Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Gość globus
No to surówkę z kapusty robimy podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123- skorupki wrzucam do wody.Jak zaczyna "pachnieć" zlewam wodę i podlewam kwiaty.skorupy wyrzucam.Efekt jest,o jest. Tak na w2szelki wypadek,podlewam na wyczucie,nie za częśto,co któryś raz z normalnym i nie za dużo - albo dodaję wyciąg do wody. Nie wiem,czy są tu jakieś ograniczenia,może jest coś w necie. Opowiadał znajomy piekarz. Mieli odbiorcę w piekarni na skorupy od jakiegoś działkowicza,a potem przynosił im ogromniaste kwiaty . być może i większa ilość nie szkodzi. skorupa - to przede wszystkim zródło wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O roli wapnia i jego znaczeniu dla zdrowia człowieka pisaliśmy w artykule Wapń: potrzebny od dzieciństwa do starości. Cennym, a zarazem niedocenianym źródłem tego ważnego pierwiastka jest skorupa jaja kurzego, z czego mało kto jednak zdaje sobie sprawę. Obecnie ten produkt nie jest w Polsce wykorzystywany na skalę przemysłową i stanowi odpad w produkcji wyrobów spożywczych i stad wylęgowych, będąc problemem zarówno ekonomicznym jak i ekologicznym dla producentów. Ale skorupki można zjeść! Decydując się na spożywanie skorup jaj kurzych dbamy nie tylko o własne zdrowie, ale także o „zdrowie naszej planety, równocześnie oszczędzając na zakupie drogich suplementów wapnia w aptece. Czy można chcieć czegoś więcej? Życzymy smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniałam sobie,że pewna pani cały czas ma w domu zmielone skorupki i zażywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livciu, dzięki . Mój S jak mu się nie zrastała noga,mieliłam te skorupki i podawałam mu z posiłkami. Myślałam,że do kwiatków też tak trzeba.Dzięki za podpowiedź. Od jutra zaczynam zbiory:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wierszyk Oda do starości Co to za życie bywa w MŁODOŚCI !? Nie czujesz serca ...wątroby ...kości ... Śpisz jak zabity, popijasz gładko ... i nawet głowa boli cię rzadko. Dopiero człeku twój wiek DOJRZAŁY! Odsłania życia urok wspaniały ... Gdy łyk powietrza, z wysiłkiem łapiesz... Rwie Cię w kolanach ... Na schodach sapiesz ... Serce jak głupie szybko ci bije ... Lecz w każdej chwili czujesz że ŻYJESZ ! Więc nie narzekaj z byle powodu Masz teraz wszystko ,czego za młodu nie doświadczyłeś. Ale DOŻYŁEŚ! Więc chociaż czasem w krzyżu cię łupie Ciesz się dniem każdym! Miej wszystko w DUPIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię tak samo surówkę: marchewka potarta, kapusta. oliwa, pieprz, cukier. Musi być dobra kapusta, nie zakwaszana octem. Tyle napisałyście, a ja czytałam książkę z biblioteki. Opowiadania J. Grzegorczyka."Niebo dla akrobaty". O matko, wytrzymałam 4 . Są tak wzruszające,że prawie bez przerwy płakałam.Reportaże ludzi pracujących w hospicjum.Na pewno nie nadawałabym się do takiej pracy. Pozdrawiam Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Piosenki wysłuchałam i kierunek łóżko:) LUNKA ! MARYLKO!👄 Dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierszykiem tym,mój niemiecki Brat dał mi znać,że już jest w swojej chacie po wojażu po polsce? ech..życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszłyście spać, a ja dopiero piszę,nic śpijcie i śnijcie piękne sny. Livciu będę i ja zbierać skorupki.A co do wiersza ,to znaczy że się już starzeję. Surówkę z kapusty też tak robię, z marchewką,cebulką,oliwą ,cukrem ,pieprzem,dodaję odrobinę vegety. Papilociku ja bym zrobiła tak jak powiedziała123. Zrób babci zakupy ,na pewno będzie się cieszyć. Szparagi wam ugotuję jak zjadę do Polski,macie jak w banku!!! Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudził mnie wrzask i łomot do drzwi balkonowych :D chyba wroniska.Co jest? jedzenia zabralo. Smiać się od rana jest fajnie. Ptaszyska też szybko przyzwyczajająsię do dobrego. A teraz robię dla Pań kawusię!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Livciu. Kawa potrzebna do życia jak tlen. Nie śpię już drugą noc,chodzę jak zombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za przebój dziękuję,lubię tą piosenkę. Nie wiem jak,aż sama się boję.Dziś czeka mnie długi dzień w pracy. Już wczoraj żle się czułam a dziś to dopiero będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dzień dobry. LUNKA! prawda:) kawa potrzebna jak tlen:) LIVIO! wstałam i mnie łupie:) spróbuję mieć to w dupie:) Dobrego dnia ...bez łupania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus 123 Witajcie. Lunka,podpieramy Cię dzisaj jak laski !! Wesprzyj się na nas - przetrwasz dzień.A potem masz SPAĆ!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Piję z Wami kawę. Lunka spróbuj się zdrzemnąć w dzień jak przyjdziesz z pracy. Może wtedy łatwiej zaśniesz w nocy. Mam ochotę na jabłecznik,mam swój mus jabłkowy. Zapraszam otem na kawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Hej Wam:)dobra kawa z rana pobudza do życia. Idziemy dzisiaj na kabaret. Nic więcej nie wiem. Wykonawcy zupełnie mi nie znani. Śmiejemy się,że to ..drugi sort celebrytów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusiku:-D:-D:-D-2 sort celebrytów!!!! Bawcie się dobrze!!! U mnie na obiad dzisiaj ryba Kupiłam filety z CZARNIAKA. Brzydka nazwa ale filety podobają mi się.Takie mięsiste,coś w rodzaju dorsza.Surówka z kiszonej kapusty:-) Rosołek z lanymi kluskami. Zapraszam. Pracownik wrócił z urlopu:-) Pogoda mu nie odpowiadała, także wrócił parę dni wcześniej:-) jestem spokojniejsza i weselsza:-) Pa, do wieczorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123, podobne obiadki dziś mamy :) zrobię rybkę z frytkami i surówkę z kiszonej. Dziękuje kochane za rady. Najbardziej boli to, że jej syn, a mój ojciec siedzi jej na głowie, nie ma pracy, nie ma swojego życia, a ona nie jest w stanie go wyrzucic z domu, nie jest w stanie czegos z tym zrobic. Nie mam jeszcze dzieci, nie wiem jak to jest, kiedy syn alkoholik siedzi CI na głowie, kiedy brakuje Ci pieniędzy na zycie. Ja ojcu do rozumu nie przemówie, próbowałam nie raz, teraz stał się po prostu obojętnym dla mnie człowiekiem. Szkoda mi tylko babci. Livciu, Lunko, Globusiku, 123, Marylko, macie jakieś pasje w życiu? :) Bardzo mi przykro, że od małego nie uczęszczałam na tańce jak prosiła mama, trochę na basen, tydzień na tenisa i to wszystko tak uleciało. To chyba wazne, zaszczepic w dziecku jakies pasje ? :) Tylko w takim dziecku, które się nie buntuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papilocik Z alkoholikiem nie wygrasz.Zechce sam się leczyć dopiero można go wesprzeć.Wiem coś o tym. Trzy razy woziłam brata na odwyk. Ale sam chciał się leczyć. W końcu udało mu się pokonać chorobę. Jakie mam pasje? Czytam, jeżdżę na rowerze.Lubię pracować w ogrodzie. Bardzo lubię pracę z dziećmi.Chociaż to praca, ale też i pasja.Sprawia mi radość i chyba to mój talent. Pierwszy raz w życiu, sama się chwalę... A co tam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Babeczki👄 Miłego popołudnia , do zobaczenia jutro. PAPILOCIUKU! Moja pasja to MUZYKA , nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Zapraszam na kawę. Wczoraj wróciłam dopiero o 21 do domu,zmęczona jak koń po westernie.Nie miałam siły żeby zajrzeć do was wczoraj. Globusiku opowiadaj jak było na kabarecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Luna :-) Mam nadzieję ,że dzisiaj odpoczywasz? Ale burza wczoraj była!!!!!Błyskawica jedna, za drugą.Lało całą noc.Teraz jest mgła i bardzo ciepło. Pozdrawiam Was koleżanki. Czekam na pierwszych klientów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123 hej. U nas też padało w nocy,chłodno na dworze. Dziś odpoczywam. Mam troszkę zaległości w syzyfach no i chcę ciasto zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×