Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Głupia Gocha

co zrobic na obiad, rodzice przyjedzaja...

Polecane posty

Gość Głupia Gocha

dajcie pomysly na cos prostego i taniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczo placki po wegiersku roladki schabowe nadziewane korniszonem i cebula i serem zoltym risotto dorsz zapiekany z czosnkiem i pomidorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mu że ma za małego
zależy co lubią rodzice bo u moich leczo by nie przeszło, tak samo rissotto czy też pieczony dorsz. Moja mama by zjadła ale tata oczywiście musi mieć tradycyjne dania, takie roladki chętnie by zjadł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla rodziców to coś bardziej tradycyjnego może, żeby później nie gadali, jak to byli w gościach i jakieś dziwadła dostali pieczony kurczak (kosztuje grosze, kup w całości i pokroj na części) albo duszone jakieś mięso, karkówka albo gulasz z czegokolwiek, karkówki, szynki, lopatki o, gulasz z serc drobiowych jest fajny, ale to juz trochę specyficzne danie, nie każdy lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotlety z piersi kurczaka
+ziemniaczki mlode o ile sa + surówka z marchewki albo buraczki i juz, proste i dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup kawałek wołowinki rosołowej + 2 udka z kurczaka , zrób pysznu rosołek.Mięsa z rosołu zmiel i zrób pierogi lub krokiety z czerwonym barszczem, albo ruskie pierogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało byc tanie i proste wołowina jest droga, pierogi nie sa proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamów pizzę
kup gotowe gołąbki albo kotlety i podaj z ziemniakami i surówką ze sklepu, niekoniecznie wyjdzie najtaniej ale za to szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamów pizzę
albo sadzone+ziemniaki+mizeria, smaczne i proste, tanie rodzice wiedzą, że dziecię nei umie gotować i nie ma kasy to nie oczekują cudów na obiedzie, może nawet przywiozą cos ze sobą aby ratowac sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdjddjddjdj
zrób po prostu rosół z makaronem i pieczone udka z kurczaka z ziemniakami i surówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdjddjddjdj
a poza tym nie wiem co trudnego jest w pierogach? Owszem są pracochłonne ale banalnie proste. Mi za pierwszym razem wyszły pyszne i w życiu lepszych nie jadłam. A jak się zrobi rosół i zmieli mięso i warzywa z niego na farsz do pierogów to wychodzi dwudaniowy obiad i cena tego wszystkiego nie jest wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdjddjddjdj
poza tym można zrobić rosół na kurczaku, też wyjdzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa przeczysz sama sobie!!! Powyżej polecasz mięsa duszone lub gulasz - mięsa na tę potrawę też nie są tanie ok.15 - 17 zł.Natomiast mięso rosołowe z kością (u nas) 18 zł) ,do rosołu i na pierogi lub krokiety starczy 0,5 kg + 9zł + 2 udka 4 zł , no nie przesadzaj,że to takie drogie!!!!!! A pierogi niem nic łatwiejszego!!!! N o chyba trudne, jak komuś nie chce się włożyć trochę więcej pracy!!!!! Ale czego nie robi się dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorka określiła, jakie chce jedzenie przygotowac i prosi i pomysły a nie o ocenę swojego poswięcenia względem rodziców a co do cen mięsa... u mnie szynka, łopatka czy karkowka kosztuja 10-12 zł no i chyba nie powiesz, że zrobienie pierogów jest tak samo proste jak usmażenie kotleta czy upieczenia kawałka mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj laski
nie kłóćcie się. Dla jednych pierogi to 5 minut roboty, a dla innych - wielogodzinna męka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabowy z kapustą zasmażaną i ziemniaczkami z koperkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie kloccie sie Fakt autorka sama wie najlepiej co lubia rodzice No to moze mlode ziemniaczki albo z koperkiem albo zapiekane do tego albo tradycyjny schabowy albo panierowany tylko w mace podany z cienko pokrojonymi plasterkami pieczarek podduszonymi na masle :) risotto jest pycha wariacje nieograniczone ja preferuje z pieczarkami cebula i kurzymi cycami moze sajgonki ale to raczej za malo chyba ze z miesem mielonym bedea do tego frytki i jakas surowka mozesz tez zrobic szszlyczki z miesa mielonego pycha sa ja pieke ok 20 minut a roboty to max kwadrans jak chcesz dam przepis latwizna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz tez udka kurczaka lub same nozki yza pali upiec na soli bez grama tluszczu do tego mizeria albo pomidory z cebula lub ze smietana frytki i mlode ziemniaczki albo schabowy panierowany tylko w mace do tego fasolka szparagowa lub kalafior z zasmazka plus mlode ziemniaki pycha i szybko sie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrób udka w sosie, do tego ziemniaki i buraczki :) chyba każdy to lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no albo bitki :) w sosie albo potrawke z kurczaka albo nalesniki multum wariacji albo cos a la tortilla albo z jablkami i cynamonem albo z serem bialym do tego jajko cynamon zoltko i ccukier waniliowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo to juz troszke bedzie drozej ale bez przesady kup kawalek cieleciny cieniutko rozbij przypraw usmaz posyp koperkiem do tego szparagi wlasnie jest sezon znaczy sie zaczyna sezon na szparagi i do tego mlode zienniaczki ja tak robie tylko jak jest sezon na kurki i daje z sosem kurkowym ;) a;e na razie kurek niet a szkoda ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10-12 zł ciekawe której kategorii i gdzie. DOBRY GULASZ NIE JEST TAKI TANI!!!!!!! Koniec kropka :P Ja dodaje oprócz oczywiście dobrego gatunku mięsa paprykę,pieczarki itd,kieliszek wina,śmietanę ...To jest sam gulasz a dodatki? Jak ktoś lubi kluski,ziemniaki czy surówka? A pierogi ??? Co to za problem ugotować ziemniaki i je zmielić oraz ser. Ciasto też jest banalnie proste,potem zlepić i ugotować lub posmarować jajem i upiec w piekarniku. Nie są trudne,lecz pracochłonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn mialam na mysli kotleciki cielece przepraszam szybko mysle :) ja dzis robie szaszlyki z mieska mielonego leca u mnie strasznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna ma racje :) aj zglodnialam przez ten topik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo jak miesa nie jadza rodzice zrob sadzonejaja do tego pomidory ze smietana lub fasolka szparagowa z zasmazka i ziemniaczki mlode i pycha bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak sie jeszcze zastanawiam czy placki po wegiersku roladki schabowe czy leczo to naprawde sa takie dziwadla????? Bo dla mnie nie....ale zawsze moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mna chodza ostatnio kluski slaskie do tego mieso z sosem i surowka z porow lub pomidorow ze smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×