Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michalinaaaaa

działalność gospodarcza a urlop macierzyński

Polecane posty

Gość michalinaaaaa

Od września 2009 prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, płacę składki do ZUS ale są to składki najniższe bo przez pierwsze 2 lata jest jakaś ulga. Termin porodu mam na sierpień 2011. Mam pytanie czy przysługuje mi urlop macierzyński i ile on wynosi. Słyszałam też, że można płacić jakieś większe składki do ZUS aby ten macierzyński był lepiej opłacalny, jeśli tak to od kiedy trzeba płacić te większe składki i ile wynosi ten macierzyński, czy będąc na macierzyńskim mogę dalej prowadzić działalność (jest to jednoosobowa działalność gospodarcza)??? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli płacisz dobrowolne
jezeli płacisz dobrowolne ubezpieczenie chorobowe to dostaniesz macierzynski, ale nie wiem niestety ile przy oplacaniu ulgowych skladek. ja tez prowadze dzialalnosc od 2006 r i Zus place ten najnizszy mozliwy dla przedsiebircow, to dostane 100% , to jest co ok 1900 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli płacisz dobrowolne
aha, i to dobrowolne ubezp. zdrowotne musisz placic conajmniej 90 dni zeby nabyc prawa do niego i dostawac np kase za zwolnienie jeżlei bedziesz na takowym przebywac w czasie ciazy. ale najlepiej jakbys zapytała w zusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×