Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaheira1

mamusie w Wiedniu

Polecane posty

mamy mieszkające w Wiedniu mam do Was pytanie. razem z moim facetem jestesmy teraz w Wiedniu na konferencji i musielismy zostawic na tydzień naszego 4- miesięcznego synka z babcią w domu; chcielibysmy kupic mu jakis prezent w postaci zabawki (moze byc na później) i jakiegoś ciuszka. Polećcie gdzie można w Wiedniu kupić fajne rzeczy dla maluszka (z adresem, bo nie znamy Wiednia zbyt dobrze) - najlepiej w okolicach metra :D z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
A może jakąś lokalizację podasz gdzie jesteście??? W centrum to mogę polecić Mariahilferstrasse, dojedziecie U3 albo na stację Neubaugasse (to będzie w środku Mariahilferstr.) albo możecie wysiąść na Westbahnhof i przejść całą ulicę. Dla dzieci to w domu towarowym Gerngross (jakoś tak się nazywa) są zabawki i ubranka, same ubranka to w Zarze, w peek und cloppenburg, esprit, h&m. Możecie jechać do donaucentrum (U1, stacja Kagran) albo do SCS (ale to raczej samochodem). A jak dziecko jest malutkie to jest jeszcze jeden sklep w Gazometrze (U3, stacja Gazometer) specjalizujący się w ubrankach i zabawkach i całym wyposażeniu dziecięcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
Bez obawy o ten adres, możesz wspomnieć dzielnicę :) W samym centrum też znajdziesz sklepy z rzeczami dla dzieci, tylko ceny mogą być powalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie chce robić zakupow przy Stephanplatzu ( nie wiem czy dobrze napisałam) bo pewnie to podobnie jak przy rynku w Krakowie :) dzięki za pomoc, wiem gdzie jest kagran, to może tam zobaczę, a jak nie , to w sobotę mam więcej czasu i mogę podjechać gdziec autem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
Najbliżej z tego co ja znam to masz donaucentrum. Tam masz też wielki C&A. A zakupy w sobotę to polecałabym wam robić tylko rano, od południa to przejście w jakimkolwiek centrum, zwłaszcza SCS jest koszmarem. Jakbyście się zapuścili na Mariahilfer to polecam lody Paolo Bartolotti :) dla mnie najlepsze na świecie. Są 3 salony wzdłuż całej ulicy, nie sposób nie zauważyć. A jak będziecie wracać do PL to możecie zahaczyć o wielki Parndorf (w niedzielę jak wszystko tutaj zamknięty)- kompleks outletów, ale to coś jak galeria krakowska tylko w poziomie, nabiegać się trzeba nieźle. http://www.designer-outlet-parndorf.at/shops/index.php ceny takie różne, zależy co się chce kupić, zabawek tam nie pamiętam, bardziej buty dla dzieci można fajne spotkać. Ubranka dla dzieci to zależy na jaki okres siętrafi i nie zawsze można spotkaćcoś sensownego w relacji cena/marka :) Czyżbym pomagała krajance z krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
Cieszę się :) Gdybyś potrzebowała jakichś informacji organizacyjnych to służę dalszą pomocą do końca Waszego pobytu. Teraz czas na obowiązki rodzicielskie - biegnę na spacer. Udanego pobytu życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhh Wiedeń uwielbiam to miasto zazdroszę tym co tam mieszkają takie piękne, spokojne i przede wszystkim czyściutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
wiesz mami82...... zależy na co się patrzy. Pod względem komunikacji REWELACJA, z dzieckiem i wóżkiem wjadę wszędzie. Ale te psy..... te psy i pozostałości po nich. Czasem mam mordercze zamiary względem nich wszystkich zwłaszcza, że z racji dziecka muszę biegać po parku. Wkurzają mnie psy biegające bez kagańca, czasem nawet bez smyczy i to nie są psy-miniaturki tylko z wyglądu niebezpieczne psy z młodymi chłopaczkami. OK, dziecko gotowe do drogi, uciekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja znam wiedeń tylko z punktu widzenia turysty więc tylko ta starą część i jestem w nim po prostu zakochana a ten pareczek koło opery to ubustwiam po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
Moim ulubionym parkiem jest park schoenbrunn z tymi wszystkimi drzewami ciętymi pod linijkę. Na wiosnę jak obsadzą wszystkie rabatki kwitnącymi kwiatkami, hmmmmmmm jest cudownie. Z chęcią byłabym ogrodnikiem w takim parku :) Największą jego zaletą jest "pojemność", niezależnie od liczby zwiedzających zawsze sięznajdzie cichy zakątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, schonbrun rządzi :) wybieramy sie w sobotę, bo ja jeżdzę do Wiednia od lat, ale chłop pierwszy raz, więc chcę mu pokazać :) a w piątek, po konferencji zabieram go na Prater :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
Plan widzę napięty. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że kolejki na Praterze ruszają dopiero od 1-go maja. Więc jakbyś miała to w planach, może nie wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwi33
hmmm Grinzing??? Niestety, ale ja się specjalizuję w rodzinnych rozrywkach. Z dobrym dojazdem, z dobrą drogą dla wózków. Jestem specjalistką od zakupów, parków i punktów przewijania dzieci w swojej okolicy :) Może za rok zaczniemy bardziej aktywny tryb życia z naszymi szkrabami. A taki zwykły schoenbrunn mnie pokonał jak byłam w 8 miesiącu ciąży i na gloriettę już nie wyszłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmm19
Witam, nie potrzebujecie Panie opiekunki do dzieci? Jestem animatorka czasu wolnego-Kids Animator, kocham dzieci i szukam pracy w Wiedniu ( przeprowadzam się w maju ).Niestety nie znam niemieckiego, ale ang bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×