Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 09876

Pomoc Nauczyciela czy Opiekunka dziecięca w przedszkolu? Pomóżcie

Polecane posty

Gość 09876

Hej, mam pytanie otóż wiem, że kiedyś pani w przedszkolu która jest z nauczycielką i jej pomaga miała stanowisko pomocy nauczyciela (tzn w grupie 3-latków bo w starszych grupach są woźne które pomagają przy dzieciach) a słyszałam, że teraz to się zmieniło i nazywa się to opiekunka dziecięca. Chciałabym powysyłać CV i nie wiem jakie stanowisko wpisać. Proszę Was dziewczyny jak wiece to pomóżcie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez you
U nas w przedszkolu jest Pomoc Nauczyciela , która odpowiada za czynności higieniczne, spożywanie posiłków, porządek. W innych przedszkolach (podobno) pomoc nauczyciela pomaga też w zajeciach dydaktycznych (pomaga usadzic dzieci, pomaga w zajeciach plastycznych, niektóre prowadzą zajęcia 1,2 razy w tygodniu)... a opiekunka dziecięca to chyba tylko taka od samoobsługi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka w p-lu
pomoc nauczyciela czy woźna oddziałowa to w większości przedszkoli to samo:) nie ma róznicy jaka to grupa, z tym, ze w obecnych zerówkach taka osoba nie jest konieczna. Radzę wpisac pomoc nauczyciela, ja osobiście w p-lu nie spotkałam się z opiekunką, to raczej w żłobkach:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez you
w Warszawie nie spotkałam się ze stanowiskiem Opiekunki dziecięcej. Może tak mówią w innych miastach... nie wiem... Wpisuj "pomoc nauczyciela".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876
Super:) Dzięki Kochane:) Wpisze tak jak radzicie Pomoc nauczyciela a mam nadzieję, że już nie długo znajdę pracę na stanowisku nauczyciela (kończę 2 rok - licencjat). A mogłybyście powiedzieć czego mogłabym się spodziewać na takiej rozmowie? O co mogą pytać chyba jakiś szczególnych uzdolnień nie trzeba co innego na Nauczyciela ale na pomoc to chyba fakt że studiuję na specjalności: edukacja przedszkolna i mam jakieś doświadczenie powinien wystarczyć nie? Szczególnie, że pracują panie po zawodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
Bo chyba wolą zatrudniać panie po zawodówce, taka nie ma większych wymagań, robi, co jej każą i jest szczęśliwa, że ma pracę. A od prowadzenia zajęć jest nauczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostraAnna
Opiekunka Dziecięca czyli Nursery nursing to inaczej (przynajmniej za granicą) pielęgniarka przedszkolna,lub opiekunka w żłobku,może podjąć pracę na odziale dziecięcym w szpitalu jesli ma też kwalifikacje na kier. Opiekun Medyczny Asystntka Nauczyciela Przedszkola (tez mozliwośc pracy w świetlicy szkolnej jako pomoc) to pani która pomaga Wychowawcy Przedszkolnemu w prowadzeniu zajęć,oraz zajmuje się higieną dzieci,pomaga przy posiłkach,sprząta stoliczki,pomaga przy myciu buź, ta pani nie sprząta sal,zajmuje się tym p.woźna Kier. Opiekunka Dziecięca (ale ta 2 letnia w szkołach państwowych,nie roczna w prywatnych) ma wieksze uprawnienia niż Asystent Nauczyciela przedszkola (który jest roczny i nie daje tyt Technika,i nie może np.pracować w szpitalach czy sanatoriach) oba jdnak kier.daja mozliwość pracy w przedszkolach ja uczę się na kier.Opiekunka Dzicięca (2 letnia) i Opiekun Medyczny pozdrawiam s.Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×