Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 65+56+655655+56+56532131231232

wyliczanie dni urlopu - pomocy

Polecane posty

Gość 65+56+655655+56+56532131231232

skonczone studia, pierwsza praca rozpoczeta 11 lipca zeszlego roku, jak wyliczyc urlop za zeszly rok ? z kodeksu pracy: Art. 153. 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku. czyli wychodzi na pewno 5 pelnych miesiecy przepracowanych do 10 grudnia, tj 1.66 x 5 = 8,3 a czy za okres 12 grudzien 31 grudzien wylicza mi sie jakos urlop, bo teraz od tego roku mam niby normalnie 20 dni. a jeszcze jedno, praca w wymiarze 7 h 35 min, czy to ma znaczenie do wyliczania urlopu ? ze mi sie jakos mniej nalezy ? w kadrach wyliczyli mi 7 dni za zeszly rok... a mi sie wydaje ze to za malo jak to jest z tym urlopem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze mało ci dni wyliczyli. Ja pracowałam kiedys 7,35 h i nie miałam przez to jakis dni urlopu obcinanych. 20 : 12 = 1,67 wydaje mi sie ze powinni ci liczyc przepracowanych 6 miesiecy, cały lipiec i cały grudzień. 6 * 1,67 = 10,02 Co prawca zawsze zaokragla sie w góre na kozyść pracownika - tak pisze ustawa, ale mysle ze 10 dni powinni ci naliczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam trochę i powini ci policzyc 5 miesiecy czyli 5 * 1,67 = 8,35 Czyli powinnaś mieć 9 dni wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekadrowa1
powinnaś mieć urlop proporcjonalnie do przepracowanego okresu w roku 2010 z wymiaru 20. Pracujesz od 11 lipca, ale powinnaś mieć policzone z całego miesiąca /niepełny miesiąc zlicza się do pełnego/ czyli za 6 miesięcy = 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×