Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość couchsurfingo8767

COUCHSURFING - OPINIE????

Polecane posty

Gość couchsurfingo8767

hej co myslicie o couchsurfing? moim marzeniem jest wybrac sie na wycieczke dookola europy ale w dobie tych wszystkioch wiadomosci o zaginionych dziewczynach, morderstwach, nie wiem czy to takie bezpieczne... ktos z was probowal? wiem ze sa komentarze i recenzje danej osoby ale i tak zawsze zostaje jakis strach, co myslicie? http://www.couchsurfing.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość couchsurfingo8767
no jeszcze chcialam dodac ze jestem studentka wiec drogie wycieczki nie wchodza w opcje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inbox(1)
gdy bylam mlodsza dosc czesto tak podrozowalam:) pamietaj zeby dokladnie sprawdzac opinie o osobach u ktorych planujesz sie zatrzymac. nie polecalabym nikogo, kto nie ma zadnej opinii, bo nie wiesz czego sie spodziewac. ale ogolnie zabawa jest fajna jesli trafisz na normana osobe:) mnie sie kiedys przytrafilo zatrzymac w madrycie u dziewczyny, ktora wpuscila mnie do mieszkania, spytala o ktorej wychodze, o ktorej zamierzam wrocic, i o ktorej jutro zamierzam wyjechac. bylo to dosc zenujace, bo jesli ktos decyzuje sie wziasc udzial w tym programie to powinnien miec predyspozycje, jakies zdolnosci socjanle:) wiec najpierw porozmawiaj i wybadaj jakim typem jest osoba u ktorej bedziesz nocowala. i nie zatrzymuj sie u ludzie bez opinni od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość couchsurfingo8767
dzieki za szybki respond! A mialabys moze jakies wskazowki co do zaplanowania wycieczki po kilku krajach europy? Mieszkam w am polnocnej, chcialabym odwiedzic polske ale pomyslalam sobie ze jak juz mam wydawac $700 na bilety to czemu by nie zabrac znajomych i zwiedzic kraje w ktorych nigdy nie bylam? Tylko nie wiem jak sie do tego zabrac... Myslisz ze na poczatek powinnam pogromadzic przewodniki, zdecydowac sie na miejsca, kraje a potem pisac do ludzi na CS? dzieki za sugestie...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womanontheway87
ja od roku bawie sie w couchsurfing i uwielbiam to ludzie sa wspaniali, chociaz czasem tez zdarzaja sie potwory. do tej pory korzystalam z noclegu w maroku (bylam 3 razy), kanary ( lanzarote, teneryfaX2), turcja, wlochy, hiszpania, belgia, wegry 14 maja lece do chorwacji i juz mam znalezniony nocleg mozesz sobie zobaczyc moj blog jak masz ochote www.womanontheway.wordress.com aha i nie jest powiedziane ze osoba ktora nie ma referencji jest od razu z gory skreslona ja poznalam chlopaka na teneryfie ktory nie mial fotki, nikogo wczesniej nie nocowal a okazal sie super i 2 razy nocowalam u niego (17 i 8 dni), a facet ktory mial duzo referencji okazal sie kretynem ale i tak trzeba uwazac ja na twoim miejscu latalabym z ryanirem za swoja chorwajce teraz placilam jakies 160zł do mediolanu mozesz kupic bilet za 20zł powodzenia! podroze sa najwazniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość couchsurfingo8767
do womanontheway ale ci zazdroszcze!! podroze to po prostu cos co uwielbiam. ale ktos mial racje: jestes odwazna zeby jezdzic sama do obcych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womanontheway87
owszem wiaaze sie to z niebezpieczenstwem ale gdyby nie Cs moje zycie byloby koszmarnie nudne a o wyjazdach moglabym tylko pomarzyc. po prostu by mnie na to nie bylo stać Poznalam wspanialych ludzi, naprawde z przykrych doswiadczen tylko ten ostatni, z ktorym sie spotkalam ale moja wina bo oboje bylismy pijani i chcial mnie pocalowac a ja powiedzialam nie, to zaczal krzyczec na mnie. Ale wypilismy po kartonie wina, moze dlatego. w wakacje uderzam do egiptu i sri lanke , sama i troche z CS na pewno bede korzystać ( szczegolnie w egipcie) ryzyko moze i jest, moze jestem glupia, ale... KTO NIE RYZYKUJE, TEN NIE MA ja proponuje Ci: 1. zaloz konto 2. sprobuj Cs w innym miescie w polsce ( Ty jestes z ameryki, tak? to sprobuj tam w innym miescie, albo nawet swoim!) 3. organizowane sa cotygodniowe spotkania i nie tylko w kazdym miescie na swiecie- przejdz sie tam, posluchaj opinii innych 4. na noclegi mozesz wybierac kobiety lub rodziny. Ambasadorów zrób to , naprawde!:) ale uwazaj, to wciaga !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyznaj sieeeeeeeeeeee
a ja mysle ze ty lubisz przygodnych chlopakow na sex ,wiec to ci nie przeszkadza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze są golfy
womanontheway - myślałam kiedyś o skorzystaniu z CS z mężem.Myślisz że ludzie przyjmują również pary? I czy to oznacza że sama też musze kogoś nocować. I jeszcze jedno.Lubie chodzić własnymi drogami i nie zawsze chcę mieć przewodnika.Czy ludzie u których przebywasz dają ci wolną rękę czy raczej starają się być pomocni i organizują tobie pobyt? Nie będzie to wyglądało źle jak tylko sobie przenocuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość couchsurfingo8767
tak, mieszkam w usa. nie wiedzialam ze sa jakies spotkania organizowane? no nawet nie wiesz jak mnie ciagnie do podrozowania! a nikt z moich znajomych nie podziela takich pasji :( a jestem tez biedna studentka i nie mam $$$ zeby wywalic na super wycieczki. zarejestruje sie, a jak sie szuka takich spotkan CS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "najbrzydsze.." jasne, że można w parach podróżowac, to w niczym nie przeszkadza. Możesz też mieć wolną rękę. Ale nie polecam traktować czyjegos domu tylko jako hotel. Dajesz mi spanie i spier...Wiadomo, ze i na piwko sie razem poznie i innych couchsuferów pozna. Ale ja tez duzo czasu spedzam sama mimo ze jestem u kogos z racji tego, ze ludzie normalnie pracuja. tak, sa organizowane spotkania w kazdym miescie. w czwartki w warszawie, w poznaniu, prawie codziennie w istanbule:) Szukasz sobie grupy ktora cie interesuje i tam sobie wszystko poczytasz. W ameryce to sie dopiero dzieje na pewno:) Przypuszczam napisalam o swoich doswiadczeniach notke wlasnie na blogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz nocować u siebie osob. Wybierasz sobie dostępną opcję: masz kanapę, nie masz, spotkanie na kawe, w podrozy. Taka do profilu. Ja nie nocuję u siebie osob, choc od kilku dni mogę w sumie i zaznaczylam YES:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankahanka
a czy nie ma problemu z korzystaniem z prysznica itp?ja w podrozy musze sie umyc a tu jak za darmo,to nie wiem czy wpada sie myc dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdcnmsndskjncskdnck
to taka nowa forma sex randki ty nocujesz u mnie ja u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja Uważam
Couchsurfing jest świetny! Nie ma lepszego sposobu na zwiedzenie świata za małe pieniądze. I jeszcze można się zbliżyć do 'prawdziwych ludzi i prawdziwej kultury'! O couchsurfingu napisałam ostatnio dużo na blogu : http://barakapl.blogspot.com/ Z mojego doświdaczenia mogę powiedzieć, że jest to bezpieczne, ale zawsze czytaj dokładnie opinie o osabach z którymi nawiązujesz kontakt :) I pamiętaj, że jeżeli wybierasz się w jakieś oblegane miejsce w środku sezonu- zacznij szukać hosta odpowiednio wcześnie. Barcelończycy, Londyńczycy, Paryżanie zawsze 'skarżą ' się, że w sezonie dostają 20 próśb o nocleg dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamiętajcie
Chcę tylko wszystkich uwrażliwić na jedną kwestię . CS to nie jest instytucja darmowego noclegu. Tutaj chodzi o nowe przyjaźnie i prawdziwą ciekawość świata. Więc jeśli ktos kieruje się tylko kwestią finansową- to lepiej sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Steff
Cześć, Zainspirowałem się do wyjazdu w tym roku na zasadzie couchsurfingu. Wszystko za sprawą tego artykułu --> http://lostravelos.com/Artykuly/PORADNIK-TURYSTY/CouchSurfing-ndash-przyjazn-za-kanape.html Chciałbym wyruszyć jeszcze w te wakacje. Wydaje mi się, że mogą być trudności ze znalezieniem jakiegoś "couch-właściciela" bo jestem nowy w serwisie i nie wyrobiłem sobie jeszcze dobrej opinii. Co mogę zrobić, by ktoś mnie chciał przenocować?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinkowa86
Ja też szeroko tego używam, używałam, i nawet nie tylko po to by u kogoś nocować, ale iść na kawę w obcym mieście czy kraju , spotkać się z kims porozmawiam czy poprosic o oprowadzenie. Najlepiej, żeby zacząć to trzeba by iść na spotkanie jakieś grupowe i zdobyć parę referencji o ludzi miejscowych, albo przyjąć kogoś pod dach. Pozdrawiam. Jakby ktoś chciałby poczytać o moich przeżyciach autostopem i na couchsurfingu to polecam. autostopowiczka.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi89
Dla mnie couchsurfing to absolutnie super sprawa. Sama przeprowadzam teraz badania na jego temat. Jeśli ktoś miałjuż okazję skorzystać to bardzo chętnie przeprowadziłabym z nim wywiad :) Natomiast dla wszystkich, którzy choć słyszeli o tej inicjatywie króciutka ankieta: http://www.ankietka.pl/ankieta/108072/couchsurfing-jako-alternatywna-forma-podrozy.html Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Pisze prace magisterską nt. couchsurfingu, jesli ktoś miałby chwilkę poświęcić 5 minut na rozwiązanie byłabym bardzo wdzięczna:) wyniki ankiety będą dostępne dla wszystkich!:) link: http://moje-ankiety.pl/respond-50252.html Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w USA była u mnie raz na couchsurfingu dziewczyna z taiwanu, była chyba z 3 tygodnie, troche ją woziłem po mieście, troche jeździła sama zwiedzać miasto, nawet na polski festyn ją wziąłem, próbowała polskie potrawy, tańce itp. Była miła, troche sprzątała choć jej o to nie prosiłem, na odjazd nawet pare upominków mi kupiła. Ogólnie pozytywne doświadczenie. Myśle że warto próbować, bo moźna poznać ciekawych ludzi, nowe doświadczenia zdobyć. Nieraz mogą być problemy ale to normalne. Normalne środki ostrożności trzeba przestrzegać, np. ktoś musi zawsze wiedzieć gdzie i do kogo jedziemy i na jak długo, kontaktować się regularnie z rodziną czy kimś kto będzie nad nami czuwał w razie czego, unikać za wiele alkoholu, narkotyków itp, i mieć się ogólnie na baczności. Wszystkim zawsze mówić że jedziecie dalej, że ktoś na was czeka itp, nawet jak to nie prawda. w 99% nie będzie większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa gość
Witam moge prosic o Kontakt chcialabym wyjechac do USA zaprosze do siebie Mieszkam w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizanew
hey to ja https://womanontheway.wordpress.com/ kiedy zachwalalm CS, ale z biegiem lat , wiadomo czlowiek madrzeje , opinia sie zmienia. Polecam CS osobom mlodym. juz teraz juz nie korzysta, majac 28 lat. Cenie sobie wolnosc w wyprawach. Bookuje hostel, guesthouse i mam wolna reke, robie co chce, ide gdzie chce, poznaje mase ludzi na trasie, w schroniskach. Balabym sie juz teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaagość
A co porabialas przez ten czas co zwiedzilas? Ja juz nie jestem aż Taka młoda ale chciałabym skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zaczął się do niej przystawiać. Skończyło się na tym, że wyrzucił ją na ulicę. Nie miała nawet pieniędzy na pociąg do centrum. Zadzwoniłam do niego, dostał ochrzan i przyjął ją z powrotem. Spała zamknięta na klucz. Rano jak ją odwoził, odgrażał się, że ma zostać jego żoną i zwrócić pieniądze za transport." Cała rozmowa na blogu, także zapraszam. :) https://journeyisfreedom.wordpress.com/2017/11/15/rano-odgrazal-sie-ze-ma-zostac-jego-zona-czyli-co-sie-kryje-za-drzwiami-couchsurferow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
była sytuacja że faceta ZABILI na tym couchsurfing, nie polecam, duże ryzyko że traficie na zboka itp, kobiety szczególnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×