Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mazur

ostroga piętowa

Polecane posty

Gość mazur

witam!Pomóżcie!!!Od września zmagam się z ta przeklęta ostrogą!!!Wydałam majątek na ortopedę,na wkładki,maście i zabiegi u fizykoterapety i nic mi nie pomaga!Na poczatku bolało jak chodziłąm za duzo,a teraz boli bez przerwy-ból nie do zniesienia!!!utykam na nogę.Młoda jestem jeszcze(28),a jak babcia stara chodzę!!!słyszałam o słoninie,że się przykałada do bolącej nogi-jeżeli ktoś ma jakies sprawdzone metody-to proszę o rady.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
mnie przeszło po kilku blokadach w pięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość auu
Mnie boli pieta od miesiaca,ale nie wiem dlaczego.Jakos nie moge sie wybrac do lekarza.Czy ty wyczuwasz cos w piecie ,czy poprostu tylko boli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może powinnaś poważnie pomyśleć o zabiegu chirurgicznym, z tego co się dowiedziałam w IQ Medica usunięcie narośli kostnej zapobiega urazom okolicznych tkanek oraz umożliwia skuteczną terapię przeciwzapalną. W ten sposób eliminuje się skutek jak i przyczynę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam w ogole TV
blokady nie pomagaja na dluzszy czas, bol wraca. Moim dobrym i sprawdzonym sposobem jest 10 zabiegow ultradzwiekami - spokoj na kilka lat. U mnie tez powazniejsze problemy sie zaczely w wieku 28 lat wiec nie jestes jedyna :) Polecam tez wygodne buty, z dobrej skory i z amortyzowana podeszwa - Ecco sie sprawdzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam w ogole TV
usuniecie narosli kostnej nie gwarantuje niestety powtornego narastania, rzecz ma sie podobnie jak z halluksami - tez odrastaja w wielu przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam w ogole TV
doraznie pomagala mi rowniez "kuracja" przeciwzapalnym lekiem Relifex, zazywalam cale opakowanie przez miesiac i przechodzilo na dluzszy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazur83
blokady mi nie pomogly,zabiegi fala uderzeniowa tez,dalej zmagam sie z bolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze wysuszone i zmielone korzenie żywokostu wymieszać w miseczce na papkę z b.gorącą wodą i kilkoma kroplami oleju jadalnego.Nałozyć papkę na lnianą scierkę i ciepła położyć na chore miejsce i obwiązać ! b. pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szopik
Od roku cierpie na bole zwiazane z ostroga. Po spacerze na boso po plazy!!!W brode sobie pluje, ze nie zalozylam japonek. Przezylam koszmarne chwile, jak kazdy z was... Moczylam nogi w cieplej wodzie z sola, wcieralam masc przeciwzapalna, masowalam, robilam oklady (kamfra+oliwa z oliwek +wodka), gimnastyka, kupione na amazonie wkladki do butow...Szczegolne oklady z kamfry w duzym stopniu ukoily bol. Ale nie do konca. Mieszkam w Belgii. W koncu poszlam do ortopedy, ktory skierowal mnie do drugiego ortopedy, zajmujacego sie wyrobem specjalnych wkladek do butow. Ani przez chwile nie wierzylam, ze mi to pomoze, a jednak pomoglo! Znowu moge normalnie chodzic, co za szczescie! Te wkladni odciazaja piete, nacisk w stopie odbywa sie na srodstopie. Pokazywalam te wkladki mojej znajomej lekarce w Polsce, podziwiala. Pragne tylko dodac, ze zadne wkladki z dziurkami mi nie pomogly, ani inne z gabki. Tylko wkladki zrobione na miare przez specjaliste ortopede. Koszt 100E! Ale oplaca sie! Szczescie normalnego chodzenia jest przeogromne. Wszystkim zycze cierpliwosci. I pamietajcie, po wyleczeniu, trzeba ciagle nosic buty o kauczukowej podeszwie, nigdy twardej, bo zapalenie powroci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A da się to zupełnie wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość germinaadfas
Niekoniecznie, ale mozesz odpowiednimi dzialaniami na tyle sobie pomóc, że praktycznie nie będzie Cię bolało. Polecam: konsultację z lekarzem rehabilitantem albo specjalistą fizjoterapeutą odpowiednie zabiegi ( pomagają na pewno fale elektromagnetyczne) Dobrze jest równiez w tym zakreise poczytać sobie o opasce kompresyjnej na staw skokowy: https://www.os1st.pl/produkty/fs6-staw-skokowy Stanowi ona dobre wspomaganie leczenia ostrogi piętowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudziaks
Mój mąż też się długo z ostrogą męczył, chodził na fundusz na ultradźwięki i nie dawało to efektów. W końcu trafił na rehabilitacje.org, zapisał się, poszedł, tam zaproponowano mu terapię skojarzoną falą uderzeniową i manualnie przez terapeutę. To dopiero podziałało/ Co prawda nie minął ból od razu, ale koniec końców przesłało go boleć i od kilku miesięcy ból nie wraca. On chodził chyba na Słomczyńskiego, bo mają kilka gabinetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna Wełna
Ostroga piętowa to poważna sprawa, nie ma co lekceważyć problemu. Mi w takim przypadku znacznie pomogła fala uderzeniowa. U nich miałam rehabilitację https://fala-uderzeniowa.com/leczenie-ostroga-pietowa-warszawa Gdy by nie rehabilitacja, to pewnie teraz miałabym już nieodwracalne problemy z piętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia Zosia

Domowe metody i sposoby na ostrogę piętową -> https://domowe-sposoby.com/ostroga-pietowa-leczenie-domowe/24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Gosia

Ja nie mogłam chodzić, stać a  rano tragedia. Nie pomogła fala uderzeniowa ani inne zabiegi, więc kupiłam klapki z kolcami i wgłębieniem na pięcie. W domu tylko klapki i na początku do pracy. Teraz już bez problemu chodzę w normalnych butach. Polecam każdemu spróbować. Takie klapki nie są drogie, a w moim przypadku sprawdziły się rewelacyjnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic przyjemnego. Na pewno pomaga noszenie odpowiedniego obuwia (wbrew pozorom w przypadku ostrogi polecane są delikatne obcasy), jak rownież specjalne opaski na stopy.  Dobrze jest równiez odpowiednio wcześniej nosić odpowiednie obuwie bo ostrogi piętowe w wiekszosci przypadków są nabyte oraz są w wyniku noszenia niewygodnego oraz nieodpowiedniego obuwia.

https://www.dynasplint.com.pl/zalety-fizjoterapii-w-leczeniu-i-zapobieganiu-urazow/

Ze swojej strony polecam zastanowić się nad ćwiczeniami w leczeniu oraz zapobieganiu urazów. Takie cwiczenia potrafią dać rewelacyjne efekty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×