Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stereotypy

Dałam sobie radę jako samotna matka! Sama!!

Polecane posty

Gość stereotypy

Otóż mam 8letniego syna. W wieku 19 lat urodziłam dziecko! I pomimo tego iż panują stereotypy że samotna matka nie da sobie rady albo że po studiach humanistycznych nie ma pracy. Otóż błąd, ja skończyłam socjologie, jestem samotną matką i mam pracę , ojciec zatrudnił mnie we własnej firmie, dziecko też wychowuje sama bo nie było nikogo do pomocy, moja matka oddzielnie, odeszła od ojca. A ojciec? to mężczyzna, a jak to się mówi mężczyzn lepiej do opieki nad dziecmi lepiej nie dopuszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam teściową ...
Gratuluję :) Brawo:) Pewnie, że można sobie dać radę !! Tylko trzeba być zaradnym, pracowitym a nie niedorajdą życiową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stereotypy
Chce tylko pokazac że jak kobieta chce to da sobie w życiu sama radę. Ja sobie poradziłam, studiowałam i pracowałam mając dziecko. I nigdy nie narzekałam że nie dam sobie rady, że nie mam pracy, że jest mi ciężko. Mój ojciec czasem zabiera go gdzieś ze sobą na lody, na piłkę, na spacer ale cała reszta wychowania to mój obowiązek. Zresztą jak dziecko było małe to po co miał mi ojciec pomagac przy niemowlaku, np. przy myciu. O taką pomoc można poprosic tylko kobiete ale nie mężczyzne bo się na tym po prostu nie zna. Ja sobie dałam radę, nie martwię się ani o pracę ani o dach nad głową. Chociaż z mieszkaniem jest inna sprawa bo ojciec wyremontował specjalnie dla mnie po skończeniu studiów strych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie myśli jak sie daje
a czym ty się chwalisz,że w wieku 18 lat już sie puszczałaś z byle kim, bo wynika z tego, że nie jesteś z ojcem dziecka i co, może mając 19 lat pracowałaś, uczyłaś się i wychowywałaś dziecko, takie bajki to możesz opowiadać dzieciom 2-3 letnim bo starsze nie uwierzą, owszem wierzę, ci, że masz skończoną szkolę , obecnie pracujesz, ale napoewno pomagali ci w tym rodzicie i mogę ci powiedzieć, nie sztuka się pieprzyć i urodzić dziecko a później czekać, że rodzice pomogą, sztuką jest odpowiadać samemu ... samemu za swoje czyny. Mnie jakby chcieli rodzice wychowywać dzieci to mogę im z 10 dzieci narodzić. Także nie sztuka dawać i zajść ale sztuką jest dawać i nie zajść, bo zajść w ciąże to byle przygłup potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecka nie wychowali mi rodzicę, tylko ja sama. Mieszkałam z ojcem i jak mężczyzna pomoże kobiecie przy dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salkkka
i co, mieszkałaś sama z dzieckiem, bez niczyjej pomoc finansowej, ot, ciekawy z ciebie przypadek, któremu do życia wystarczy tylko tlen, a za co robiłaś opłaty światło, woda, czynsz. itp. bo nie sadzę, aby ci alimenty na dziecko starczyły na was dwoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak i już
ojciec zatrudnił cię w swojej firmie, wyremontował ci mieszkanie i twierdzisz że dałaś rade sama ? Sory, ale nie mogłam się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to każdy madry
tylko ,że tatuś ciebie z dzieckiem utrzymywał finansowo, jak byłaś na tyle dorosła do dawania to powinnaś być na tyle tak dorosła aby bez pomoc tatusia siebie i dziecko utrzymywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce takiego tatusia
tak jest, ojciec ma firmę, pracownicy zapierdalali za parę groszy na ciebie i dziecko, bo córcia zajęta byla wychowywaniem dziecka, które spłodziła z facetem nie odpowiedzialnym, takze jak sie daje to najpierw trzeba kogoś dobrze poznać, a jak sie już decyduje na dziecko to naprawde sie poznaje a nie tylko seksi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce takiego tatusia
trzeba było dać tytuł, dawałam bo mi sie chciało seksu i teraz mam dziecko, gdzie tatus nas utrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reewwr
chwalisz sie czy zalisz?nie jestes z ojcem dziecka,w tak mlodym wieku zaszlas w ciaze zamiast uczyc sie i korzystac z mlodosci,a teraz samotne macierzynstwo ..coz to takiego ze ojciec Cie zatrudni,jakbys szukala gdzie indziej pracy to zobaczylabys jakie sa wymagania pracodawcow,nie urzekla mnie Twoja historia a wrecz przeciwnie,dla mnie nie masz sie czym chwalic,bogaty tatus i wielce zadowolona:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reewwr
jakbys byla sama zdana na siebie a nie na kase ojca to mozesz sie szczycic..zalosne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawdaaaaaaaaa
bogaty tatuś i puszczalska córcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z wieloma wypowiedziami. Nie dalas sobie rady sama, i chyba nawet nie wiesz o czym mowisz. SAMA- znaczy bez pomocy rodzicow(ani przy opiece, ani finansowej, ani mieszkaniowej) , na wynajetym mieszkaniu, dzielac czas na dziecko , prace i nauke, smiechu warte, naprawde nie wiesz o czym piszesz. WYbieralas kiedys miedzy pojsciem do pracy a zostaniem z chorym dzieckiem w domu, wiedzac ,ze musisz zarobic na czynsz.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
hehe,dobre! Ciekawa jestem jak ty to zrobiłaś; wychowywałaś dziecko,uczyłaś się i pracowałaś jednocześnie?!!!! i nikt ci nie pomagał?!!!!! o jaaaaaaaaaa ale zmyślasz,tylko nie wiem co Ci to da! A z kim zostawiałaś dziecko jak miałaś potrzebę gdzieś pilnego wyjścia? samo? Czy wszędzie zabierałaś dzieciaka?i do pracy też? i na uczelnie? hmmmmmm...... u tatusia to sobie możesz pracować.....ale wiadomo że tatuś na córeczkę oczko przymyka..... Znajdź sobie samodzielną pracę bez roli rodziny to zobaczysz! A poza tym czym Ty się chwalisz? Tym że się puściłaś i ojciec dziecka nasrał na Ciebie i na dzieciaka! widocznie zasłużyłaś sobie na to albo jesteś dobrą maskotką dla wszystkich....ahhhaaaaaaa :) żal.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
a i do tego tatuś dał dach nad głową.....buahahahahhaaaaaaaaaaaa a nie ty sama na niego zarobiłaś? oh zapomniałaą może tym się jeszcze pochwalić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
AUTORKA ZAMKNĘŁA PYSK :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Twojemu ojcu to pewnie
serce by pękło, gdyby te twoje przechwałki przeczytał!!! Sama ze wszystkim... Wiesz, ja zostałam matką w wieku 18 lat. Rodzice mnie nie rozpieszczali z pomocą, sama musiałam w nocy do dziecka wstawać, uczyc się do matury, po szkole wypracowania pisałam z dzieckiem przy cycku, do tego miałam oczywiście swoje obowiązki domowe (w zamian za utrzymanie siebie i dziecka). Po szkole miałam staż, całe 450zł przeznaczałam na potrzeby dziecka i domowe wydatki. Później znalazłam pracę i sama zarobiłam sobie na swoje wesele, remont mieszkania itd. na nowe życie. Teraz mam 10-letnie dziecko, fajne życie i jakoś w życiu nie przyszłoby mi do głowy, ze ja to sama wszystko zrobiłam! Gdyby nie ojciec, zdechłabym z głodu, a gdyby nie mama, nie skończyłabym szkoły, bo nie miałabym pomocy przy dziecku. Całe życie będę im za to wdzięczna- za pomoc i za to, ze mnie nie wyreczyli we wszystkim, bo nie stałam się dziewuchą, której się wszystko należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co??? mamy bic brawo
??? Córkom kazac rodzic w tym wieku? Ty stracilas młodość, a twoje wyksztalcone kolezanki teraz zrobily kariere i zaczna rodzic dzieci a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mierziiiiii
bbeettiixx A ja się zastanawiam SKĄD tu tylu analfabetółw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka skończyła studia
socjologie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes sliną kobietą :) moja mama urodzila mnie jak miala 18 lat, moj ojciec byla alkoholikiem niestety dawniej rozwod to bylo cos strasznego wiec meczyla sie z nim 20 lat. po tym czasie odwazyla sie na ten krok. zawsze to ona nas (ja i dwoch braci) jas ubierala, utrzymywala, ojciec kradl jej pieniadze a jak nie miala to porzyczal od innych a ona te dlugi misiala oddawac. nigdy nam nieczego nie brakowalo chociaz pamietam dni gdzie bylo ciezko, gdzie chleb z woda i cukrem smakowal tak dobrze,,, plakala jak nie widzielismy a nam mowila ze jest dobrze.... po mimo tych trudnosci, dzis ja jestem pedagogoiem , moj brat mechanikiem a najmlodszy junior jeszcze sie uczy. nie bylo na nas skarg w szkole, zawsze trzymalismy sie razem bo dawala nam milosc i zamatke i za ojca.... zobaczysz kiedys i Towj syn bedzie Ci tak wdzieczny jak my teraz swojej mamie :D ktora teraz jest juz babcią :D pamięta... zawsze głowa do gory pomimo trudnośc i opacznosci losu :) w kazdym ciemnym tunelu jest iskierka nadzieji :D pokazalas swoja sile i tak trzymaj bo czasami ludzie potrafia"zjeść" czlowieka za to ze sobie radzi w zyciu.......trzymam kciuki za Ciebie :D pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdddllla
wiecie co, matka mająca męża pijaka i decyduje się mieć z nim dzieci. To, że was matka wychowywała jak najlepiej to nie robiła łaski, po co z kimś takim sie decydowała na dzieci, ojciec pijak, drań i szła z nim do łóżka. Ja nie rozumiem takich kobiet, facet drań od początku a kobieta rodzi z nim dzieci a później narzeka jaka to ona biedna, pokrzywdzona itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzduryyyyyyyyy
Przegielas autorko! Dalas sobie rade sama? Niejedna samotna matka chcialabym miec ojca, ktory ma firme i by w niej zatrudnil swoja corke :O O czym Ty w ogole piszesz?? Sama zostalas w wieku 19 lat bez dachu nad glowa, pracy, pieniedzy i sama sobie z tym poradzilas? Rece opadaja, Ty chyba sie szaleju najadlas i jeszcze wypisujesz takie bzdury na forum :o Ty chyba nie umiesz oszacowac kiedy samotna matka naprawde jest sobie sama i musi ze wszystkim radzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stereotyp: dziecko może prawidłowo wykąpać tylko kobieta, bo tylko ona się na tym znam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam dola 78
no , no autorko ale pojechali po tobie :D i slusznie bo bredzisz strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no bez jaj...;/
wiesz, nie ma sie czym chwalic jak masz kasiastego tatusia ktory dal ci prace w rodzinnej firmie ;/ inaczej bys spiewala jakbys sama musiala sobie pracy poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze taakkk
jakby cie tatus wywalil z domu jak bylas w ciazy i wtedy bys sobie sama dala rade to bym cie podziwiala a tak to twoj post to glupie przechwalki i prowokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Autorka topiku chyba przestała się już przechwalać!!!!!!??????/ uuuuuuuuuuuu a to szkoda bo myślałam że jeszcze coś ciekawego napisze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×