Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewapanii

Dziecko tak małe, a już wstaje i raczkuje, co robić ?

Polecane posty

Gość Ewapanii

Moje dziecko nie ma jeszcze 5 miesięcy, od 3 miesiąca już samo siedzi, a do tego od niedawna zaczęło się wspinać przy szczebelkach i stoi i raczkuje po podłodze. Boję się, że to za wcześnie, ale jak je powstrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powstrzymać? pierwsze słyszę żeby ktoś chciał powstrzymać dziecko przed rozwojem, skoro samo to robi to niech ćwiczy, dużo dzieci wstaje samo w łóżeczku ok 6 miesiąca życia. Znajomych dwójka dzieci chodziła w wieku 9,5 miesiąca po dwóch tygodniach już się nie chwiały tylko normalnie chodziły, na roczku swoim własnym biegały jak szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
Ale on ma 4,5 miesiąca !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
a czyta już płynnie czy jeszcze składa literki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuaaaa
jeśli dziecko samo tak robi to się nie martw... gorzej jak są tacy rodzice, którzy "zmuszają" swe pociechy do tego, bo od dzieci koleżanki w tym czasie robiły to czy tamto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
4,5 miesiąca to nawet dziecko nie siedzi dobrze, a co dopiero stanie i raczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci sie bardzo roznie
rozwijają, nie trzeba powstrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli go nie zmuszasz to tylko asekuruj, zresztą poradź się pediatry a nie na forum. MOIM ZDANIEM jesli sam taki odważny i silny to tylko pogratulować i cieszyć się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
Ktoś tak miał, że dziecko 4,5 miesiąca stało ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co robić? a co nie wiesz?
inwestuj w dalszy rozwój malucha! Zapisz na angielski, na basen itd. wedle możliwości finansowych oczywiście! Szkoda byłoby talentu! Może pokaż to cudowne dziecko w TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goja 35
U mnie była podobna sytuacja,jak poszlismy na szczepienie i lekarz zobaczył ze 3 miesieczne dziecko stoi w pozycji do raczkowania i buja sie do przodu i do tyłu to podwyzszył dawke wit d3 poniewaz stwierdził ze tak szybki rozwoj psychoruchowy moze byc szkodliwy dla kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutek-srutek
widzialam 6 miesieczne dziecko, ktore samo, bez pomocy wstawalo na nogi przy szczebelkach lozeczka i obchodzilo je dookola. Nie martw sie, takie ma swoje wlasne tempo rozwoju. Jak Ci wyzej napisali- nie zmuszasz dziecka do niczego, a rozwoju nie mozesz powstrzymac. Gratuluje zdolnego dzieciaczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
Pseudonim Czarna, brawo, jedna mądra. Bingo, to jest bzdura,żart taki,i az się dziwię, że tyle dziewczyn dało się wkręcić w tę bzdurę. 4,5 miesiąca i stoi i raczkuje, od 3 miesiąca siedzi ????- dziewczyny - trochę dystansu.Takie coś jest niemożliwe:-) Pozdrawiam i przepraszam za wkręt, ale ostatnio na kafeterii tyle mamuś, których dzieci wszystko już umieją w życiu płodowym już, że nie mogłam się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goja 35
Nie siedzi od trzech miesiecy tylko od trzeciego miesiaca zycia- czytanie ze zrozumieniem sie kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są jednak wyjątki
osobiście widziałam na własne oczy jak 7 miesięczny synek mojej przyjaciółki sam chodził przy meblach. Dla mnie było to niemożliwe póki sama nie zobaczyłam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
Goja, tak, a ja potrafię mówić w 20 językach,a moje dziecko mając 2 miesiące już w 5 potrafi. Bzdury,4 miesięczne dziecko nie może umieć wstawać.Marnie próbujesz przebić mój wkręt.;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewapanii
Tak, w 7 to jestem w stanie uwierzyć, no nawet w 6, ale nie w 4 :-) hahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goja 35
Nie mam zmiaru nic przebijac i cokolwiek ci udowadniac. Nie chcesz to nie wierz,twoja sprawa. Nie zalezy mi na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goja 35
Poza tym mowimy o rozwoju psychoruchowym a nie o inteligencji dziecka.Rozwoj psychiczny mojego dziecka był stosowny do wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie nakrecajcie sie tak :D wiadomo ze w to w ogole trudno uwierzyc ale zdarza sie (no tutaj to wkret akurat :D ) osobiscie znam chlopca ktory siedzial sam, raczkowal i sam siadal jak mial jakies 5 mies. kilka tyg pozniej juz sam stawal w lozeczku a jak mial 7 mies to juz chodzil, nie przy meblach tylko sam zaczal juz chodzic. mama chlopca jest na tym forum ale nie dziwie sie ze sie nigdy nie wychyla skoro kazdy uwaza ze to bujdy na resorach. chociaz fakt, jakbym sama tego nie widziala to tez byloby mi ciezko pewnie uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo niektóre wierzą w bajki :) przeciez 3 miesiączne dziecko praktycznie leży i ew.próbuje pełzać i nic więcej,dziwie się że matki które mają dziecko/dzieci myślą ze inne już siedzą hehe niektóre ledwo głowę trzymają majac 3 miesiące Mój od urodzenia był bardzo silny,ale usiadł dopiero mając 5,5 miesiąca,raczkował mając 6 wstał mając trochę ponad 7 miesiący,a teraz ma 1,5 roku a biegajac przewraca się jeszcze :P hehe kiedyś dziecko koleżanki chwytało się szczebelek w łóżeczku (miało 5 miesięcy) a ona do specjalisty chciała iść bo twierdziła że jej dziecko chce wstawać hehe a zaczęło mając pond 8 miesiący a chodzić w 14 miesiącu :) kluska serowa to ja znam dziecko które biegało mając prawie 9 miesięcy-oczywiście dziecko z wnm :) bo to oczywiste ze szybciej chodza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie snowu wnm? co wy z tym macie na kafeterii i innych Polskich forach? Moja corka tez z tych 'wczesniejszych' a zadnych problemow nie ma (tak jak wmawiali mi tu nie raz) wiec nie mozna generalizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem w 34 tc
tez w to nie uwierzylam bo to za wczesnie aleee sa silne dzieci moj maz jak mial 9 miesiecy to chodzil , nie o meblach tylko juz nawet po schodach ale on zawsze byl dobrze zbudowany i silny natomiast moj wujek tez w wieku 9 miesiecy chodzil :) kazde dziecko ma swoj czas na rozwoj aahh bym zapomniala :P mojego meza chrzesniaczka tez 9 miesiecy i smigala a zaden z znajomych nie chcial wierzyc do czasu az ja nakamerowal i im puscil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem w 34 tc
a co to wogole jest wnm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza czekałam aż sie odezwiesz bo Twoja Marianka to przebijała nasze maluchy o głowę, ale co tak i tak nikt nie uwierzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annna wcale az tak nie pobila bo synek Apsiki poszedl jeszcze szybciej i mniej wiecej od tego czasu Apsika malo sie ozywa (zaganiana na bank:-D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×