Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość utracone marzenia...

dostać się na studia ze starą maturą???

Polecane posty

Gość utracone marzenia...

witam,Mam następujący problem i licze na to ze moze ktoś mi pomoze zrozumiec co sie dzieje w polskim prawie.chcialabym sie dostać na wymarzoną weterynarie.do tej pory nie moglam na to sobie pozwolic,a teraz gdy wreszcie przede mną pojawila sie taka szansa-okazalo sie ze nie mam szans :( mature zdawalam 10 lat temu i nie rozumiem dlaczego taki egzamin sprzed 10 lat mialby miec teraz tak ogromny wplyw na moją przyszlosc.Jestem w trakcie zdobywania tytułu technika weterynarii,ale to pewnie znając polskie prawo tez nie ma wiekszego znaczenia. Dzidz zadzwonilam do dziekanatu w Poznaniu-załamka w poznaniu bedzie konkurs swiadectw: j.polski,biologia i wybrany jezyk.Nie ma egzaminów wstepnych.juz w tym momencie na jedno miejsce jest ok 30 osób,zainteresowanie jest ogromne!!!moje oceny to j.pol4,j.ang4 i biologia5(chemia-3) :( ze starą maturą nie mam szans dostac sie na jakąkolwiek uczelnie z weterynarią.nawet jesli uczelnia ma swoje egzaminy wstepne,mozna je zdawac dopiero po przejciu konkursu swiadectw,co juz wyklucza mnie z kandydatów poniewaz pod uwage brane są oceny z egzaminow maturalnych z chemii i biologii.a jak wiadomo staromaturzysci zdawali tylko jeden wybrany przedmiot. takze moje marzenia legły w gruzach. czy są tu jakies osoby w podobnej sytuacji???? tak bardzo chcialabym studiowac weterynarie,wiem ze bylabym dobrym lekarzem.nie dociera do mnie ze egzamin sprzed 10lat odebral mi wlasnie marzenia! dlaczego nie mozemy poprostu pisac egzaminow wstepnych??? nie rozumiem tego prawa :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddana 123456
0/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utracone marzenia...
jeszcze mam pytanie odnoscnie nowej matury-czy jest mozliwosc zebym mogla pisac nową mature posiadając juz te ''starą''???? chetnie ją poprawie,tylko niech pojawi sie taka szansa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utracone marzenia...
ale ja zdalam mature!!!!!!!!!!! tylko moje stopnie to 4,4 i 5! w dziekanacie powiedziano mi ze są za slabe.na jedno miejsce jest juz 30 osób a na roku tylko 60miejsc.wiec polowe przejmą ludzie po olimpiadach i konkursach a drugą polowe ci z samymi piątkami. nowe matury moza poprawiac,a starych nie. dlatego sie pytam,czy moge pisac pierwszy raz nową mature mając starą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooool?er
mozesz zdawac, ale ta stara ci przepada, zadzwon do swojej starej szkoly sredniej i sie dowiedz dokladnie, teraz i tak jest juz za pozno, za rok bys mogla dopiero zdawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utracone marzenia...
myslisz ze moge zdawac?????????????? byloby super!!!!!!!!!!!!! nie obchodzi mnie stara matura-moglaby przepasc,bylebym mogla nową napisac i nawet za rok miec szanse isc na studia.dziękuje ci serdecznie. zadzwonie do szkoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utracone marzenia...
do szkoly policealnej? ale jakiej i ile taka szkoła trwa? jestem w trakcie zdobywania tytułu technika weterynarii,jeszcze 2 semestry.ale to studium i nie ma matury,czy musialbym sie udac do normalnej szkoly z j.polskim,matmą itd??? kurcze mam prawie 30 lat i nie chcialabym musiec wracac do szkoly,ale chetnie napisze samą mature czy zdam egzamin wstepny jesli tylko taki by byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdfudhuc
Troche za pozno sie zdecydowalas, w Polsce to przesrane jesli czlowiek ok 30stki chce isc na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utracone marzenia...
bylam na studiach-na biologii w bydg.ale skonczylam tylko 2 lata i wyjechalam za granice.załuje teraz tego jak nie wiem co. chcialabym kontynuowac nauke.isc nie na biologie lecz na wymarzoną wete.poniewaz nie bylo uczelni blisko domu czekalam jak na zbawienie az ją otworzą.i otworzyli w poznaniu.kiedy sie dowiedzialam to lzy laly sie ciurkiemze szczescia.niestety pani z dziekanatu sprowadzila mnie szybko na ziemie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Ale pożno się zdecydowałaś. Ja na 2 roku biologii omal nie umarłam ale skończyłam. Jestem starsza od Ciebie powinnam mieć doktorat już. Ale wylał mnie ze szkoły WARIAT CHORY NA ŁEB i to jest SKANDAL. Dalej jest 6 lat skandalu do dziś w sumie jak dla mnie no ale wiesz - ja zmieniłam sobie zawód - i mam gdzieś nieukończony doktorat. Bo to tylko tytuł. A nie możesz wykonywać zawodu mając tytuł technik weterynarii? Wpiszesz mgr biologii i by było. Wiesz - mgr masz i tyle. Podpiszesz się mgr i wszystko gdzieś. Ja tak chciałam. Nie możesz podpisać się LEKARZ WETERYNARII po biologii i technikum? Nie mam pojęcia. Może nie jakiś mgr weterynarii tylko lekarz czyli ktoś kto praktykuje. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Nie lepiej w tym wieku mieć PRAKTYKĘ już niż studiować? No chyba, że zaocznie -płacąc i pracować. Tyle. No bo tak - jak inaczej? Dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Ale powiem wam przez tego dyrektora co mnie wyrzucił zostaje mi 6 lat pożniej - a on jest na emeryturce już się ...powiesić. I tyle. Nie przesada to jakaś? Powinno mi zostać ZAPOMNIEĆ O SZKOLE. Powiesić się to chyba przesada jakaś. Po matce mi powiedzą - to wiem kiedy bym się wieszała przez matkę. To jest samobójstwo przez szkołę. Mus jakiś i tyle. 6 lat póżniej - nie miało się skończyć wypadem ze szkoły w roku 2005? No sama się tam nie pchałam. I tyle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Wiecie ja sie tej szkole nie dam to był psychopata ja miałam proces o mobbing. On nikogo nie zabił, ale w sumie morderca i wiecie przez niego sie ludzie zabijali ON DO TEGO DĄŻYŁ. Ja też mam ludzi na sumieniu, ale ja do tego nie dążyłam, ale on dążył do tego i popełniał przestępstwa i to wiele razy. Bo raz wydzwaniając za uczennicami, które wcześniej zgwałcił, a dwa tak je szantażując czy nie wiem - pomawiając, że wylatywały ze zwolnieniem dyscyplinarnym jak ja i się wieszały. To wszystko jest do prześledzenia ja uważam. Jest nasza klasa teraz wystarczy popytać. Ja to wiem. Tego nikt nie wiedział w tej szkole. Przez niego się wice tam psychicznie leczyła. Ja się wam nigdy nie dam. A na studiach chciał mnie zabić były kleryk - eto jest Polsza, ale Rosja nie. No to kto wiecie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matura ważna jest 6 lat, po 6 latach trzeba zdawać od nowa całą. Nie musisz iść do żadnej szkoły ( chyba że sama chcesz się douczyć). Jedziesz do swojej starej szkoły i normalnie wypełniasz deklaracje maturalną. Trzeba to złożyć do lutego więc w tym roku już wiadomo nie załatwisz ale od września już możesz się na zapisać na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijijijjjjjj
Ja pisalam mature 11 lat temu. Na 4 roku chcialam wyjechac do narzeczonego do Stanow, ale mama mi doradzila, ze jesli on kocha to 1.5 roku poczeka. Wiec posluchalam jej i skonczylam. To byla najlepsza decyzja. I tak wyjechalam, zwiazek przetrwal, a tu mam prace w swoim zadwodzie i jestem szczesliwa. Szkoda, ze wtedy przerwalas studia, bo teraz to chyba troche pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Ale jak Cię chca zabić to powinno sie przerwać studia. Ja miałam przerwać i koniec. I skończyć 3 lata anglistyki chociaż...na szczęście nie rozumiałam że mnie chcieli zabić i tyle. Albo na nieszczęście bo po po co mi te studia. Tylko 3 literki z tego mam OD PAŃSTWA POLSKIEGO. A dalej ANI TEGO bo dr nieukończony no ale wiecie to nie to samo. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
Może miałam zmienić uczelnię? Tyle mi zostawało a ja tylko akademik i akademik i koniec? OPŁAKANY. Taka prawda. Uczelnię miałam zmienic uważam i koniec. A moja powinna mieć za mnie złą opinię. I by miała gdybym napisała nazwę w necie, ale nie napiszę bo na mnie zaraz. Bo powinna mieć złą opinię i CAŁY WYDZIAŁ zwłaszcza. A ma dobrą. I NIKT NIe ROZUMIE CZEMU. Bo to zera i koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
N tę samą niech nie idzie kończyć tej bioli w razie co. Na inną. Na swoją się nie wraca bo to bez sensu. Ja mam dokotrat niedokończony przez szkołę no ale... tej uczelni już oglądać nie chcę. No może przez to, że mnie zabić chcieli. Nie wiem. Może nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda.......
a dowiadywalas sie czy nie ma żadnego ograniczenia wieku dla kandydatow na dzienne? bo byc moze juz przekroczylas wiek... poza tym jak ci bardzo zalezy to moze spróbuj na jakies wieczorowe pewnie tam łatwiej sie dostac ale trzeba placic:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawwdziwaoieczkaboza
idz na zaoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry wybór studiow
Uważam, że śmiało możesz próbować tutaj -> studiamrzen.pl nawet więcej napisze - pierwszy rok za darmo - ciężko będzie lepiej trafić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2011
opisz sprawę i zgłoś do Rzecznika Praw Obywatelskich! To łamanie Twoich konstytucyjnych praw. RPO się tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2011
nie zostawiaj tego tak ! najlepiej podaj mi maila to postaram się pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feel
No i jak, można ze starą maturą zdać nową ? Też za rok bym przystąpił jak by była możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZBUNTOWANY ANIOŁ_
DO "utracone marzenia...": > Chyba nie zamierzasz tego tak zostawic? Inaczej będzie Cię to dręczyć do końca życia. Powinnaś iść z tym na prokuraturę, gość jest na emeryturze, ale powinien odpowiedzieć za to, co zrobił, nikt nie stoi ponad prawem. - Wiesz ile pewnie jest jeszcze dziewczyn takich jak Ty, które on skrzywdził??? - Pewnie mnóstwo, tylko milczą tak jak Ty, bo nie wiedzą co zrobić. A jak o tym jeszcze lokalne gazety napiszą, to po chłopie, a inne skrzywdzone dziewczyny zaczną się ujawniać, tylko Ty musisz być pierwsza, musisz dać im impuls, wskazać drogę! Moim zdaniem powinnaś iść do prokuratury w celu złożenia zeznań nt. doniesienia o popełnianiu wielu przestępstw przez jedną osobę. (Tylko nie na policję, bo te pustaki za miesiąc się tym zaczną zajmować, po za tym od nich zawsze idzie potem do prokuratury, a tak będzie też szybciej po prostu.) Możesz też poszukać taniego adwokata i złożyć pozew cywilny, jak uważasz, że Cię zg****ił, skrzywdził, wykorzystał, czy coś. O przestępstwach popełnianych przez kogoś na innych powinnaś zawsze bezwarunkowo poinformować odpowiednie organy... Wiesz jak działają polskie sądy? - Powoli, on też powinien teraz powoli i w niepewności przychodzić na rozprawy i czekać na wyrok, jak generał Jaruzelski. Jak jest winny, to powinien zostać osądzony i skazany. Nikt Ci przez tyle lat nie doradził? Powodzenia, załatw to raz na zawsze a osiągniesz spokój ducha. I nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń, są lepsze uczelnie w całej Polsce niż ta buda, w której tamten koleś wyrusł, dla duszy wiek nie ma znaczenia. Nie bój się jego zemsty, jest policja, kumpli sama z osiedla nie masz? Przyjaciół? Chłopaka? Jestem z Tobą, trzymaj się! MOŻESZ PRZYWRÓC SWOJE UTRACONE MARZENIA, JEŚLI TYLKO ZECHCESZ. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem, i jak udalo Ci sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz na zaoczne i przestan plakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

1. Nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze moze juz za pozno. To sa ich ograniczenia nie twoje. Ja w wieku 37 lat nauczylam sie programowac, 2gie studia skonczylam i dostalam swoja pierwsza prace w IT.  

2. Tak stara mature mozna zdawac na nowo albo porawiac oceny. Mozesz uczyc sie w domu i podejsc tylko do matury albo mozesz sie zapisac na kurs maturalny. Zalezy jak ci wygodniej, jak stoisz czasem i kasa. Skontaktuj sie Centralna Komisja Egzaminacyjna i oni ci wytlumacza co zrobic. Jest tez duzo materialow na internecie. 

Edytowano przez Asiula Wawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×