Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smacta do boju

Smecta na biegunke. Ale jak zachęcić 2 latka do wypicia

Polecane posty

Gość smacta do boju

Moj dwuletni syn ma biegunke. Pediatra zalecił m.in smecte. Jak pewnie wiecie jest okropna w smaku. Nigdy w życiu syn nie wypije jej sam w czystej postaci. Czytałam gdzieś, że można ją podać rozpuszczoną w odgazowanej coca-coli i dziecko podobno wypija bez problemu :) sposób ciekawy. Ktoś próbował? Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dawałam rozpuszczoną w odgazowanej coli. Córka wypiła, co prawda nie z wielkim smakiem, ale jak dałam rozpuszczoną w wodzie to zwymiotowała. A ten specyfik z colą u nas zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkolorowy
Podawałam kiedys w Kubusiu, poszlo bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdfsdf
ja podawałam lacidobaby, jest o smaku waniliowym, córka piła z zadowoleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliwa
Podawałam z Kubusiem lub herbatą po pół saszetki zawsze i poszło gładko. Ogólnie Smecta dobrze działa na biegunki u moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
ja dawałam z czym się da, z herbatką, soczkiem, z Lactoralem-truskawkowy ma lekki smak, ale chyba najmniej wyczuwalna była w kaszce. A moczyłam nawet w tym proszku chrupki kukurydziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
nie podaje sie dzieciom takich "zatrzymywaczy" jak nifuroksazyd-nie wiem czy ten lek w ogóle jest dla dzieci. Jeśli biegunka jest wirusowa to organizm powinien pozbyć się toksyn i wirusów, dlatego u małych stosuje się tylko nawadnianie-orsalit+pojenie i smecta, bo chroni śluzówke jelit przed kwasami i podrażnieniem w czasie biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio dawałam lacido enter, kubusia i 2 razy po 2 łyżeczki coli orsalitu nie chciał przełknąć, wmusiłam kilka łyżeczek, ale była szarpanina, wiec dałam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Zacznijmy od tego, że nifuroksazyd nie jest na biegunkę pochodzenia wirusowego, on leczy zaburzenia jelitowe pochodzenia bakteryjnego. Myślę, że smecta podana w jakimś soczku i dobre nawadnianie to podstawa. Tylko trzeba zwracać uwagę, aby w aptece farmaceuta nie wcisnął Wam smecty z importu bo ne ma na niej nic po polsku napisane, a czasami ulotka jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maliwa
Podawałam z Kubusiem lub herbatą po pół saszetki zawsze i poszło gładko. Ogólnie Smecta dobrze działa na biegunki u moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PiotrN
A są różne Smecty? Tego nie wiedziałem, zawsze kupuje tą niebieską. Zona podawała z sokiem z marchwi też lub sokiem z jagód. Podobno jest teraz smecta dla dzieci smakowa, ale nie wiem na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaada
z kubusiem?? przy biegunce nie wolno podawać żadnych soków!!!!! Tylko woda, cola wygazowana, herbatka i siemię lniane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albercikowa
z cola bym nie próbowała, bo to raczej nie jest dobry napój dla dziecka, szczególnie z biegunką. podoba mi się pomysł mieszania z kaszką, byle dziecko sie nie zraziło do kaszki kiedy cos wyczuje. podobne problemy miałam z orsalitem przy biegunce, córka nie chciała wypić, ale rurka pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nifuroksazyd nie jest dla dzieci? no pewno, że jest, dla niemowląt w zawiesinie mi lekarka zawsze przepisywała i po 2 dawkach było po sraczce a wy na węch wiecie, czy sraczka jest wirusowa czy bakteryjna? hm? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ale smecta jest najlepsza, bo po pierwsze nie wnika do całego organizmu, tylko działa miejscowo. Zawiesina, która wypijamy tworzy powłokę na ścianach układu pokarmowego absorbując i bakterie, i wirusy, dzięki temu pozbywamy się tych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domipolekkk
dokładnie, smecta i orsalit z elektrolitami to bardzo dobry zestaw. do tego jakiś probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiniaK6008
Uzywaliscie leku co sie nazywa Smecta? Bo szukalam informacji na temat tego preparatu i nic nie moge znalezc. Moze mozecie cokolwiek opowiedziec mi o tym leku? Jest sens go kupowac, slyszeliscie o zamiennikach? Tutaj przeczytalam troche recencji o Smecta: http://www.listalekow.pl/smecta/ - uwazacie, ze to prawdziwe komentarze? Wolalabym sie nie naciac i zmarnowac bezsensownie kase, dlatego postanowilam Was zapytac. Dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smekta zatrzymuj***ardziej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy to jest zwykły wegiel drzewny :D Sproszkowany mozna dodac do wszystkiego. Lekarze pozwolili wam dawac przy biegunce owoce i soki ? Pierwsze slysze.. ale nie zastosuje na swoim dziecku :) Dobry jest 7-up. Zapewnia cukier jako paliwo, nawadnia, w skladzie ma chinine i wegiel z dwutlenku wegla. No i dzieci go chetnie pija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartta
Smecta jest bardzo skuteczna, także koniecznie syn musi ją zażywać skoro ma biegunkę. Cola raczej nie jest dobrym pomysłem. Już lepiej mleko, może jakiś sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustra
moje dzieciaki piły smectę normalnie, ona jest niedobra? no proszę Was, to co o pulneo powiedzieć na przykład? smecta jest raczej słodka, tylko trzeba dobrze rozmieszać, można podać z jakimś piciem wiadomo. A jak nie to na siłę, to bardzo dobry lek na biegunkę i maluch musi wypić żeby przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pediatra powiedział, żeby kupić colę, odgazować ją i wymieszać w niej smectę. Podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smecty z colą jeszcze nie używałam, na pewno cola? Zresztą jak wspomniałam wcześniej działa lepiej nawet od wegla, który nie raz tak szybko nie działa jakby człowiek chciał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoli
ja wsypywałam po trochę do kaszki,ale teraz jest fajny orsalit plus smectyn-idealny na biegunkę dla dziecka. W ostateczności można odpuścić-najważniejsze są elektrolity i płyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu przemycasz dziecku z innym jedzeniem - najlepiej ulubionym. Na części łyżeczki lek, a reszta to, co lubi jeść. Czasami nasz syn faktycznie się buntował, ale prawie zawsze bez większych kłopotów przyjmował smectę. Zawsze w takich sytuacjach staram się podać ten lek bo on zwyczajnie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smecta to świństwo, jak i cała reszta pseudoleków z apteki. Najlepszym lekiem na biegunkę jest mleko matki, proszę poczytać fachową literaturę. W ostateczności naturoterapeuta lub lek homeopatyczny Arsenicum album 9 CH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm... nie wiem, o czym piszecie. Fakt, kiedyś smak smecty był inny, ale teraz, w sumie od dłuższego czasu, jest waniliowo-pomarańczowy. u nas dzieci przyjmują lek bez żadnych problemów. A pełne info na ten temat macie tutaj - https://smectaopinie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podawałam małymi dawkami rozrobioną w jakimś soku, ewentualnie można dodać do jogurtu tylko nie całą saszetkę na raz, mała piła chętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestestymcojesz
Co panie tu piszą to głowa mała..dziecko małe uczyć od najmłodszego ze cola jest ok? Ze to taka osloda? Dzieciom jak najmniej cukru żeby były zdrowe a nie z każdej strony g*wna w nie ładujecie aż przykro..lek z colą no hit :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×