Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miśkuun12345

łatwy przepis...?

Polecane posty

Gość miśkuun12345

mam 13 lat i bardzo lubię gotować, lecz nie mam takiej możliwości w domu. (prócz kanapek, jajecznicy czy mleka oczywiscie ;p) czasem gotuje w domu mojego przyjaciela z koleżankami. czarujemy wtedy pizze czy ciasta :) chciałabym udowodnic rodzicom, ze mogę gotować. teraz pojechali na rynek i wrocą dopiero jutro. chcę zrobić jakies łatwe ciasto czy cukierki. znacie jakies łatwe, sprawdzone przepisy? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam tobie kulki z ryżu preparowanego bardzo łatwo się je robi. Składniki: torebka ryżu preparowanego 20 dag masła lub margaryny 30 dag cukierków irysów lub toffi - lub gotową masę kajmakową około 6 łyżek 4 łyżki kakao lub 5 dag czekolady oliwa do posmarowania blachy lub papier do ciasta polewa czekoladowa wiórki kokosowe do dekoracji W rondlu stopić tłuszcz, wsypać połamane i pokruszone cukierki (lub masę kajmakową) oraz kakao lub czekoladę. Mieszając, ogrzewać na małym ogniu (najlepiej postawić rondel na płytce). Gdy składniki dokładnie się połączą, wsypać ryż. Wymieszać i wylać masę na formę, posmarowaną lub wyłożoną pergaminem do pieczenia. Odstawić masę na kilka godzin w chłodne miejsce, by stężała, po czym uformować kulki. Roztopić polewę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W roztopionej polewie zanurzyć ryżowe kulki i posypać je wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
kurcze, wcześniej miałam jej to samo napisać :D ale gdzieś mi się temat zapodział sama robiłam niedawno te kulki, u nas się na to mówi szyszki :) topiło się krówki z masłem, dodawało ryż i formowało kulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako bardzo proste i zawsze udajace sie ciasto polecam murzynka na dżemie. Ma ten plus, że nie trzeba (no, można :) ) go juz niczym przekładać bo jest wilgotny 2 jajka całe 2 łyżki kakao 1 szklanka mleka 1 szklanka cukru słoika dżemu szklanki oleju 1 łyżeczka sody 2 szklanki mąki Można dodać cynamon ,będzie miało smak piernika Wszystko dobrze zmiksować i na blaszkę .Po upieczeniu można posypać cukrem pudrem ,lub zrobić polewę i posypać kokosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Błąd jakis mi wyszedł, jeszcze raz 2 jajka całe 2 łyżki kakao 1 szklanka mleka 1 szklanka cukru 0,5 słoika dżemu 0,5 szklanki oleju 1 łyżeczka sody 2 szklanki mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Możesz też zrobić pyszne" napoleonki".Kup 2 opakowania krakersów ( najlepsze Lajkonik) 2 opakowania masy do karpatki lub budyniowe "Gellwe " lub inna.Takie które robi się tylko z mlekiem,bez margaryny!!!!Na prostokątnej blaszce ułóż ciasno krakersy na nie wyłóż masę a na masę znów tak samo jak na dole , krakersy.Posyp cukrem pudrem Dobre dopiero na drugi dzień jak zmiękną. Ważne ,żeby krakersy na górze i na dole ułożone były identycznie.:) Albo wafel z prostą masą czekoladową, potrzebne będą: 1 opakowanie suchych wafli 1 większy słoik nutelii 3 łyżki ciemnego kakao 1 kostka masła sok z 1 cytryny 1 cukier waniliowy Miękkie masło utrzeć na puszystą masę,dodawać po 1 łyżce nuttelę - ciągle miksując,dodać kakao,cukier waniliowy i sok z 1 cytryny.Dobrze zmiksować , aż masa będzie jednolita.Smarować wafel na posmarowany dać następny wafel i tak układać warstwy,aż skończy się i masa i wafle.Owinąć w folię Ucisnąć np grubą książką , pozostawić na kilka godzin.Pokroić na kosteczki lub trójkąty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANN555
MURZYNEK. W Bon Appetit na samym początku. Sprawdzony, tani, pyszny i łatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×