Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

guess82

Niemcy- ciazy, porod, macierzynstwo

Polecane posty

Gość gośka 24.07.2012
Witam dziewczyny od niedawna mieszkam w niemczech a konkretnie w Bad Lippspringe koło Paderbornu mam pytanie czy któraś z was mogłaby polecić mi szpital w którym mogłabym rodzić i czy sa położne polsko języczne bo słabo u mnie z niemieckim no i w ogóle czy należa mi sie jakieś pomoce finansowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
Hej mieszkam tak samo w niemczecj W Bielefeld 20 maja 2011. urodzilam coreczke opinia niemieckiego szpitala nie ma porownania z polskim szpitalem opieka jedzenie i wogole jest bomba ja poszlam zapisac sie do porodu w 38 tc i tam sobie odrazu wybralam polozna dostalam liste z nazwiskami przychodzila do mnei przed porodem na wywiad po porodzie tak samo patrzala jak sie goi rana wszystko pod kontrola za kazdym razem mnie badala i moja coreczke ...Lewatywy nie robia wogole przed porodem a co do ogolenia to mnie same podglolily bo mialam cesarke ale strasznie to przezylam nie zycze nikomu takiej cesarki jak ja mialam :( a nawet jedna zadala pytanie czy mozna sobie zazyczyc cesarke pewnie ze tak ale musisz 2 tyg szybciej to zglosic ale polecam szpitale niemieckie.. .Pozdrawiam wszystkie mamusie polki mieszkajace tutaj :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdkskdiedio
czesc gośka 24.07.2012 ... a o jakie pomoce cie sie rozchodzi napewno przysluguje ci kindergled a jestes na socjalu czy maz pracuje .. w ktorym tygodniu jestes :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
kdkskdiedio mój mąż pracuje jestem na początku 27 tygodnia kindergeld to wiem ale słyszałam ze moge dostac 300e przez rok tylko jak to załatwić? kdkskdiedio a ty gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
cześć dziewczyny mam nadzieję, że do Was niedługo dołączę :) robiłam test w sobotę, a nawet dwa i na obydwu wyszła blada druga kreska, ale widoczna, na drugi dzień zrobiłam jeszcze jeden test i tez była druga kreseczka, badziej widoczna. U lekarza jeszcze nie byłam. Chciałam zapytać jak to jest z pierwsza wizyta, badaniami itd? dużo tych badań, kto je wykonuje itd? to byłaby 1 ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Goska
tutaj mozesz zlozyc wniosek (Antrag auf Elterngeld) Paderborn Kreis Kreis Paderborn, Amt fr Jugend, Familie und Sport, Aldegreverstr. 10-14, 33102 Paderborn, Tel.: 05251/308-0 przysluguje kazdej kobiecie zameldowanej w DE, ktora urodzila tu dziecko. Jesli przed ciaza pracowalas wylicza ci 65% od zarobku netto. jesli nie pracowalas nalezy ci sie 300 eur to jest to najnizsze minimum wyplacane przez rok. Wniosek skladasz po urodzeniu dziecka bo potrzebny jest akt urodzenia. Placa od dnia urodzenia czyli jak urodzilas np. 18 sierpnia to twoj okres rozrachunkowy jest od 18 do 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
safari27 trzymam kciuki ja miałam tak samo zrobiłam test i druga kreska bardzo blada myślałam nawet ze tak bardzo ją chce ze ją sobie wymyśliłam :) Poszłam do lekarza ale jeszcze w PL a lekarka mówi że owszem pęcherzyk jest ale czy z tego bedzie dziecko to niewiadomo:( więc narazie odradzam wizyte u lekarza najlepie zrób badania Beta HCG napewno wszystko bedzie dobrze To też moja pierwsza ciąza jestem na początku 27 tygodnia na 24 lipca mam termin bedziemy mieli synka:) safari27 a skąd ty jesteś? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Goska
wniosek mozesz juz pobrac i na spokojnie wypelnic zeby miec gotowy, jesli pracujesz to na pewno pojdziesz na Mutterschutz to wtedy bedziesz potrzebowala zaswiadczenie z kasy chorych. Nie pamietam dokladnie co jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
Do Goska dziekuje bardzo za informacje mam jeszcze pytanie skąd jesteś? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
Do Goska ja tutaj nie pracowałam pracuje tylko mój mąż przeczytałam również na forum My Polacy że można starać się o jakąś wyprawkę dla siebie i dziecka jeszcze przed porodem ponoć jest to jednorazowo ok1200e czy to prawda bo ludzie piszą różne rzeczy a a jestem w tych sprawach zielona Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z Monachium co do wyprawki to wiem ze jest taka mozliwosc ale chyba nie dostaniesz kasy do reki tylko musisz cos kupic i rachunek przedstawic. ewentualnie mozesz od znajomych odkupic ale wtedy beda dzonic do nich zeby potwierdzic czy faktycznie ci odsprzedali. jedna znajoma tak cos kombinowala ale nie wiem co z tego wyszlo. nie wiem tez gdzie sie o to starac. ale pomoc taka uzalezniona jest od wysokosci dochodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 Dziekuje ci za te wszystkie informacje powiedz mi jeszcze rodziłaś tutaj jak to wszystko wygląd ponoć do szpitala trzeba sie zapisać i czy kursy przygotowawcze do porodu są obowiązkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robilam zadnych kursow. ok.34 tyg. powinnas dostac skierowanie (Geburtsvorbereitung) od swojego gin. Ja bylam w dwoch szpitalach zobaczyc, zalozyli mi karte pokazali sale, dali papiery do wypelnienia jesli chcesz znieczulenie. I decyzja nalezy do ciebie, po 38 tyg. ja chodzilam juz na CTG do szpitala w ktorym rodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 powiedz mi jeszcze czy to nie problem ze a chodziłam do gin w polsce w DE byłam tylko na jednej wizycie akie dokumenty i badania sa potrzebne do przyjecia w szpitali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 przepraszam że tak zadręczam cię pytaniami ale miło jest popisać z kom kto ma pojęcie o ty co pisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 przepraszam że tak zadręczam cię pytaniami ale miło jest popisać z kimś kto ma pojęcie o tym co pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tutaj tez dostajesz ksiazeczke (Mutterpass), gdzie cala ciaza jest prowadzona czyli na poczatku grupa krwi, wyniki na przeciwciala,waga, cisnienie, usg,wyniki wszystkich badan sa wpisane. i z ta ksiazeczka idziesz na kazda wizyte i pozniej do szpitala. na koncu po porodzie wpisuja wszystkie dane odnosnie dziecka i calego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, nie ma sprawy:) ja rodzilam w zeszlym roku w sierpniu takze jeszcze pamietam. pierwsze dziecko w PL rodzilam, takze nie ma porownania. Moja gin. tu w DE to super babka bylam naprawde w dobrych rekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej ksiazeczce jest miejsce na dwie ciaze, i mnie tez meczyli na poczatku gdzie mam ksiazeczke skoro mam juz jedno dziecko. i kazdemu tlumaczenie ze rodzilam w PL. dobrze by bylo jakby ci twoj gin. w DE wystawil Mutterpass, a wyniki przedstawisz z PL. a jak tu bedziesz rodzila to raczej musisz miec Mutterpass, bo tam wpisuja zakonczenie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
MT-78 dziękuje każda informacja jest na wagę złota ponieważ nie znam języka i bardzo sie boe jak to bedzie wyglądało do porodu jeszcze 3 miesiące wiec moze jakieś podstawy językowe załapie ale jestem przerażona także jeśli moge to bede pytała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a twoj M zna jezyk? bo jak tak to moze byc z toba caly czas i bez problemu. nic sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
tak mój mąż znam moze nie perfekcyjnie ale dogaduje sie moja gin jest też polką ale nie rozmawiałam z nią w aki szpitalu pracuje i czy mogłaby być przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
Dzięki za odp. Jestem z Frankfurtu :) ostatnia @ była 16 marca, zawsze mam nieregularnie. 1 kwietnia robiłam test owulacyjny i wyszedł + :) więc kolejna @ byłaby jakos dziś chyba. Początkiem maja jedziemy na urlop do PL na ponad tydzień i wtedy chce odwiedzic moja gin. Tylko zastanawiam sie czy nie lepiej zacząć wizyty od początku w DE zamiast tam? czy jeśli porobie wszystkie badania w PL i tu je przedstawie to bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
a mam do ciebie jeszcze jedną prośbę mogła byś mi poszukać w jakich szpitalach moge rodzić ja mieszkam w bad lippspringe i nie wiem czy jest tu szpital w którym moge rodzić jak nie to w paderbornie prosze bede ci bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
safari27 JA ROBIŁAM BADANIA POLSCE ALE MOJA GIN W DE TEZ JEST POLKA WIEC NIE MA PROBLEMU A TY JEŚLI MASZ TUTAJ UBEZPIECZENIE TO NA TWOIM MIEJSCU PIERWSZA WIZYTE I BADANIA ZROBIŁABYM TUTAJ POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI ZA FASOLKE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość safari27
tak mam tu ubezpieczenie i lekarza gin co mówi po polsku 5 min na nogach :) czy on zrobi mi wszystkie badania na miejscu czy bedę musiała gdzies jeszcze chodzic ze skierowaniami? nigdy jeszcze nie byłam tu u lekarza. ps. tez nie pracowałam w Niemczech, pracuje tylko mój mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam wszystkie badania robione na miejscu. krew pobieraja i wysylaja do laboratorium. z palca krew badaja na zelazo na miejscu, tak samo cukier. gosia a ty tu nie jestes ubezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
safari27 nie mam pojecia ponieważ ja robiłam badania w pl także rade idz do lekarza i wszystkiego sie dowiesz a bardzo mocno trzymam kciuki to twoja pierwsz ciąza? długo sie staraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polenkkka
safari27 - ja tez jestem z Frankfurtu nad Menem. Jestem w 21 tygodniu ciazy i od poczatku chodze tutaj do polskiego ginekologa. Lekarz robi wszystkie badania na miejscu. Na pierwsza wizyte poszlam w 7 tygodniu a mutterpass dostalam w 10 - wydaje mi sie, ze tak tutaj wszedzie robia. Ja tez jeszcze nie we wszystkim sie orientuje ale jesli masz jakies pytania to pisz smialo. Pozdrawiam i gratuluje dwoch kresek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka 24.07.2012
teraz jestem ale jak przyjechałam na poczatku to nie miałam ubezpieczenia przyjechałam tu tylko z wizytą do narzeczonego i niestety dostałam krwawienia wiec musiałam iść prywatnie do lekarza teraz ma już karte z NFZ z polski wiesz taką turystyczną na 2 miesiące ale 19 maa wychodze za mąż i bede na ubezpieczeniu meża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×