Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mi mała

mój przepis na lekką letnią zupę pomidorową - spróbujcie!

Polecane posty

nie na mięsie, nie na tłuszczu, nie na kostce. bardziej włoska odmiana zupy pomidorowej, naturalna i pachnąca latem. do garnka nalać trochę oliwy z oliwek, krótko przesmażyć na niej 3 dowolnie skrojone/wyciśnięte ząbki czosnku i pół czerwnej cebuli. zalać wodą (ze dwa kufle), dorzucić kilka kulek ziela angielskiego, zioła prowansalskie, świezy tymianek i sporo świeżej lub, z braku laku, suszonej bazylii (ja dodałam tez pół lyżeczki Vegety Natur, bo kupiłam i muszę zużywać:P) doprowadzic do wrzenia, następnie wlać dużą puszkę obranych ze skóry pomidorów (najlepiej jakiejś włoskiej marki, ja ostatnio lubię Cirio), spróbować czy smak wystarczająco intensywny - jesli nie, można dodać łyżkę koncentratu pomidorowego (również polecam włoski- np, Trattoria Verdi) albo soku pomidorowego 100%. chwilę pogotowac, nastepnie posolić i popieprzyć do smaku, zabielić dwoma łyżkami (nie więcej!) śmietany. podawać z makaronem typu fusili albo chrupiącą bagietką, z kleksem śmietany na wierzchu, posypaną świeżymi listkami bazylii. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, zapomnialam dodac- zupę można po ugotowaniu potraktowac blenderem, oczywiście. ale ja lubię jak w mojej pływają kawałki pomidorów, ktore wyjadam łyżką z talerza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmenaaa33
jutro zrobie ta zupę, dzieki ze tyle chcialo Ci sie pisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim dla naprawde dobrego smaku, uzywa sie swiezych ziol i pomidorow, ktore dusi sie na oliwie A DOPIERO potem dodaje wode i gotuje.... Ta zupa ma tyle wspolnego z wlochami jak wloskie pomidory w puszce...... Prawdziwa Mamma chyba by Cie przechrzcila za dodawanie smietany......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość knutsel a zdajesz sobie
sprawę jakie mamy teraz pomidory w sklepach? :o jeszcze nie ten okres żeby robić dobre zupy ze świeżych pomidorów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmenaaa33
knutsel a Ty skad tyle wiesz o gotowaniu? gastronomie konczylas czy hobby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba bylo latem zrywac i w zamrazarke ladowac..... To tak na zapas... Mnie bardziej chodzilo, ze zupa jest "wloska" z pomidorow "wloskich z puszki"..... Trzeba troche poogladac programow kulinarnych, np na rai uno :) Tam mozna wiele podpatrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a myślisz, że mrożone
będą lepsze niż te z puszki? zapewniam Cie, że nie. no ale tak swoją drogą już nie moge się doczekać pysznych swojskich pomidorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pol na pol.... gastronomii nie konczylam.... Ale ogladam mase programow kulinarnych, korzystam z rad profesjonalnych kucharzy, majacych po, kolejno, dwie i trzy gwiazdki michelin... I kocham gotowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli mroze je w ciagu 15 min po urwaniu (ten czas potrzebuje na umycie, oszuszenie) i WIEM, ze sa z mojego ogrodka, bez nawozu, bez pestycydow i nie sa napedzane ... to jestem pewna, ze sa lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knutsel - dziekuje za wskazówki, ale jestem ich świadoma;) w temacie jak byk stoi: MOJ przepis, nie włoski oryginalny przepis:D lubie dodawac pomidory z puszki, bo kupuje akurat w oryginalnym włoskim dziale, ekologiczne (nie mieszkam w Polsce). czasem dodaje świeże, ale to w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest zupa na szybko, mojego pomysłu, z duszeniem dłużej wychodzi. ale lepiej sie czujesz, jak się powymądrzalaś, co?;) niestety nie doczytalaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mieszkam w Polsce :) Ale wiesz, nie wszystkie z nas sa w stanie kupic te puszki co ty podajesz :) Zreszta kazdy kraj ma swoje, naprawde, dobre firmy, majace w swojej gamie pomidory w puszce :) A teraz z innej beczki znasz przepis na chlodnik pomidorowy? Tz gazpacho? To hiszpanska zupa pomidorowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie , nie jest mi lepiej.... Po prostu, Twoj przepis brzmial jak reklama "wloskich pomidorow w puszce"... To mi troche zazgrzytalo :) Z duszeniem trwa to najwyzej kilka minut dluzej, a wynikiem jest duzo intensywniejszy smak. that's all.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z duszeniem też robiłam, nie widziałam różnicy - więc robię taką, szybką i zdrową, bo nie mam czasu na stanie przy garach:) jak na mój gust jest wystarczająco intensywna, pyszna i pachnąca. co do puszek- firmy które podałam, są z powodzeniem dostepne w Polsce, nawet w niektórych marketach - dlatego własnie je podałam:) coś jeszcze?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu przyznaj, że niepotrzebnie i glupio się czepiłaś- nie doczytałaś tematu - nie chodziło o oryginalną włosą zupę, tylko własny zmodyfikowany przepis, uważasz, że produkty które wymieniłam nie są ogólnodostepne (a już są), i wymądrzasz sie, jakbys co najmniej Jamie Oliver była;) ciao bambino!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze sie sklada, że we wtorek idę na kolację służbowa, akurat do Jamie Oliver's Italian, zamierzam zamówić oryginalną zuppa di pomidoro - dam Ci znac, czy tak bardzo rózni się od mojej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamie Olivier to jeszcze chloptas.... i do naprawde dobrej kuchni mu jeszcze daleko :) doczytalam dokladnie, w pierwszym wersecie napisalas bardziej "wloska zupa pomidorowa"..... I nie mam zamiaru tracic czasu na CIebie... Zwrocilam CI uprzejmie uwage. Nie potrzebujesz bardziej tego wlec... Nie mam na to ani czasu ani ochoty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok - zwrocilas mi uwage, ale ani uprzejmie, ani potrzebnie w tym wypadku:) pozdrawiam i udanego gotowania zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ale rodowici Włosi gotują.. słyszałas o tej sieci restauracji w ogole- Jamie's Italian, panno obeznana?;) ech... spadam. dajcie znac czy Wam zupa wyszla! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy moj post. Dwa pierwsze zdania dotyczace zupy byly podane bezosobowo, wrecz informatyczne... Dopiero w ostatnim zdaniu zwrocilam sie bezposrednio do Ciebie i to bylo raczej z przymruzenie oka na "wloska zupa pomidorowa" i smietana, na ta kombinacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomka sezonowa
spadaj knutsel bo jestes zlosliwa i guzik wiesz:o fajny i szybki przepis mi, na pewno wyprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to ma byc
knutsel zolzo okres masz czy co? sama sie zaczelas klucic a potem pytasz czy mala mi chce sie klucic. twoje wymadrzanie nie na temat jest juz do porzygania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przynajmniej nie wstydze sie swego zdania pod czarnym nickiem podac..... A do klotni to jeszcze jest bardzo daleko.... I nikogo nie obrazam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mała- brawo!!! zupka brzmi smakowicie🌻 Bardzo lubię zupę pomidorową w różnych wersjach.Taka moja ulubiona to:Taka ,którą gotuję z dużą ilością warzyw :marchew,pietruszka,seler,por + 1 udko z kurczaka wędzone.Miękkie warzywa wyciągam i blenderuję z dodatkiem "bulionu" w którym się gotowały.W słoikach mam własne,ekologiczne pomidory gotowane w całości w przecierze pomidorowym.Wlewam to do bulionu,miksuję,blenderem,wlewam warzywa ,które zmiksowałam,mięso z udka obieram drobno kroję i dodaję do zupy,Zupa jest gęsta , doprawiam solą pieprzem i łyżeczką cukru.Do tego dużo zielonej natki pietruszki i trochę bazylii oraz czosnkowe grzaneczki,które sama robię.Jest równie pyszna co Twoja.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka - muszę zrobić taką pomidorową jak opisujesz, mój luby kocha gęste i zawiesiste zupy:) grzanki czosnkowo-ziołowe ja kupuję, kosztują funta i wystarcza na 4 talerze. nie chce mi się z nimi bawić;) upiekłam też plastry schabu w rękawie na dzisiaj, ale był jakichś suchawy mimo że podlałam wodą i oliwą, więc wrzucilam do rondla z cebulą i udusiłam z sosem a la bitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×