Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość DlugowlosaOsasa

Jak tu nie wierzyc w przeznaczenie?

Polecane posty

Gość 18 female poland
sa dwie mozliwe drogi ktorymi mozesz isc przez zycie: 1. poddajesz sie przeznaczeniu bo dusza przybywajac na swiat wybrala sobie wszystko co chce przezyc i nie zawsze sa to kolorowe i mile rzeczy 2. idziesz wlasna droga ktora sobie sama wybierasz i sama kreujesz od a do z. reasumujac istnieje zarowno przeznaczenie jak i wolna wola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie jest że za 2 lata przestanę być prawiczkiem i będę miał dziewczynę a kto wie czy wcześniej nie będzie jakiś milostek może już w tym roku może w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
mnie nie przekonuje "wolna wola", bo nawet jesli człowiek sobie tłumaczy, ze żyje i postepuję zgodnie ze swoją wolną wolą to i tak każde jego zachowanie, spotkanie, rozstanie, uśmiech i łzy były już wcześniej mu przypisane... a wolna wola to tylko jaki termin, który pozwala ludziom filozofować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
wlasnie o to chodzi ze co krok masz rozwidlenie drogi. mozesz isc dalej swoja droga albo droga przeznaczenia. a liczne przeszkody wlasnie maja na celu to zebys wybrala prawidlowa droge. nie mowie ze przeznaczona sciezka jest uslana rozami. ale los tak kieruje wszystkim ze mimo ze trudniejsza to wolisz isc nia a nie inna. http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=37&t=2632&start=30 poczytajcie sobie ten temat i zapytajcie sie tak uczciwie i szczerze czy nie znacie moze kogos albo moze was dotyczy ktorys z tych tematow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika___27
"w zyciu chodzi o wzajemny szacunek, o milosc do drugiej istoty ludzkiej i zwierzecej" Jesteś wegetarianką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
wyobraz sobie sytuacje ze poznajesz kogos i wiesz ze bedziesz przez te osobe plakac. nie wiesz skad ale po prostu tak czujesz. i mozesz sie posluzyc wolna wola i pojsc w inna strone ale cos cie do tej osoby ciagnie. strasznie ciagnie i w koncu nawiazujecie kontakt. a to ciagnelo cie do tej osoby przeznaczenie. moglas olac przeznaczenie ale ono i tak by cie dopadlo wczesniej czy pozniej, moze za 5 wcielen ale dopadloby cie bo mialas dlug karmiczny wobec tej osoby. cala filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
jestem weganka. nie tykam produktow pochodzenia zwierzecego. kocham ludzi i zwierzeta i nie chce ich jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twims
Nie chce mi się czytać całego tematu, ale polecam film "Przypadek" Kieślowskiego. Daje do myślenia, zwłaszcza takim wierzącym bezgranicznie w przeznaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
a ja myslę, ze człowiekowi się tylko wydaje, ze stając przed rozwidleniem drogi sam decyduje, którędy ma pójśc. Ja wierzę, ze jemu już wcześniej było przypisane to, ze on stanie przed takim wyborem i będzie mu się wydawało, ze sam decyduje o sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
wg filozofii buddyjskiej mozesz sie inkarnowac w kazde zwierze a nawet w kamienie. jesli jestes kamieniem to musialas niezle nagrzeszyc bo nie masz wowczas mozliwosci odpokutowania i zadoscuczynienia. nie jestem weganka bo taka jest moda. ja gleboko wierze w to ze to co robie jest prawdziwe i zgodne z moim sumieniem. w jednym z wcielen bylam koniem. nie powiem wam skad wiem ale to sprawdzona informacja. ktoregos dnia cos we mnie peklo, plakalam cala noc i przyjelam mocne postanowienie ze nigdy wiecej wiecej jedzenia zwierzat. i trwam tak juz 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
dziękuje, pewnie obejrzę ten film skoro polecasz, ale mam swój rozum, a film to jedynie osobista wizja rezysera/scenarzysty, nie ma powodu, aby brać ją jako wytyczą i jedynie słuszną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
ja wierzę w przeznaczenie tak naprawde to co krok masz to rozwidlenie. zawsze mozesz zrobic A zamiast B. wiec nawet kroczac droga B, zawsze gdzies obok jest mala strzalka ktora cie naprowadzi na droge A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bredzicieeeee
dziwni jestescie i sami sobie przeczycie, bredzicie tylko o przeznaczeniu w milosci, a co z takimi drobnostkami jak przykładowo "kupie dzis jogurt truskawkowy a nie wisniowy" bo akurat mam smaka i co, to tez jest przeznaczenie, zapisane mi w gwiazdach bylo ze kupie dzis ten wisniowy? i co z tego mialo wyniknac? a moze przeznaczenie dotyczy tylko pojedynczych sfer zycia, jak wlasnie milosc, przyjazn, a takie codziennie czynnosci, ktore sa pozornie w 100% zalezne od nas juz nie? bzdura, nie wierze ani w przeznaczenie ani w przypadki, jest cos po srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
widzisz, ja myśle jednak, że istnieje tylko droga A (przeznaczenie) a droga B istnieje tylko w naszych myslach, w sensie chcemy żeby istniała i tak sobie tłumaczymy to, aby nie czuć się całkowicie ubezwłasnowolnionym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
ja akurat nie mówię o miłości, ale właśnie o najmniejszym aspekcie naszego życia, takim nawet jak kupowanie jogurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
jest przeznaczenie i akurat tarocistki nie mają tu nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubuuu
przeznaczenie jest..ale chyba mozna je zmienic tylko bardzo ciezko to zrobic.wierze tez w to ze jesli cos wydarzy sie w moim zyciu to nie od tak sobie tylko po cos..ze wlasnie mialo byc tak a nie inaczej i nie wierze w zbiegi okolicznosci.ja spotkalam swoja druga polowe i poprostu nigdy w zyciu nie bylam tego tak pewna, poprostu to sie wie :) roznimy sie troche ale w wiekszosci jestesmy strasznie podobni co do sposobu zachowania:P,myslenia, czasami to az smieszne,tak jakbym ogladala siebie i nie to wcale nie jest nudne hehe.nie sadzilam ze na swiecie jest az tak podobna osoba do mnie:)kogos takiego chcialam i wiem ze z nikim innym nie byloby tak samo i wiem ze jemu tez by sie tak z nikim innym nie ukladalo..obydwoje mamy trudne charakterki:P mozna powiedziec ze razem to juz wogole wybuchowa mieszanka a jednak to jest to:) a teraz dodam tylko to ze on mieszka baaaaardzo daleko..czego zawsze unikalam i szukalam kogos blisko.widocznie tak wlasnie mialo byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
jesli whodzisz do sklepu i nagle cie uderza mysl ze dzis jednak wisniowy a nie truskawkowy to z pewnoscia sam tego nie wymysliles ;) w kazdej czynnosci mozna dostrzec ingerencje kogos wyzszego, czy jak wolicie Boga. ja wierzę w przeznaczenie kochanie, wolna wola istnieje. to jest wlasnie cos co dal nam na wyposazeniu Bog. czytalam o tym gdzies, ale zrodla nie pamietam. w kazdym badz razie w zamysle Boga nie bylo miejsca na wojny czy Holokaust. to ze mamy wolna wole i jestesmy istotami ktore same chca o sobie decydowac sprawilo ze te wszystkie straszne rzeczy maja miejsce. ale Bog jest sprawiedliwy i za wszystko przyjdzie zaplacic. nie jestem jakas nawiedzona dewotka ale pomyslcie logicznie. nie mieliscie chociaz raz w zyciu sytuacji ze komus dokopaliscie a potem ktos inny dokopal wam pare razy mocniej? to wszystko jest logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubuuu
bo wszystkie zle rzeczy ktore robimy potem do nas wracaja..tak jest,,zlo ktore sie innym wyrzadzi wraca predzej czy pozniej do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wierzę w przeznaczenie
ja nie mówię, ze wolnej woli nie ma, pisze tylko, że ja w nią nie wierzę, czuję , ze jest cos ponad to jeszcze, coś wyższego i większego... nie wiem czy mnie rozumiesz, coś ponad wszystko, czyli przeznaczenie. A holokaust też był ludzkości przeznaczony i nie było od tego ucieszki,jedni zostali wybrani do zycia po to, by ten holokaust zaistaniał, aby pokazac ludzkości, że to było zło i żeby umieli odrózniać dobro od zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 female poland
dokladnie buuuu, dlatego jesli ktos cie krzywdzi to zachowaj honor i godnosc i sie nie mscij bo ta osoba i tak za to oberwie a ty sie wyrwiesz z tego. wybacz, powiedz sobie w myslach albo szeptem wybaczam ci X, kocham cie i idz dalej. to jest czasem trudne ale baaaardzo pomaga. P.S. nie bierz tego personalnie, po prostu taki mam styl ze slowa kieruje do drugiej osoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×