Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

przyznam ze i ja wole byc sama z Malym w domu ;] mam swoja rutyne/przyzwyczajenia i nie lubie kiedy ktos mi je burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO SAMO! Jesteście cudowne! A myślałam, że ja jakaś "inna" jestem. Zamiast się cieszyć, to warczę, jak mi coś tam nie na miejsce odłoży, albo nie po mojemu się z Szymkiem zajmie... albo nie o tej porze coś tam zrobi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa.....
czesc mam pytanie, piszesz ze Twoj synek ma naczyniaka? robiłas cos z tym? duzy ten naczynia? wypukły? pytam bo moj synek tez ma i mamy dermatologa ale dopiero za ponad msc takie terminy i boje sie ze to cos złego, chociaz czytałam w necie ze niby nie ale wiesz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja mam tak- jak mowi ze musi pracowac nadgodziny,dluzej zostac itp to sie wsciekam ze malo czasu z nami spedzi. ale jak przychodzi jakis dluzszy weekend itp to po jakims czasie wrecz sie modle by ten weekend sie skonczyl i wrocil on juz do pracy a ja sobie moge do mojego trybu dnia wrocic:D oj, ja zla...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka miala naczyniaka plaskiego maciupkiego na powiece, sladu nie ma. W wiekszosci one się same wchlaniaja po jakims czasie Generalnie obserwowac trzeba czy nie ma zmian i nie rosnie . Ewka wiecej napisze bo nam się szybko wchlonal wiec nie trzeba było interweniowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa.....
moj syn ma 11msc i ma go cały czas troszke rosnie ale nie duzo, rosnie z ciałkiem, byłam u normalnego dermatologa i wysłał mnie do specjalistycznegoale tam terminy sa duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje Kornelci ;) buziak ode mnie I od Layli;) I tez czekam na filmik...bo WIEM jak mala cwiczy ciezko kregoslup aby CHODZIC;) a tu nagle Kornelka dopiero stala" a tu JUZ chodzi...BOZE caly etap CWICZENIA rownowagi" ominela...no w szoku jestem...silna dziewczynka musi byc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja siama co woli jak maz w domku???? Jak jestem SAMA to tez wszystko bardziej poukladane""" ale jak jest Moj to praktycznie ten Sam system...tylko wiecej pomocy...I jemy wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ewka troche wiecej moze powiedziec, bo jej Synek jeszcze jeszcze ma i z tego co pamietam, orientowali się w mozliwosciach usuniecia tego naczyniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewa... Teraz nie mam za bardzo czasu dużo odpisać. Napiszę wieczorem dokładnie. Ale ja bym nie szła z tym na Twoim miejscu do dermatologa, tylko do chirurga dziecięcego. Dermatolog będzie traktować to, jako defekt estetyczny, a chirurg jako problem naczyniowy - czyli w sposób właściwy. Powinnaś wymusić skierowanie na USG główki i brzuszka, żeby sprawdzili, czy ten naczyniak zewnętrzny jest jedynym u Twojego Maluszka. Dużo niebezpieczniejsze są te na narządach wewnętrznych i w mózgu. Musisz się upewnić, że ich nie ma. U Szymka naczyniak gwałtownie rósł od pierwszych tygodni życia do którego miesiąca, a potem się zatrzymał. Buzia rośnie, a naczyniak już nie. My po rozpoznaniu wszystkich możliwości, zdecydowaliśmy do 2-3 lat nic z tym nie robić. Jeśli nie zaniknie samoistnie, to przyatakujemy albo laserem, albo kremem z propranololem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa.....
nasz jest na plecach, pojde i zobaczymy co mi powie a jak nie to pojde za Twoja rada, dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewa... Jak chcesz pogadać na ten temat, daj jakiś namiar na siebie - GG, mail, cokolwiek, to Ci napiszę, ile wiem o możliwościach. Bo tutaj to bym pisała, i pisała, i pisała... U Szymka naczyniak ma wielkość może 20groszówki? Jest wypukławy, ale dosłownie na 1-1,5mm nad skórę, nie więcej. Typowy naczyniak wczesnodziecięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ewa... Obserwuj, czy powierzchnia naczyniaka się nie zmienia. Jak zauważysz: zflaczenie, delikatny biały nalocik, białą siateczkę jak pajęczynkę na nim, postrzępione brzegi, zapadanie się od któregoś brzegu - to znaczy, że rozpoczyna się zanik. Może to potrwać nawet parę lat, ale oznacza, że się zaczęło samoistne wchłanianie. No i uważaj, żeby nie uszkodzić, bo potem mogą się robić paskudne stany zapalne, owrzodzenia, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Co racja to racja. Brat też się nie mógł nadziwić, jak Mu pokazałam film Kornelci wspinającej się po żyrafie i powiedziałam, że to Maleństwo już samodzielnie chodzi! Widocznie mocne geny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Co racja to racja. Brat też się nie mógł nadziwić, jak Mu pokazałam film Kornelci wspinającej się po żyrafie i powiedziałam, że to Maleństwo już samodzielnie chodzi! Widocznie mocne geny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Co racja to racja. Brat też się nie mógł nadziwić, jak Mu pokazałam film Kornelci wspinającej się po żyrafie i powiedziałam, że to Maleństwo już samodzielnie chodzi! Widocznie mocne geny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa.....
4464067 gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...widze ze moja swatka juz wygadała:P jak maz nagra filmik to wrzuce, bo ja mam zakaz nadwyrezania nogi...wczoraj przewróciłam sie na plazy i myslałam, ze to tylko zwichniecie a ja mam zerwany staw skokowy:/ własnie apropo wizyty u ortopedy to bylismy dzisiaj...nie musimy chodzic na wiecej kontroli...no chyba, ze z kolejnym dzieckiem:) Facet był w szoku...az sam ja postawił na ziemie a ta oparła sie o jego kolano, spojrzała na niego i..........poszła kawałek przed siebie i sie zatrzymała:) Sylwia moja mała tez miała etap łapania równowagi, tylko ja nie zawsze mam czas,żeby skrobnac cos na fb albo kafe( z reszta Kamila jest chyba na biezaco:)) ...ale ja jej zabrałam całkowicie pchacz,zeby sie nie rozleniwiała i sie dziecko zmobilizowało:) nie biega jeszcze jak szalona, czasami sie gibie albo po kilku kroczkach poleci do przodu...zaprze sie rączkami, podnosi sie i leci dalej...a zaczeło sie w sumie wczoraj jak zobaczyła kota u mojego dziadka:) pooooooooszła jak szalona...z kilkoma upadkami na raczki ale dotarła do celu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie wiem,że kazde dziecko jest inne ale ja juz chyba kiedys pisałam,że u nas wiekszosc dzieci "idzie" koło 9 miesiaca! mi brakował ponoc tydzien jak zaczełam chodzic a maz miał 9 i poł mies jak poszedł na nogi...mi od zawsze lekarze mówili,że mam bardzo silne dziecko...pamietacie...siedziec tez zaczeła dosyc wczesnie. Lekarz mówi,że ma silny kregosłup i jeszcze zarzucił żartem,że mamusia teraz zgubi troszke ciałka bo teraz juz tylko bieganie...powiedział tez jak zapytałam czy nie za wczesnie(bałam sie o stawy lub kregosłup) to rozwiał moje mozliwosci,że niektóre dzieci w ogóle nie raczkuja i sie nie pionizuja...poprostu wstaja i ida i nie ma reguły w jakim wieku. A niektóre moga stac przy rzeczach i sie pionizowac nawet i 3 miesiace...wiec wywnioskowałam,ze mojemu dziecku poszło w miare srednio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEWNIE zasugerowalismy sie wlasnie TYM jednym wideo ;( JESZCZE raz GRATULACJE I czekamy na film;) przykro mi z POWODU Nogi;( U mnie Layla w samym pampersie , 27 na dworze a jej temp rosla...oklady byly I wszystko... I chyba uslyszala o Kornelce bo znow pare kroczkow bylo 3" ;) I to z goraczka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEWNIE zasugerowalismy sie wlasnie TYM jednym wideo ;( JESZCZE raz GRATULACJE I czekamy na film;) przykro mi z POWODU Nogi;( U mnie Layla w samym pampersie , 27 na dworze a jej temp rosla...oklady byly I wszystko... I chyba uslyszala o Kornelce bo znow pare kroczkow bylo 3" ;) I to z goraczka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia noga do wesela sie zagoi:) Layla tez zuch dziewczyna...dzielnie sobie daje rade:) mama sie nie obejrzysz a tez bedziesz biegała za córcia:) tylko Ty nie masz balastu do zgubienia a ja mam jakies nadprogramowe 20 kg:) stiwerdziałam,że sie nie bede specjalnie odchudzac bo chcemy niedługo zaczac prace nad druga dzidzia ( o ile juz nie machnelismy bo @ dalej nie mam) wiec po porodzie bede myslała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :-) my juz po spacerku . Dziewczyny ja bym sie jednym filmikiem nie sugerowala. Kornelka swoje wycwiczyla tylko Milena po prostu sie nie chwalila ;) Jedni (jak ja) maja tendencje do rozglaszania wszystkich postepow i nowosci u dziecka, inni nie czuja takiej potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royal..KAZDY lubi sie chwalic" jak to nazywamy...postepami I nowosciami...nabytymi umiejatnosciami naszych dzieci.Bo jestesmy Mamami I jestesmy z nich dumne'. Ale skoro MILENA nie lubi, to NIKT nie Ma nic przeciwko ;) poprosilysmy o filmik bo wszyscy chcemy podziwiac 8 miesieczna " chodzaca Kornelke"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Kornelka ma skończone 8 mies wiec prawidłowo jest juz 9 miesiecznym dzieckiem:) a filmik jak tylko bede miała okazje to zamieszcze... jesli ktos chce to moze mnie posadzac o kłamstwo i wierzyc mi nie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILENA...CZEMU SIE STRESUJESZ? zaraz obwiniac...posadzac... Wczesniej tez wynioskowalas jakies smuty...echhhh . Ja poprostu pisze co mysle ;) nie wiedzialam ,ze komus to przeszkadza" teraz powinna pojawic sie pomarancza;) dadam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILENA...CZEMU SIE STRESUJESZ? zaraz obwiniac...posadzac... Wczesniej tez wynioskowalas jakies smuty...echhhh . Ja poprostu pisze co mysle ;) nie wiedzialam ,ze komus to przeszkadza" teraz powinna pojawic sie pomarancza;) dadam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie oszukujmy...sie...gdy ktos spytA...kiedy Kornelka zaczela CHODZIC? Co odpowiesz? Bez obrazy oczywiscie???? W 9 mcu. Czy jak miala skonczone 8.? I tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×