Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Niania z Powołania

Do mam - pomyślcie o tym

Polecane posty

Gość Niania z Powołania

Witam Pracuję z dziećmi od wielu, naprawdę wielu lat. Skończyłam odpowiednią szkołę, pracowałam w żłobkach, przedszkolach państwowych i prywatnych, domach małego dziecka i jako niania. Uczę muzyki, zajmuję się rozwojem dzieci (plastyka, rytmika), spędzam z nimi czas (a nie z gazetą czy telewizorem). Umiem udzielać pierwszej pomocy, gotuję (bez różnicy, czy dla wegan czy dla smakoszy kuchni tradycyjnej, czy też dla zupełnie małych dzieci). Jak to się dzieje, ze za moją pracę, uwagę, za poświęcony czas Waszym dzieciom proponujecie mi tak małe pieniądze? Ostatnio jedna z Was zaproponowała mi 3 PLN za godzinę. Stawka wręcz kuriozalna a wymagania co do mojej pracy - ogromne. Drogie Mamy. Na dzieciach się nie oszczędza. Pozostawiacie pod moją opieką swój skarb, swoje szczęście i to Wam powinno zależeć na tym, by dziecko czuło się ze mną spokojne i bezpieczne. Dając w gazecie ogłoszenie weźcie pod uwagę, że za 3 PLN/h, może zgłosić się do was jedynie desperat. I to niekoniecznie osoba najwłaściwsza do opiekowania się dzieckiem. Opiekunka dziecięca to mój zawód. Wyuczony, ale też i wymarzony. Możecie mi zarzucić materializm i chęć zarobieniu na dzieciach, spodziewam się tego. Ale, zapamiętajcie to drogie Mamy, to z Wami się rozliczam, nie z dziećmi. Pracuję dla Was i za swoją pracę oczekuję godziwej zapłaty. Nie znaczy to, że za mniejsze pieniądze opiekowałabym się gorzej. Nie. Za mniejsze pieniądze, niż średnia krajowa, nie poszłabym dla Was pracować. Z szacunku do siebie samej, i z szacunku do Waszych dzieci. Zastanówcie się, czy Wy poszłybyście do pracy za te przysłowiowe 3 PLN/h? Z całym szacunkiem Opiekunka Dziecięca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×