Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Melancholijna mycha...........

Pamiętacie smaki dzieciństwa z czasów PRL?

Polecane posty

Masło śmietankowe-spod lady od tzw. wściekłej krowy.Dziś już nie ma takiego masła mimo,że papierek pozostał.I wyrób czekoladopodobny ;) Misie z kremem w środku.Lody casatte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
ten temat niedawno był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakastm
nawet nad morzem te smażalnie to nie to samo co kiedyś oprócz ryb sa pizze zapiekanki kebaby itd a co do ryb to tez duży znak zapytania nie dość że drogo to jeszcze ohydne jakieś zmrożone suszki kilka razy odmrażane i odgrzewane .Ach zjadlo by się dobrą rybkę,z dobrej smazalni tylko gdzie taka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
franuś , franuś - ty i tu przyszłaś siać ferment - jak był już taki temat to się nań cofnij i tam pozostań :p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
...a nam tu nie psuj nastroju :D Zagęszczone mleko w tubce - przysmak kolonistów - śmietankowe i kakaowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melancholijna mycha...........
No właśnie , dlaczego dziś ta ryba nie smakuje tak jak wtedy???? Kupuję różne , dorsza tilapię , smażę i (są smaczne) ale to nie tamte!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakastm
tilapie ostatnio kupilam i nawet mi się udało byla smaczna a może miałam farta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakastm
że dużo glazury nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytki na tekturowej tacce
Teraz nie ma takich frytek......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamiętam smak lizaków hit, takiej krówki na patyku :) i batonika kukuruku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobofrut
to był smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobofrut
i lody włoskie, szukając tego smaku jestem dosłownie pożeraczką tych lodów w każdym napotkanym miejscu i nigdzie nie trafiłam na takie jak były kiedyś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Oj lody, lody to był smak.Tam gdzie mieszkam w tamtych czasach,była prywatna cukierenka - jakie tam były lody - te truskawkowe były robione na bazie prawdziwych truskawek!!!!Już chyba nigdy nie zjem takich wspaniałości!!!!!:'( :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny temat. Z tego, co ja pamiętam to; oranżada w proszku guma boomer, turbo z obrazkami aut w środku, turtles ciepłe lody w cukierni - uwielbiałem tą piankę landrynki i takie małe cukierki w okrągłym pudełku mleko w szklanej butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pamiętam napój gazowany
Cascada ;) taki w dużej szklanej butli :) Uwielbiałam go i zawsze z dziećmi z placu gdy robiliśmy pikniki królował :) Poza tym oranżadki w proszku, napój tang, soki w woreczkach, gumy donald, vibovit a w budce na dworcu zapiekanki i bułki z pieczarkami ;) dzisiaj też są ale smak już nie ten :( Poza tym pamietam jak rodzice mieli warzywa i owoce to sie z ziemi wyrywało marchewkę. wytarło o bluzkę i od razu się jadło a teraz to wszystko musi być sterylnie czyste, powoli jabłka matki będą w domestosie myć :o Rozumiem pryskane ze sklepu ale takie z własnego sadu? albo truskawki? Ja szłam do ogrodu i truskawki czy poziomki od razu jadłam z krzaka a teraz to nie do pomyślenia... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
STIFFLERR - przypomniałeś mi ciepłe lody - jak ja je uwielbiałam i ptysie w formie muszli z pyszniastym kremem w środku , a te lody bambino - co za smak!!!!!:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie te ciepłe lody były pycha. A jeszcze były tą samą pianką nadziewane takie miśki waflowe, albo inne ciach pyyyyycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SztywnyPalAzji:)
konserwa typu "turystyczna" , ten zapach :) Obecne nawet najlepsze , czyli "gulasz angielski" nie mają w ogóle zapachu , o smaku nie wspomnę :( . Natomiast obecne najtańsze są takie , ze nawet kot nie chce ich żreć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Paszteciki i gorący czerwony barszcz - w Szczecinie przy Bramie Portowej był taki punkcik, gdzie serwowano takie specyjały... Barszczyk serwowano w fajansowych kubeczkach z napisem WSS Społem...a pasztecik był podawany po prostu w bibułce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby wędzone , szynki bez konserwantów tylko w święta ,soki z saturatora ,teraz takich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Draze kakaowe albo mleczne
Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Często jeździłam do Wrocławia, tam na dworcu, w takiej małej budce sprzedawali ciemne piwo (smakowało jak Coca Cola) pachniało cudnie, już nigdy nie spotkałam takiego .Te dzisiejsze "Karmi" i inne nawet w 1% nie przypominają tamtego.Albo te pudrowe pastylki miętowe - luksus ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
I znów ten durnowaty podszyw , pędź debilko !!!!!! kopcić się ze swoim starym na innym forum, porąbie , mam znajomości w psychiatryku , miejsce masz pewne.Stara kurwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skąd się biorą?????????
Te popierdzielone podszywy, pewnie kryzys dopadł pobliski psychiatry i luzem to zarastwo lata!!!! Debilica nie ma robić i łazi po topikach i zboczeństwa wypisuje.Nie masz co robić.Walnij się cegłowką w ten durny stary łeb , choć to pewnie rozumu ci nie przywróci , bo go nigdy nie miałaś , pewnie mama cię urodziła , po pijaku , a może całą ciążę chlała i dla tego mózg masz wielkości ziarenka maku. Na to już nic nie pomoże .CHOWAJ SIĘ - BO NA PAWIANY POLUJĄ!!!!! Szmaciaro :p :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cegla1998
a pamietacie napoj ptys w szklanej butli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melancholijna mycha...........
Tęsknota też bierze , za wodą z saturatora z sokiem malinowym - takim prawdziwym sokiem malinowym !!!! Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobofrut
właśnie też pamiętam Cascadę, mój dziadziuś zawsze mi w lecie kupował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skąd się biorą?????????
Uciekłam z zakładu zamkniętego, ale to wiać po tym w jaki sposób piszę, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żal mi ciebie!!!!!
Popiepszony suczy podszywie j.w. rozwojowo wyszłaś z piaskownicy w dodatku cała posrana .Bezmózg i suka!!!!! Koniec dyskusji , bo na debili szkoda słów ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żal mi ciebie!!!!!
Najbardziej jednak żal mi siebie!!!!! Rónie prymitywnej i tępej osoby niż ja sama w życiu nie spotkałam!!!!!!!! A stara już jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×