Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tommy vercetti

kara śmierci

Polecane posty

tommy vercetti- nie masz chyba wielkiego pojęcia o psychologii społecznej. Ludzie potrafią przesladowac innych za odmienne wyznanie, kolor skóry, poglądy, czasem tylko za to, że ktoś nosi okulary... :( Czasem wydaje mi sie to bardziej straszne i złe niz zajebanie nożem na ulicy. No i jak ktoś jest w liceum to bieganie na skargę do mamusi chyba niewiele pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |!oferma!|
"nie masz chyba wielkiego pojęcia o psychologii społecznej." natomiast pani "psycholog społeczna" chce nam tu udowodnić że jak komuś dzieci w szkole dokuczają to ma prawo je powystrzelać. no co za idiotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę? to trzeba przenieść się do innej szkoły. i nie mów że takich nie ma. BO SĄ. a jeżeli ktoś daje po sobie jeździć to zawsze takim będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma prawa. Ale rozumiem motywy. Ty za to mało rozumiesz. Gnębiąc człowieka można też go zupełnie zniszczyc, tak jakbyś go zabił. Można spowodowac że taka osoba będzie bac się ludzi, nie będzie wychodzic z domu, albo np. popełni samobójstwo. I w zasadzie to to samo, jakby sie go zamordowało. Co więcej, ludzie gnębią często bez powodu, ze zwykłego sadyzmu... To jest właśnie dopiero zło, w najczystszej postaci. I za takie coś nasz oferma nie przewiduje żadnej kary....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie ma kar? a zakaz zbliżania się? nękanie też jest karalne. jak mówiłem zmiana szkoły, rozmowa z psychologiem i rodzicami wszystko zmienią. ale skoro te ofiary milczą to co się dziwić że wyrastają z nich psychole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |!oferma!!|
a co, chcesz wprowadzić karę śmierci za znęcanie się? ale za zabójstwo to nie, tak? temat jest o karze śmierci i nie wiem co tu ma do rzeczy znęcanie się? znowu jakiś debil się dorwał do mojego nicka. już mu przeszkadzało, zjebowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę sprawiedliwosc nie istnieje, przynajmniej nie jest do wyegzekwowania sądownie czy w jakiś inny sposób. Kara powinna głównie odstraszac od popełnienia czynu, ew. izolowac osobę od reszty społeczeństwa. Akurat kara smierci w tym wypadku nie ma sensu wg mnie. I co najważniejsze- nikt nie ma prawa zabijac drugiego człowieka. To jest poprostu złe i ze sprawiedliwościa nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się zdaje że złem zła sie nie zwalczy. Polecam obejrzec kilka fimów o karze śmierci, np. "Za młoda by umrzec", Słoń - to przedstawia rekonstrukcję wydarzeń w liceum o którym pisałam, albo Tańcząc w ciemnościach..... W sumie ja mam takie wnioski, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Jeśli komus komletnie odwala, to zawsze jest jakiś powód. Wczuwając sie w sutuację, można wiele osób zrozumiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dlaczego usprawiedliwiasz tych chłopaków? a poza tym trzeba walczyć że złymi tymi samymi środkami, gdyż nigdy nie wygramy. nie można postępować jak jest napisane w biblii- jak ktoś uderzy cie w policzek, to nadstaw drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o przemocy wśród młodzieży wiem to że swojego życia, byłem świadkiem takiego postępowania. i co się okazało? ofiary siedziały cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |!oferma!!|
a co to w ogóle za pomysł żeby obraz rzeczywistosci brać z filmów? film przedstawia wizję jego twórców i z łatwością może być tak nakręcony żeby ofiarę przedstawić jako sprawcę. ja po prostu uważam że morderców należy karać śmiercią. muszą się liczyć z tym że skoro oni zabijają to sami też zostaną zabici. nie może być tak że oni są bardziej niebezpieczni niż państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |!oferma!!|
nie należy mieszać dwóch spraw. to że życie uczniów nad którymi inni się znęcają jest ciężkie to nie ulega wątpliwości. i że z taką patologią jak przemoc i dręczenie w szkołach trzeba walczyć to też. tylko że to nie może być usprawiedliwieniem dla zabójstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co ci lewicowi fanatycy
powiedzą na propozycję kary śmierci dla pedofilii, morderców dzieci i seryjnych gwałcicieli, których przyłapano na gorącym uczynku lub udowodniono im ich przestępstwa? Przecież takich nie da się już zresocjalizować! Tak to jest, że UE pozwala na aborcję (jakby dziecko było winne wpadki czy gwałtu) i na eutanazję (jakby każdy chory pod respiratorem szczerze życzyłby sobie, aby go uśmiercono), a sprzeciwia się stosowaniu kary śmierci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co ci lewicowi fanatycy
powiedzieliby... Pisząc o chorym pod respiratorem miałem na myśli to czy będąc świadomym chciałby, aby w razie wypadku odłączono go od aparatry! Wiem, że w Holandii podpisuje się takie deklaracje, ale ci ludzie chyba nie zastanawiają się nad tym, co robią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbgbhbhnjn
jeśli już to tylko wobec ''chorych'' ludzi powinna być stosowana kara śmierci ''chorych'' tzn. psychopatów-sadystów - bo człowiek z takimi chorymi zapędami nigdy się z tego nie wyleczy, do końca życia taki będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w Polsce zabija sie ludzi żywych i nie chcących w ogóle umierac - tzw. eutanazja ukryta, w postaci niedotowania leków po 65 roku zycia. więc dajcie spokój juz z ta Holandią, bo ta dyskusja jest śmieszna w porównaniu do tego co dzieje sie u nas. co do kary śmierci- to moim zdaniem zabójstwo nie jest usprawiedliwieniem dla kolejnego zabójstwa. jeszcze co do filmów- mają to do siebie że pozwalają sie wczuc w sytuację ofiary, lub zabójcy... Zaczynając rozumiec czyjeś motywy, często zmienia sie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×