Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bachulec

jak rozliczyc podatek w UK????!!!!! pomocy

Polecane posty

Mam problem gdyz chcialabym sie rozliczyc w UK ale mam tylko p60 i payslipy nie posiadam p45 gdyz jeszcze nie zostal wyslany :/ sprawa ogolnie wyglada tak iz juz nie jestem w Uk ale pomimo tego chce sie rozilczyc czy ktos mi pomoze ??/ jak mam to zalatwic ? czy musze tam jechac zeby sie rozilczyc ?? Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za problem...,
a po co chcesz sie rozliczac????? W wielkiej brytanii rozlicza cie przeciez pracodawca. No ale skoro sie uprzesz, to jedyna opcja to wlasnie na podstawie payslipow i musisz robic kazdy miesiac osobno, bo funty musisz przeliczyc na zlotowki, zgodnie z kursem NBP z dnia konkretnej wyplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chodzi o to ze pracowalam przez agencje to tez mnie sami rozlicza ?? p60 i wszystkie payslipy dostawalam na poczte pytam sie poniewaz tego nie ogarniam kazdy mowi co innego i chcialabym wiedzec czy mam cos im wyslac jakies dokumenty czy wszystko zalatwia agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za problem...,
ale w uk nie ma czegos takiego jak rozliczanie sie z podatkow. nie musisz nic robic. Natomiast musisz sie rozliczyc w polsce z tego co zarobilas w UK i zgodnie z metoda odliczenia proporcjonalnego, a to mozliwe jest tylko na podstawie payslipow, bo tak jak juz pisalam, w kazdym miesiacu byl inny kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... czyli nic nie musze wypelniac chodzic do revenue czy jakos tak z p45 i p60 ?? jak pracowalam w UK tylko 3 miesiace i juz nie pracuje to nie musze sie o nic martwic tak ?? zwrot mi przyjdzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy z jaka agencja pracowales. Ja pracowalam z jedna wczesniej- rozliczyli mnie automatycznie i dostalam zwrot podatku przy ostatniej wyplacie, tzn nie pobrali mi wcale podatku przy kilku tygodniowkach z rzedu. Natomiast druga agencja nie dokonuje takich rozliczen, wiec musze rozliczyc sie sama. Jesli miales tax code BR warto zawalczyc o zwrot nadplaconego podatku nawet jesli pracowales tylko 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego sie pytam co mam zrobic i jak bo na prawde nie wiem na ten temat nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mialam tax code BR dlatego chce zeby mi to zwrocili ja juz nie pracuje tam ok 2 miesiace zwrotu nadal nie dostalam wiec nie wiem o co chodzi ...?? i jak sie mam za to wziasc czy bede musiala wyslalac im ten moj p60 i co dalej ? no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za problem...,
Jezeli podejrzewasz ze moze nalezec ci sie zwrot podatku, to musisz dostarczyc P45 do Inland Revenue. Ale nie wiem czy musisz to zrobic osobiscie, czy tez moze to ktos za ciebie zalatwic. Mysle ze nie bedzie problemu, jeli poprosisz jakiegos znajomego, zeby zaniosl p45, jak juz go dostaniesz do IR, a oni dadza ci znac czy i ile ci sie nalezy. Wszystko mozesz sprawdzic na stronie Inland Revenue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pisalam nie posiadam czegos takiego jak p45 mam tylko p60 i payslipy i nie moge sie udac osobiscie lub jakis znajomy nie mam takie mozliwosci niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za problem...,
bez p45 i tak nic nie zalatwisz, a pracodawca ma obowiazek ci go wydac i powinien ci go takze wyslac na twoj obecny adres, chocby to mialobyc w innym kraju, wiec sie skontaktuj z ta agencja, a najlepiej napisz maila lub zadzwon do Inland Revenue, i zapytaj, czy pracodawca moze wyslac sam p45 bezposrednio do nich. Wiecej ci nie moge pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TaxPol
Pomożemy Ci w odzyskaniu podatku z zagranicy. Prowadzimy rozliczenia z Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Najniższa prowizja na rynku, 7% netto! Żadnych ukrytych opłat. Zapraszamy na: http://tax-pol.pl/formularz.php?kod=forum Wchodząc na podany link i wypełniając formularz na stronie firmy Tax-Pol otrzymają Państwo rabat na usługę w wysokości 5%! Pozdrawiamy, Zespół Tax-Pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dobre biuro rachunkowe w Tooting w południowym Londynie (mają swoją stronę – http://financialrepublic.co.uk/). Można powiedzieć że robią wszystko – od zakładania spółek przez optymalizację po rozliczenia i bieżącą obsługę rachunkową. Chwalę sobie, dobry kontakt, polskojęzyczna obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×