Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mi mała

mój przepis na lekką letnią zupę pomidorową - spróbujcie!

Polecane posty

Gość autorko jak ci
konczita , ty nie mow o tym dietetycznym jedzeniu bez tluszczu bo sama na innym topiku pisalas ze lubisz jesc tlusto ale malo wazysz. Byl to chyba temat o kotletach schabowych, jakos tak juz nie pamietam ale wiem ze cos takiego napisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gurbasiżarłok
Zapomniałaś napisać, ze podaje się to na naparstkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: autorko jak ci ja nie mowie o dietetycznym jedzeniu, to zdecydowanie nie moja domena ;) natomiast jestem za jedzeniem zdrowym i uwazam, ze zdrowe naturalne, bezmiesne zupy sa bardzo potrzebne w zdrowym odzywianiu. co do schaboszczkow ... uwielbiam :D chocby i na smalcu :D ale ja takiego schaboszczaka zjem raz, moze 2 razy na rok, ostanio chyba nawet ponad rok nie jadlam. mozna jesc wszystko, ale nie wszystko na raz i caly czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. i zeby mnie ktos zle nie zrozumial, dla mnie jedzenie musi byc konkretne i pozywne, nie tam jakies kluski, placki, nalesniczki, ale przy tym zdrowe, dlatego z reguly jem chude miesa i ryby, a raz na jakis czas pozwole sobie na cos z wieprzka lub wolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak, piszę na pomarańczowo jak szalona;) a poważnie, to tyle się ostatnio dzieje, że niestety nie mam czasu gotować, a co dopiero pisać posty. dzisiaj jadam pychotę w restauracji firmowej - wegetariańskie fajitas z grillowanymi warzywami, w tym bakłażanem, z sosem guacamole. muszę zrobić w weekend:) ostatnio gotuje mąż, albo jemy na mieście. więc teraz dla odmiany nastawiłam zupę na jutro - niestety zapomniałam kupić rzepy, więc będzie selerowo-brokułowa. oczywiście na koniec wrzucę kostkę francuskiego serka Boursin, czosnkowo-ziołowy, mój ukochany i niezastapiony w zupach-krem. potraktuję blenderem, posypię pietruszką i do tego grzanki pikantne, z solą morską i mielonym pieprzem. dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ta agata to
MAX , no niestety tj fakt :) I jak ktos pracuje to sie wodzinaka nie naje, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie chyba rozumie samo przez sie, ale w razie czego wyjasnie: lekka zupa to DODATEK do posilku, nie posilek sam w sobie ;) (ad. 2 poprzednie wpisy) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napisze tak jest bardzo
konczita , to po cholere jesc cos czyms sie na najem??? Bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym ty się przejmujesz??
Ja zawsze gotuje lekkie zupy na wodzie. Maja mnóstwo witamin i mikroelementow A najesc się mogę konkretnym drugim daniem np stek i sałata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywami samymi sie nikt nie naje, ale sa niezbedne jako dodatek do posilku, po taka wiec cholere je jemy (to w odpowiedzi do postu 2 powyzej) ze tez takie oczywiste rzeczy trzeba tlumaczyc. chcesz jesc tylko kartofle i mieso? bo tym ise najesz? dlugo tak nie uciagniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napisze tak jest bardzo
konczita , no wlasnie warzywa to dodatek a ta zupa sklada sie wylacznie z warzyw. U mnie w domu jemy tylko jedno danie i pwoiedz mi jak ja mam nakarmic swoja rodzinke podajac im wodnista zupke a'la mala mi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie taka zupke pomidorow
w akademiki takie jadlem.. goruje 2 litry wody, dolewam o,5 litra keczupu mieszam na malym ogniu ... pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto, ale kto ci proponuje ta zupa i niczym innym nakarmic cala rodzine? czyli autorka przepisu miala dodac na koncu dla rozwiania watpliwosci klauzule: "prosze tej zupy nie podawac jako jedynej potrawy na glowny posilek, bo nie jest wystarczajaco pozywna". wtedy by nie bylo watpliwosci? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam wlosy rudeeee
zrobiłam tę zupę,może niekoniecznie dokładnie,bo pomidory poddusiłam i dopiero pozniej zalałam wodą,wyszła zupa krem,w smaku (i rzecz jasna w konsystencji) odbiegała od zwykłej pomidorówki,ale mojemu mężowi bardzo smakowała,mi mniej ale była to miła odmiana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zachodze w glowe ....
czyli po pierwszym przetestowaniu nikt nie umarl. konkluzja: "letnie lekka zupa pomidorowa: jest bezpieczna w sotosowaniu, bywa lubiana przez mezczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstyk pstyk
cos malej mi nie widac pewnie remntuje swje miesszkanko ktorym sie tak chwalila. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mała wróciła niedawno z wakacji na południu europy, gdzie naturalnie zamiast żeglować po necie, żeglowala po morzu śródziemnym;) pozdrawiam oranges i idę gotować ww zupę, tyle że dziś na kurczaku - na drugie będzie paella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma 2 latka
mala mi , o jakim ty orange piszesz ??? Co Ty w ogole bredzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupy na mięsie są niezdrowe
Wszędzie o tym trąbią,jakiś czas temu nawet w Dzień dobry TVN jakiś Specjalista wypowiadał się na ten temat. Owszem zupa(gotowana na warzywach) + włożone do niej (osobno ugotowane mięso) (drób,żeberka itp) anie nie powinno się gotować zup na mięsie,kościach. Też mam problem z wdrożeniem tego w życie,bo mój mąż to straszny mięsożerca.I dla niego zupa gotowana na warzywach to woda(!). Chociaż jak ugotuję to pomarudzi ale zje jak jest głodny. Teraz mięso to w ogóle HORMONY i ANTYBIOTYKI. Nawet pediatrzy alarmują,żeby dzieciom nie dawać za dużo mięsa z hodowli zwłaszcza drobiu. Mojej koleżanki 3 letniej córce zaczęły rosnąć piersi :/ Pediatra zakazała dawania małej drobiu i jego przetworów. A koleżanka myślała,że jak kupuje dziecku drobiowe parówki,drobiowe wędliny,drobiowe paszteciki to dziecko zdrowo je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaaaaa
mi malutka juz zapomnialas jak twoja fotka latala po kafe? jak sie wyklocalas?:D jak gesto tlumaczylas sie ,gdy wysmiewano twoj nik przyrownujac go do twojej"malenkosci" ?:D gdy nazwano ciebie czolgiem ,sama potwierdzilas ,ze masz plecy i barki jak....pi pi pi pi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambicja zycia i najwieksza atrakcja co nikektorych jest ewidentnie sledzenie i wylapywanie fotek kafeteriuszy zeby pozniej z nich drwic :D bosz, co za radosc w oczach dziecka :D milej niedzieli 🖐️, mam nadzieje, schaby juz zjedzone i popite kompotem lub wodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdacze
ej, babiszcza, skoro postanowilyscie zyc i tkwic w glupocie, to musicie sie liczyc, ze raz po raz ktos (np. w/w dziewuchy) bedzie musial wam to wytknac :D nie dziwcie sie wiec i nie wijcie z bolu :D pomaranczowe zlosliwosci nie zalatwia sprawy, nie zdejma z was pietna otepienia :P niezastapia tez argumentow popartych wiedza i doswiadczeniem znienawidzonych przez was czarnych nickow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej zupy.... Ja daje wiecej czosnku pomidory sparzam obieram ze skorki miksuje z przypraw bazylia oregano ziola prowansalskie zadna vegeta fuj brrr Sok pomidorowy dodaje najczesciej pikantny co do smietany czasem daje kleksa czasem nie ostatnio robie pomidorowke na bulionie warzywno-miesnym i podaje ja z nalesnuikami i mega duzo startego parmezanu naprawde pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×