Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ewelina Na fosfatazę i wapń się nie da z palca. Za dużo krwi potrzeba i musi być miarodajne. Jak poleciało z żyły na te dwa badania, to się "zawiesił" Mały na jakiejś pani asystentce i się zaczął do niej śmiać, i przestało lecieć, i krew w igle zaczęła krzepnąć... Na morfologię się już nie udało. Dlatego później było kłucie paluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki... Wybieramy się do Tesco i tak mnie naszło, że bym wypróbowała Szymkowi jakieś inne pieluchy, bo już mi się normalnie znudziły te Premium Care. Jakie polecacie, takie żeby były pewniaki? Takie dobre dla bardzo aktywnego dziecka, które non stop siada, wstaje, raczkuje, kuca, etc. Active Baby? Jeśli tak, to jaki rozmiar teraz? 4 czy 5? Trochę się zdziwiłam, bo Szymek nosi 5 i Jego kuzyn 2 latek też 5? Możliwe to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Ignacego podobno z palca sporo tej krwi leci i dobrze bo była bardzo zdziwiona. Tylko mówiła, żeby zawsze miał rączki ciepłe. Ja wolę z palca niż maja kluć nadaremne a potem grzebać i szukać żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignaś jest kluseczką i spokojnie 4 używamy i jest dobrze:) Active baby te.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa..ja JUZ psalam...active ...pampers rozmiar 4+ ( u NAS jest taki) wg mnie najlepsze. I naprawde nie jest taka mokra" w dotyku jak te zwykle ...po nocnym sikaczu ;) dziekuje;( I oby Paluszek Szymcia nie bolal;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pl tez sa rozm. 4+ Ewelina- do badania Abr przykleja sie elektrodyza uszami, na czolo i policzek. Pabi zle sobie jedna za uchem przykleila i komputer nie zbieral. Musiala na szybko odkleic i orzykleic nowa. No i zerwala ta za uchem razem z wlosami. Plakalam razem z Tosua. To bylo w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - Oj to musiało być straszne:( My mieliśmy eeg główki ale na przyssawki było i na żel. Także tyle, że czuł dyskomfort od chełmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie jak ludzie na forach internetowych piszą o problemach i jaką otrzymują pomoc: PROBLEM: Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam wlać? Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak? Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać. POMOC: - Przyświeć zapalniczką przy wlewie paliwa i zobacz sama! Potem wlej ropę. Bo jeśli benzyniak to nie doczekasz "potem". - Nie ściemniaj koleżance. Słuchaj. Jeśli samochód jest koloru niebieskiego lub zielonego lejemy ropę. Jeśli żółty to na gaz. Do reszty lejemy benzynę. I od razu wymień powietrze w kołach na letnie. W tym roku modne jest górskie. - Najlepiej nalej wody. Wtedy w serwisie udzielą ci wyczerpujących informacji. - Jak samochód robi brum brum - to jest benzyniak, a jak kle kle - to ropniak. A jeśli robi brum i kle - śmiało lej gaz. PROBLEM: BŁAGAM O POMOC!!!! - kolega mi powiedział, że płyta DVD lepiej odbija radar niż zwykła płyta - podpowiedzcie mi proszę, czy mnie nie skłamał - bo jeśli rzeczywiście to jest prawda, to czy w kazdym hipermarkecie, jak pojadę do miasta bede mógł taką płytę kupić? Na razie używam zwykłej płyty i jestem zadowolony - nie dostałem żadnego mandatu!!! POMOC: - Powieś sobie jeszcze trzy takie płyty - już z daleka będzie widać, że jedzie idiota. - Fakt, oni swoich nie zatrzymują. - Jako że płyta DVD ma wiekszą pojemność, tak przy większej prędkości płyta ta lepiej działa. Tylko pamietaj, że strona przeznaczona do zapisu musi być skierowana w stronę policjantów, bo inaczej spowoduje wzrost prędkości pokazywanej przez radar. Sam stosuję 3 płyty DVD, 2 analogowe (tak na wszelki wypadek) i krawat samoobrony na ewentualne blokady. - To prawda, w nowej wersji F-117A pokryty jest cały plytami DVD i dlatego jest niewykrywalny dla radarów. - Nie jestem pewien z tą płytą DVD, nie próbowałbym, najlepiej stosować sprawdzone sposoby, polecem płytę gramofonową, ona ma większa powierzchnię i bardziej rozprasza wiązkę z radaru. - Powieś CD, DVD, FDD, HDD, memory stick i ZIPa, to na pewno żaden policjant cię nie zatrzyma, bo jak cię zobaczy zza zakrętu to umrze ze śmiechu. - Najlepiej radar odbija płyta chodnikowa. Tylko trzeba nią rzucić w radar z dużej odległości, zanim cię 'ustrzeli', a do tego trzeba sporo krzepy... NAJWIEKSZY I NAJLEPSZY PROBLEM :):):):):):):) Pomóżcie! Czy specyfiką gumy jest to, że nie trzyma się ona na penisie? Czy każdy tak ma, czy tylko mój chłopak? On musi trzymać ją jedną ręką, bo mu spada! Wkurza mnie to, ale nie wiem, czy tak wszyscy mają czy nie, bo to jest mój pierwszy partner. Dodam, że spada mu nawet guma typu "close fit". Proszę o poważne odpowiedzi! POMOC: - Musi u nasady takim zipem spiąć. - Albo cybancik na śrubkę. - Proponuje posypać solą, ja tak sypię na schody i się nie ślizgam. - Wydaje mi się, że po prostu źle ją zakłada. - Na lewą stronę? - Nie, do góry nogami. - To może niech założy sobie też na jajka. - Uszyj mu szelki. Możesz inspirować się pasem do podwiązek. - A może niech naciągnie z całej siły i rozciągnięte końcówki niech na tyłku na supeł zawiąże. - Załóż mu na palec może ten jest większy od jego małego. - Spróbuj zmienić firmę gumek, nie wiem czego używacie - Najlepiej na zimówki Stomil, te się nie ślizgają. Jeżeli to nie pomoże to łańcuchy. - A z kolei mój chłopak używa rozmiaru XL i jeszcze jest za ciasna wpychamy do połowy, a potem się nie da! Gdzie mogę kupić większe? Proszę o pomoc i poważne odpowiedzi! - Tego się nie wpycha do środka, to się zakłada na członka, a potem się wkłada członka. Chyba. - W Kauflandzie są worki jednorazowe 135 l. - polecam. - Mój facet ma odwrotny problem . Nawet największa rozmiarowo prezerwatywa jest za krótka i za ciasna na jego penis. - Pracujesz w stadninie w Janowie, czy innym malowniczym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - Bo jakieś z 4 miesiące temu Ignacy miał dziwne ataki , ale teraz wiem, że to temu bo się bardzo przestraszył jak zasypiał już zatrzaśnięcia hamulca w wózku. Ale byliśmy u neurologa i dała skierowanie. Ale się uśmiałam, aż zapomniałam, że mam oczy pomalowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamy prosze o pomoc
co podajecie swoim pociecha na deserek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas sa to przewaznie owoce same lub z twarogiem, jogurt naturalny z owocami albo jakis serek homogenizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podczytuję Was od początku, bo też jestem mamą grudniową i co się tyczy deserków, to też zaczęłam dawać synkowi jogurt naturalny z owocami, twarożek i serek homogenizowany i lekarz mnie opitolił :P Powiedział, żeby się z tym wstrzymać aż synek skończy rok a teraz dawać małemu tylko to, co jest przeznaczone dla małego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza pediatra kazala się wstrzymac do 10msc ale jak powiedzialam że podaje czasem i nic się nie dzieje, to mowila że ok że mozna podawac. Co lekarz inna opinia. Czasem tezz robie malej kisiel, ale nie taki z paczki tylko normalnie na owocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez podaje serek homo oraz kaszkę mannę z jabłkiem, bananem, brzoskwinki,nektaryny co mam w domu Sylwia na fb na pisałam w sprawie pipki u mojej po tygodniu smarowania pekła błonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze Chudak miala na mysli podawanie rzeczy dla malego dziecka czyli np jogurty czy twarozki nestle, gerber etc. Ja jestem podobnego zdania ze wzgl. na to ze w serkach takich nirmalnych sa nie tylko konserwanty ale ich sklad jest poprostu niedostosowany dla dziecka. Te serki sa np slodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik ale chyba żadna nie daje serka homogenizowanego codziennie. 2 szklanki wody i owoce zagotowuje-taki kompot, pozniej rozrabiam w zimnej wodzie 2 lyzki maki ziemniaczanej dodaje do tego kompotu i jeszcze gotuje aż zgestnieje. A owoce to mozesz w calosci gotowac i rozdrobnic pozniej, albo rozdrobnione gotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik- Niby jesteś zdania, że trzeba podawać jedzenie przeznaczone dla niemowląt a parówki chcesz podać. Dla mnie parówka jest tak wartościowa jak fast food.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa parowki typowo dla dzieci, ja podaje takie ponad 80% no narazie podalam chyba 2 razy. Nie wydaje mi się żeby ktos pasl dziecko parowkami czy serkami 24h/7dni w tygodniu. Sa takie mamy ktore sterylnie wychowuja dziecko podaja gotowe produkty typowe dla danego wieku, a sa takie ktore podaja co im wpadnie w rece i puszczaja dzieci samopas. Sa też takie rozsadne mamy ktore nie przesadzaja ani w jedna ani w druga strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam, jogurt naturalny i nie ma ani soli ani cukru ani sztuczności. Fakt danonki i inne serki jak z biedronki te maja cukier i inne cuda. Może je podam jak Ignacy będzie miał z 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do robienia parówek jest używane najsłabsze gatunkowo mięso, skóry i pazury i masa tłuszczu. Ja znam nawet 93 % mięsa:) Raz na jakiś czas i ja podam. I nie o to mi chodziło w wypowiedzi powyżej. A o to, że jak się uważa, że powinno się podawać niemowlęce jedzenie to się nie podaje parówek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W schematach też nabiał wchodzi dopiero w 11-12 miesiącu po parę razy w tygodniu. Białko krowie jest naprawdę jednym z najsilniejszych alergenów. Ja akurat spróbowałam wczoraj i dzisiaj pół słoiczka jogurtu z owocami podać Szymkowi, i dzisiaj są krostki uczuleniowe, i kupsko 3 razy na dobę już było - rzadsze niż zwykle. Odpuszczam, aż skończy roczek. Wracam do punktu wyjścia i tego, co usłyszałam od ordynator noworodków: mleko jest dobre dla cieląt, a nie dla niemowląt. ;))) Ja daję gotowe deserki najczęściej. Jak zje duży obiad, to wtedy same owoce. Jak widzę, że nie dojadł, to owoce + kleik ryżowy, owoce + płatki owsiane, owoce + biszkopt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem za sterylnością, ale uważam, że do pewnych rzeczy my dorośli musimy dojrzeć. Ja staram się patrzeć aby w tym co kupuje nie było samej chemii. I to nie jest chore wg mnie. I tak samo dla Synka, nie chcę po prostu by od samego mału jadł wszystko co sztuczne tym bardziej, że w sklepie jest wybór. I jak jak miałabym podać danonka kiedyś to wolę go niz z biedronki jego podróbkę ponieważ wystarczy przeczytac skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina- jesli czytasz uwaznie to amietasz ze pisalam ze mam obawy o parowke. Wedlin tez nie ma specjalnych dla niemowlat. Jestem zdania ze jesli jest jogurcik o specjalnym przezaczeniu dla dzieci to taki podaje. Jesli nie ma parowek dla niemowlat to szukam najlepszych wsrod tych dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina- jesli czytasz uwaznie to amietasz ze pisalam ze mam obawy o parowke. Wedlin tez nie ma specjalnych dla niemowlat. Jestem zdania ze jesli jest jogurcik o specjalnym przezaczeniu dla dzieci to taki podaje. Jesli nie ma parowek dla niemowlat to szukam najlepszych wsrod tych dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc DZIEWCZYNKI...u NAS dzis raz lepiej raz echhhhhh.... Layla caly dzien na nago chodzila bo w ten sposob ta temp troszke byla mniejsza . Teraz SPI a temp ROSNIE... ANECZKA dziekuje za wiadomosc, naprawde troszke mnie uspokoilas. Dziewczyny nie przesadzajmy z TYMI jedzeniami, jak cos troszke od czasu do czasu to napewno wszystko bedzie dobrze, TYM bardziej ,ze nie jedza tego na codzien" Przecid nie chcemy skrzywdzic naszych dzieci. Jesli Basi sie nic nie dzieje po takich serkach. To dlaczego Ma Klaudia jej odmawiac, a parowki...przecie tez nie jedzone codzien;) raz na 2 tyg ...u NAS ;) to ser zolty czesciej ;) A propo zauwazylam ,e od kiedy Layla JE chlebek z maselkiem duzo lepiej sie zalatwia;) I czesciej;) DZIEWCZYNY ILE RAZY W CIAGU DNIA DZIECI WASZE DOSTAJA MLECZKO MM I CZY KASZKE POWINNAM TEZ ZALICZYC JAKO MLECZKO???? bo przecie to na mleku modyfikowanym czyli mleczny posilek',,, boje sie ze MOJA poje za malo mleka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka mało zjada ale jeśli chodzi o jogurt to bardzo lubi raz nawet dałam jej posmakować jogobeli owocowej mojej nic jej nie było ale jednako preferuje dodawać sama owoce i tak na razie robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×