Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mała Mi 91

Zaburzenia????

Polecane posty

Gość Mała Mi 91

Zastanawia mnie jedna rzecz: nie odczuwam potrzeby bliskości ani względem mężczyzn, ani kobiet, nie myślę o posiadaniu potomstwa, a seksem się wręcz brzydzę..rozmawiałam z kilkoma dobrymi znajomymi i na po moich wypowiedziach o aseksualności stwierdzili, że to raczej są jakieś zaburzenia i powinno się je leczyć....stąd moje pytanie: dlaczego brak odczuwania pociągu seksualnego uważany jest za zaburzenia? Jeśli ktoś nie odbiera tego jako problemu i jest mu z tym dobrze, to skąd to przypuszczenie o jakieś zaburzenia? Czy heteroseksualność to jedyny wyznacznik powszechnie uznanego normalnego funkcjonowania?? Liczę na dojrzałe i przemyślane wypowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie aseksualność jest uznawana za zaburzenie, jest wpisana na listę WHO. Wydaje mi się, że dlatego, że popęd seksualny jest naturalny, jest niezbędny dla przetrwania gatunku. Ponoć trwają jakieś "prace/dyskusje" mające na celu skreślenie aseksualizmu z listy zaburzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecznie _napalona
też bym tak chciała:O byłoby znacznie łatwiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Mi 91
Heheh..właściwie to rzeczywiście wiele ułatwia- brak uzależnienia emocjonalnego, szczegolnie od płci przeciwnej, co pozostawia pole do realizacji swoich wszelkich ambitnych planów życiowych; "bezpieczne" rozmowy z kolegami, totalnie neutralne zachowania; brak zmartwień o czas, w którym trzeba będzie przedłużyć gatunek- bo się nie czuje potrzeby....mimo to i tak niektórzy określą takie dziewczyny jako "materialistyczne, zimne s*ki" lub podjęcie przez nie takiej decyzji jako "podniesienie sobie poczucia własnej wartości po tym, jak nikt jej nie chciał, pewnie ma.... ( wstaw ospowiednią wadę) A fakt, o którym wyżej mowa jest po części prawdą: na tych jednostkach kończy się ciągłość tej gałązki gatunku, a panowie pozostają poprostu dla nas bezużyteczni.... Tylko te "zaburzenia" mnie ruszyły....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×