoże a potem może się pogorszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha ha dobre
broń Boże rumiankiem!!! to są stare zabobony, lepiej poczytaj w necie o tym. sól fizjologiczna albo przegotowana woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadnym rumiankiem! Solą fizjologiczną lub naparem świetlika a najlepiej idź do pediatry, przepisze krople z antybiotykiem i przejdzie w mig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka_niepolka_
tez slyszalam ze nie wolno rumiankiem!prawdopodobnie to zatkany kanalik lzowy,moja mala tak miala i pomogly masaze,oczywiscie jesli taki stan trwa dluzej to marsz do lekarza po kropelki,bo wdalo sie zakazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaa niemoge
gowno prawda. zatkane kanaliki lzowe nie powoduja zadnych zakazen. po ok 6-7 miesiacach wiekszosc tych przypadkow rozwiazuje sie sama, kanaliki same sie udrozniaja. moje dziecko mialo przepisane przez pediatre kropelki Torbex ale nie zdazylismy zastosowac. samo przeszlo. jak mialo ok 7 miesiecy. jesli jest to lagodny stan zapalny to mozesz przemywac mlekiem z piersi. wiem ze brzmi masakrycznie ale dziala. wyciskasz mleko z cyca i tym przemywasz oczko. pomoze. jesli problem trwa nadal- idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to masakra jakas jest...
nie no jak czytam niektore wypowiedzi, to az wierzyc sie nie chce:/ jezeli oczka ropieja, ale nie lzawia to stosuj sol fizjologiczna, albo przegotowana wode do przemywania i po sprawie...natomiast jezeli oczka lzawia to radze pojsc do lekarza, moja mala miala zaropiale oczka przez 2 miesiace i niedrozne kanaliki lzowe, pobrano wymaz z oka, okazalo sie ze miala tam jakas bakterie, dopiero po 3cim antybiotyku odpuscilo no i oczywiscie masowalam 3 razy dziennie- to byla masakra, ale dziekuje sobie i okuliscie, ze nie musielismy przetykac kanalikow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej córci oczko ropiało od urodzenia , najpierw przemywałam solą fizjologiczną, nie pomagało więc położna zaleciła robić masażyk, dwa razy dziennie lekko naciskać na kanalik oczka po 10 razy. Ale idź do lekarza, przepisze Ci kropelki , małej przeszło i już nigdy nie wróciło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimi
Mojemu synkowi ropiały oba oczka i to bardzo. Używałam sól fizjologiczną i masowałam mu kanaliki. Po miesiącu jedno oczko przestało ropieć a po drugim miesiącu drugie oczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rjyukjy7irf
Ale po co wy czekacie miesiącami aż przejdzie i męczycie dziecko, zamiast pójść do lekarza po krople. U nas po dwóch dniach od kropli juz oczko nie ropiało i juz więcej się coś takiego nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×