Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość opiekuuunka

11 miesieczna dziewczynka-pomocy!

Polecane posty

Gość opiekuuunka

witam, mam zaczac prace jako opiekunka 11 miesiecznej dziewczynki ale zupelnie nie mam doswiadczenia z tak malymi dziecmi-opiekowalam sie do tej pory dwuletnim i starszym. Macie jakies rady na co szczegolnie zwracac uwage? co moza z takim dzieckiem robic a czego zdecydowanie nie? na co uwazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebójżaby
Ja się opiekowałam (aniołkiem): - branie do buzi wszystkiego - niepewny chód - stałe pory snu - stałe pory jedzenia - najlepiej mu na huśtawce z asekuracją i w piaskownicy :) Więcej nie pamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekuuunka
czyli asekurowac takie dziecko przy chodzeniu to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powtorze sie z postem powyzej:) - nr 1 zdecydowanie to wkladanie wszystkiego do buzi w tempie blyskawicznym i tu trzeba bardzo uwazac - wyciaganie wszystkiego z kazdego mozliwego kata, szafy, szuflady itp., wkladanie paluszkow pomiedzy drzwi czy do kontaktu; uwaga na piekarnik, zelazko, naczynia z czyms goracym, butelki ze srodkami czystosci - uwazac zeby dziecko nie przewrocilo na siebie krzesla czy nie ciagnelo za obrus - j.w. stale pory snu i jedzenia - z chodzeniem to zobaczysz jak bedzie: czy dziecko chodzi, czy raczkuje jeszcze; jesli chodzi niepewnie to zapewnic mu miejsce do zabawy z dala od ostrych katow, w miare mozliwosci oczywiscie - sprawdz czy sa schody a jesli sa to powinny byc zabezpieczone (wymagaj tego od rodzicow) - korzystaj na maksa z ladnej pogody, jak najwiecej spacerow, zabaw na trawie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm idziesz do pracy nad malym dzieckiem a nie masz pojecia o opiece nad takimi malym dziecmi, co za głupota z Twojej strony i kompletna bezmyślność nie rozumiem tego na prawde. a referencje pewnie z dupy sobie wyssałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez urazy po prostu nie rozumiem tego ja bym sia bała na twoim miejscu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekuuunka
nie wyssalam sobie referencji z dupy jak to ujelas tylko swietnie radzilam sobie ze starszymi dziecmi stad i referencje bardzo dobre i niczego z dupy wysysac nie musialam! i owszem ja rowniez sie boje bo jestem osoba bardzo odpowiedzialna i zdaje sobie sprawe z tego jaka odpowiedzialnosc na mnie ciazy ale takie sa realia jakie sa, jest ciezko wiec z tej pracy nie zrezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×