Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeciez to sie nie ubije !

smietanka 30% do ciasta

Polecane posty

Gość przeciez to sie nie ubije !

dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskuda26
ale o co chodzi dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to sie nie ubije !
o to zeby ubic na sztywno wogole jak kupilam pierwszy raz ( takie czerwone op.w kartonie laciata ) to myslalam ze to jest geste typu . smietana , no bo jak sama nazwa mowi smietanka ( ...a tu wszedzie w przepisach , smietanke 30 % ubic na szywno . ...o przepraszam... ale tego nie da sie ubic na sztywno )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssfaaaas
jak się nie da???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to sie nie ubije !
o kurde , niby proste ale mi sie to nie ubilo , bylo rzadkie , no a potem splywalo z ciasta , wiec stwierdzilam ze lepiej zrobic ze smietan fix i bedzie sztywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskuda26
zawsze ubijam śmietankę 30% i zawsze ubija mi się na sztywno. najlepiej wrzucić ją na 10-15 min do zamrażarki przed ubijaniem, żeby była dobrze schłodzona. ale nawet bez tego ubija się to bardzo dobrze...nie wiem w czym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to sie nie ubije !
o dzieki za odzew dziewczyny :) pewnie ze mnie niezdara , ale jak zrobie na smietanfix to bedzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssssfaaaas
może za krótko ubijałaś? ja zawsze ubijam blenderem, bo nie mam sił do trzepaczki ręcznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zastosuj się do stronki, która
podała powyżej Panna Pelagia,tam jasno i wyraźnie jest to opisane.Musi sie udać.Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskuda26
ojej..ręcznie by mi sie nie chciało :D ale mikserem trwa to minutkę. pewnie za krótko ubijałaś. śmietan-fix jest właściwie zbędny, chociaż jeśli chcesz śmietanę do ciasta, to dodaj - nie podejdzie wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ależ ubije się
to jedyna śmietana, która ubija się bez sztucznych zagęstników (niektórzy twierdzą że 18% też, ale nie wierzę) trzeba schłodzić (może być w zamrażarce) śmietanę, miskę i trzepaczki i uwaga - jak zgęstnieje nie wolno ubijać w nieskończoność! Bo rozwarstwi się i wyjdzie ci maślanka i masło (zresztą bardzo dobre - trzeba tylko w wodzie przepłukać ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze śmietan-fixem najlepiej
musisz śmietankę mocno schłodzić i ubijać mikserem na najwyższych obrotach kilka minut jak zrobi się gęsta dodajesz śmietan-fix i chwilkę mieszasz na niskich obrotach, wtedy wychodzi ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani es
z śmietan - fix-em to już nie to co z samą śmietanką - gorszy smak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubija się 30 i 36 % co prawda śmietany kubkowe są gorsze od kartonowych, a sklepowe od wiejskich- co oczywiscie ma również wpływ. Musi być dobrze schłodzona, mozna zamiast śmietan-fixu dodać żelatynę- mniej wpływa na smak (nie mam dostępu do dobrej śmietany wiec czasem sie posiłkuje nią, ale zawsze daję szansę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×