Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

Chrzest a brak ślubu kościelnego

Polecane posty

Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Chrzestny to w Kościele Katolickim osoba która po śmierci rodziców zajmie się katolickim wychowaniem ich dziecka. Byłabyś gotowa podjąć się tego wyznania skoro jesteś na bakier z kościołem i jego sakramentami ? A odpowiadając na Twoje pytania : To zależy od widzimisię księdza. Jeśli mieszkasz w dużym mieście to prawdopodobnie nie będziesz mieć kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ale to nie ja jestem na bakier z kościołem, to kościół jest na bakier ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Czyli że co ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niechby pił, niechby bił, byleby był... To upoważnia do mozliwości bycia rodzicem chrzestnym, ale chcąc żyć spokojnie i normalnie ale jako rozwódka to juz nie upoważnia do niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś ktoś
nie dostaniesz 'pozwolenia', bo jak piszesz "..Kościół jest na bakier z Tobą'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
chrzestny musi spełniać następujące warunki: o mieć ukończone 16 lat; o być praktykującym katolikiem, który przyjął sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię; o prowadzić życie zgodne z wiarą /nie może być to być osoba, która żyje w związku niesakramentalnym/; o przedstawić zaświadczenie wydane przez parafię miejsca zamieszkania, że może pełnić funkcję chrzestnego; /osoby ochrzczone, należące do niekatolickiej wspólnoty chrześcijańskiej mogą pełnić jedynie funkcję świadka chrztu obok chrzestnego katolika/;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wobec tego wychodzi że ksiądz księdzu nierówny, Jedni daja pozwolenie drudzy nie. Zależy to od grubości koperty??? A co z moją chrześnicą, po moim rozwodzie już nie jestem jej chrzestną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś ktoś
Kościół toleruje rozwodników,.... ale nie toleruje cudzołożników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc dlaczego nasze dzieci są ochrzczone??? Jedno zaprzecza drugiemu i nikt nie potrafi normalnie tego wytłumaczyć... więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
ZlotaAnia, aż tak Ci zależy na zdaniu facetów w kieckach których nie szanujesz ? Takie zasady sobie ustalił kościół katolicki i już, nic na to nie poradzisz. Możesz albo przestać się denerwować albo odejść z tego kościóła. Kościół Katolicki nie ma monopolu na Boga i prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to że nie ma jednakowego prawa katolickiego, wszystko zalezy jaki proboszcz jest na parafi. Jeden da pozwolenie, a drugi nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdlrfhr;tlkjtruy
Jest jednakowe prawo katolickie, wyznacza je Kodeks Prawa Kanonicznego i w nim jest napisane że chcąc być chrzestnym nie można być w związku nieformalnym. Ksiądz Twojej przyjaciółki po prostu przymknął oko na te zasady, a widać nie każdy ksiądz chce przymykać oczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o to chodzi. A ja mam beznadziejnego proboszcza i w ten sposób tego nie załatwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzestna
Najlepiej idź do kancelarii i poproś o zaświadczenie. Niedawno byłam w takiej sytuacji i ksiądz wcale nie zaglądał do swoich kartotek tylko spytał czy należę do tej parafii i dał mi zaświadczenie bez problemów. Sama byłam zdziwiona, bo mnie nie znał, a na Msze św. chodzę do innego kościoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiadek na slubie nie musi byc super chrzescijaninem, musi miec 18 lat i tyle moze byc z innej wiary nawet, chrzestny musi byc katolikiem ktory dostanie rozgrzeszenie tj nie jest matka bez meza itp itd wiem na 100 % bo dzwonilam do diecezji jak braam slub i pytalam , wiec w rozmowie ksiedza postrasz ze do kurii zadzwonisz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli nie masz koscielnego ale nie masz tez dziecka nieslubnego to nie ma problemu ale jak masz nieslubne dziecko to rozgrzeszenia nie dostaniesz i nie mozesz byc chrzestnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalam tylko przyklad tego i tego , tak jak pisalam dowiadywalam sie i nie krzyczcie bo dewota nie jestem tylko potzebowaam info na te temat a z ksiedzmi nie bede sie klocic dlatego uderzylam wyzej po takie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z poprzednim mężam był kościelny i cywilny, dzieci brak, potem rozwód, drugi mąż i razem mamy 2 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×