Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Palaczka :(

Chcę rzucić palenie, jakieś tanie skuteczne tabletki ? co polecacie?

Polecane posty

Gość Palaczka :(
Myszko czy naiwni to może pojęcie wzgledne..:) nie nazywam się naiwna bo koncern tytoniowy nie obiecuje złotych gór w zamian za palenie.... niczego dobrego nie proponują,po prostu to gówno produkują i sprzedają ;) za to z pewnoscią mogę nazwać siebie słabą psychicznie i uzależnioną niestety :/ ____________________________________________________ "Zas jak coś dobrego zjem czy tez napije się alkoholu to wprost uwielbiam sobie zapalić." wtedy to dopiero uczucie co ??? "niebo w gębie" szkoda tylko,że rakotwórcze .... same sobie grób kopiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez nie zgadzam sie z Izką
Wskazania: Preparat stosuje się w celu odzwyczajenia od używania nikotyny. Należy podkreślić, że osiągnięcie wyleczenia wymaga od osoby palącej silnej woli pozbycia się nałogu palenie tytoniu. Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Osoba paląca powinna definitywnie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie powinna pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanych wyników terapii. Terapię można powtórzyć po 4-5 miesiącach. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. Możliwe skutki uboczne: U niektórych pacjentów przyjmujących preparat w dużych dawkach mogą wystąpić: nudności, wymioty, zawroty głowy, kurcze i osłabienie mięśni. Nie stwierdzono wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Poinformuj lekarza: Gdy zaawansowane nadciśnienie tętnicze i inne choroby układu krążenia, chorobę wrzodową. Gdy przyjmujesz leki przeciwgruźlicze. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest motywujące
Rzuć palenie - jeśli rzucisz palenie już teraz to w czasie: * 20 minut - Twoje tętno i ciśnienie tętnicze krwi obniży się, * 8 godzin - poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla się obniży, * 24 godzin - ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy, * 48 godzin - Twoje zmysły smaku i zapachu zaczną działać normalnie, * 2 tygodni do 3 miesięcy układ krążenia wzmocni się, poprawi się Twoja kondycja fizyczna, * 1 do 9 miesięcy - ustąpi kaszel, zmęczenie, duszności, wydolność układu oddechowego znacznie się poprawi, * po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę, * po 5 latach - ryzyko zachorowania na raka krtani, przełyku, płuc zmniejszy się o połowę, * po 10 latach - ryzyko zachorowania na choroby serca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
Do tabex,tabex wygrałaś ;) biegusiem po pracy odwiedzam lekarza pierwszego kont. i nakazuje wypisanie recepty na tabex ..... mam nadzieje ,że nie bedzie robila problemow tym bardziej,ze biore tabsy antykoncepcyjne ktore czasami mi przypisuje i zawsze jadoczy na mnie ze pale i nic sie jej nie slucham co do rzucenia,straszy mnie nawet ze recepty nie wypisze bo nie chce miec mnie na sumieniu ;) aaaa własnie czy tabex wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
to jest motywujące Rzuć palenie - jeśli rzucisz palenie już teraz to w czasie: * 20 minut - Twoje tętno i ciśnienie tętnicze krwi obniży się, * 8 godzin - poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla się obniży, * 24 godzin - ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy, * 48 godzin - Twoje zmysły smaku i zapachu zaczną działać normalnie, * 2 tygodni do 3 miesięcy układ krążenia wzmocni się, poprawi się Twoja kondycja fizyczna, * 1 do 9 miesięcy - ustąpi kaszel, zmęczenie, duszności, wydolność układu oddechowego znacznie się poprawi, * po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę, * po 5 latach - ryzyko zachorowania na raka krtani, przełyku, płuc zmniejszy się o połowę, * po 10 latach - ryzyko zachorowania na choroby serca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej. OJ ZGADZA SIĘ ,MOTYWUJE :) ALE PROCZ MOTYWACJI POTRZEBUJE "WSPOMAGACZA" ;) niestety wiem,że to mozna nazwac mysleniem inaczej ale uwierzcie ze juz czuje ,ze jak tylko bede miala w posiadaniu tabex czy inny specyfik to i silna wola sie pojawi bo nie bede z tym "sama" to moze na mnie pozytywnie wpłynac,moze oszukam swoj mozg.... jestem nastawiona na rezulltaty tylko z tabletkami wiec sama silna wola bez niczego i moje zaparcie nic nie da..wtedy nawet podchodow nie zrobie,zakodowalam sobie juz w glowie ze musze miec tabletki i koniec...a jak cos juz mi sie "zagniezdzi" tak przy tym trwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabex tabex
Myszka Ja też nie wierzyłam w nie za bardzo. Wcześniej brałam te przeróżne gumy plastry i nic! Już nie pamiętam gdzie o nich przeczytałam, weszłam w google i po przeczytaniu opini powiedziałam sobie raz kozie śmierć, spróbuję ostatni raz. Poszłam do lekarza rodzinnego powiedziałam że chciałabym tabletki tabex bo chcę rzucić palenie. Pani doktor przepisała mi bez problemu. Wszyscy znajomi którzy je brali rozstali się z papierosami raz na zawsze, a tata powiedział że będzie mi dziękował do końca życia. Na początku bierze się 6 tab co 2,5 o ile dobrze pamiętam. Później się zmiejsza i zmniejsza, zresztą wszystko piszę na ulotce. Do 5 dnia można sobie zapalić ja w 1 dniu zapaliłam ale wcale mi nie smakował:/ Tak więc nie paliłam i nie palę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabex tabex
Palaczka:( Też brałam tabletki anty i pani doktor powiedziała że nie ma przeciwskazań. Wizyta trwała nie całe dwie minuty. Powiedziałam co chce, wypisała i wyszłam. Na początku wszyscy się śmiali ze mnie że wyrzucam kasę w błoto bo to i tak mi nic nie da:/ Miałam gdzieś ich zdanie a za dwa tyg to ja się z nich śmiałam:) Uważam że są rewelacyjne. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie są tak popularne jak nicoreete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
tabex,tabex a czy lekarz nie ustala indywidualnie sposobu przyjmowania tabletek ??? dziewczyny czy na ulotce jest coś o działaniu w przypadku łaczenia tabexu z innymi tabletkami hormonalnymi ? w moim przypadku tabletki antykoncepcyjne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest motywujące
wszystko zależy od człowieka co osoba to inny przypadek Ja akurat nikoret brałam i pomagały mi bardzo i jak teraz nawet czuje czasami chez na papierosa to żyje mietową gumę a do mózgu dociera sygnał,ze oto dostał nikoret :) ja tez stawiam na wspomagacze nikt nie jest doskonały a po drugie każdy sposób jest dobry i w tym wypadku wszystkie chwyty dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
tabex oj sorki :) w tym samym momencie chyba pisalysmy:) dzieki za uspokojenie:) bralam plastry, bralam tabletki jakies ziolowe nie wiem co-nie pamietam, mialam e fajke, wszystko gumy pierdoly etc... najdluzej nie palilam tydzien po plastrach bo bylo mi ciagle niedobrze i reka (bo na rece przykleilam) bola tak okropnie ze jak tylko pomyslalam o fajku czułam ucisk..... niestety ..... nerwy ,sytuacja w pracy i o polnocy na cpn i od nowa polsko ludowa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
to jest motywujące własnie najgorsze w tym wszystkim jest to,że ludzie którzy nie palą ewentualnie hardcorowcy ;) z silną wolą rzucaja "bez" ja ta słaba psychicznie niestety nie potrafie sama z siebie.... musze miec najmniejsze ale wsparcie:) wpomagacze górą ;) oby tylko dzieki im pomocy udalo sie uwolnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabex tabex
Palaczka:( Idź do lekarza po receptę i mam nadzieję że Tobie też się uda uwolnić od tego świństwa:) Trzymam za Ciebie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy palacz rzuca w indywidualny sposób. Kto co woli. Ja jestem anty do wszystkich wspomagaczy, daja zarobić producentom. Co to za sens rzucać palenie i kupować jakieś dziadostwo które też nie idzie nam na zdrowie a omota tak samo jak fajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
Tabex dziekuje za polecenie specyfiku i wsparcie,uwierzcie ze nawet online slowa otuchy zdzialac moga cuda :) Jeszcze raz wielkie dzieki,pobiegne po recepte i mam nadzieje ze mi sie uda... MUSZE SIE UWOOLNIC .TO NIE FAJEK RZADZI MNA A JA NIM !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
IZKA ;) ja tez byłabym anty gdyby nie moje nastawienie i urojenie....fakt ile ludzi tyle sposobow na pozbycie sie nałogu... mnie liczy się w jakis sposob.liczy sie efekk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotvader
Hej wszystkim palaczkom;). Moja mama rzuciła po 30 latach właśnie z pomocą tabletek TABEX, a mnie pomogła książka EASYWAY Allena Carra. Paliłam 10 lat. Można rzucić bez wspomagaczy. Trzymam kciuki za wszystkich rzucających;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
kotvader :) witaj... ja własnie mam zamiar nabyc tabex :) dzwoniłam już do przychodni ale nietety nie ma mojej ogólnego kontaktu a inny nie wypisze recepty bo tylko wyjatkowe sytuacje brane sa pod uwage... najwidoczniej musi ktos na noszach wparowac zeby lekarz przyjał,zenada :| I niech mi ktoś powie,że sluzba zdrowia pomaga..... cholerni ignoranci,faktycznie 3 minuty ich zbawią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotvader
Nie będę się wypowiadać na temat służby zdrowia bo nie chcę sobie psuć humoru;) ale jednak warto odcierpieć swoje i dostać upragnioną receptę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
napadnę na aptekę :P a tak serio to nie mam gdzie pojsc,na deklaracji mam akurat tą ogólnego i inni nie powinni mnie interesowac niestety :| KONUSY !!!!!! boje sie ze z tych nerwów polkę im wyprawię. lepiej juz nie dzwonić ..... co tu wykombinować ..... moze ktoś ma pomysł ??? trzeba przebiec chyba wszystkie apteki do okola i tyle nie widze innych perspektyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotvader
Nie mam niestety żadnego pomysłu chociaż możesz zaryzykować i poprosić swojego ...ginekologa:) przecież też może wystawiać recepty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
coś muszę wykombinować ;) na początek przejde sie po aptekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
Dzieks :) teraz jestem w pracy ale jak tylko wroce do domu będe miala popoludniowa lekture:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brałam Tabex + slina wola
kuracja kosztowała mnie ok. 50 zł. Czułam się dobrze przyjmując te tabletki, zresztą nie odczuwam skutków ubocznych (nie palę 1,5 roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotvader
Książkę możesz pobrać na chomikuj.pl a w księgarni kosztuje ok 30 zł. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
kotvader ??? ksiazka jest do pobrania ???? powaznie ???? hmm powiem,że bardzo sceptycznie do tego podchodze,pewnie jak milionu ludzi.... co tam moze być takiego ciekawego ,że odkladajac rzucę >?>?> jakie są wasze opinie ??? Kurcze nie wysmiejcie mnie ale nie wierze w tą ksiązke..i chyba dlatego,że nie wierze przeczytam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palaczka :(
brałam Tabex + slina wola ja własnie chce wziac ale nie mam recepty.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest ale trzeba się trochę naszukać i niestety utworzyć własnego chomika ale to bezpłatne więc myślę, że warto. Ja po książce nie palę już rok i 7 miesięcy:) a mojemu narzeczonemu nie pomogła wcale, więc ważne jest z jakim nastawieniem będziesz ją czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×