Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

red_alice

jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?

Polecane posty

Czy Wy też boicie się pierwszych pytań waszego dziecka o seks? Dojrzewanie, miłość, kobiety i mężczyźni to trudne tematy dla rodziców i ciężko się do nich przygotować? Wychowanie w szkole nie załatwi przecież sprawy. Nie boicie się, że rówieśnicy w przedszkolu, albo szkole wyprzedzą Was w uświadamianiu? Mam taki artykuł przed sobą http://kobieceprawdy.pl/articl(...)y_o_seksie.html i tak myślę, że może warto byłoby się już do tego przygotować, choć moja starcza córcia ma trzy lata dopiero. Może macie już takie rozmowy za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...,,,,....
Córcia 3-letnia? To pytania za chwilę się zaczną. Skąd się biorą dzieci? Różnica między chłopcem a dziewczynką. Na razie dzieci przyjmują każde tłumaczenie rodziców, ale zaczynają zastanawiać się nad nieścisłościami i analizować szczegóły. Ja mam to już za sobą - dziecko dorosłe. Ale od pierwszych pytań mówiłam prawdę, oczywiście na miarę możliwości dziecinnego zrozumienia. A potem podsunęłam lektury. Zresztą już wcześniej posiłkowałam się książeczkami dla dzieci na ten temat - jest sporo niezłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma prawie 7 lat. Wie już, jak dziecko powstaje, jak rodzi się. Ze swojego doświadczenia wiem, że nawet dzieci w 4 klasie nie wiedzą, w jaki sposób człowiek rodzi. Dowiadują sie tego dopiero na przyrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest super książka marcina brykczynskiego "skad sie biora dzieci" wszystko wyjasnione w wierszyku i ładnie zilustrowane polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niezły pomysł, żeby posiłkować się jakąś ilustrowaną książeczką. Ja myślę, że najbardziej trzeba pracować nad budowaniem zaufania i bliskich więzi z dzieckiem . Wtedy nie będzie miało problemów z rozmową z rodzicami na jakikolwiek temat. A to dopiero wyzwanie dla rodzica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×