Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majka89

Ślub rok -2013

Polecane posty

Amelka my też będziemy mieć wesele 1-dniowe.i dobrze nam z tym!:D drugi dzień to dodatkowe koszta-jedzenie (u nas 40zł/os), więcej alkoholu, napojów, transport, orkiestra (nasza bierze 1000zł za poprawiny)..itd. naprawdę podjeliście bardzo dobrą decyzję:) jeśli macie potem wysłuchiwać, że to tylko zasługa rodziców/teściów to nie warto psuć sobie nerwów. my koszty dzielimy między naszych rodziców i nas. rodzice płacą za gości, transport, alkohol, napoje, obiad na 2 dzień. my za fotografa, ewentualnie kamerzyste, zespół, tort, obrączki, zaproszenia, auto, wszelkie opłaty związane ze ślubem, przystrojenie kościoła itd. Wszystkie zaliczki też my płacimy. Nie wiem tylko kto zapłaci za sukienkę i garnitur:D co do podróży poślubnej to nie wiem czy wypali. zaraz po ślubie chcemy kupić własne mieszkanie i nie wiem czy zdecydujemy się na wczasy zagraniczne. za to w tym roku szalejemy i jedziemy gdzieś w ciepłe kraje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie nie doczytałam, wybacz. Ale już naprawiłam swój błąd i wiem o co chodzi. A co do reszty informacji, to dołączyłam przecież dopiero na 17stronie :P i czasami czytałam te wpisy ale nie zwracałam uwagi kto co napisał, więc musicie wziąć na to poprawkę :P My z kolei mamy taka sytuację, że rodziców mojego narzeczonego nie stać na pomoc przy organizacji wesela. Mocno liczymy na moich rodziców, ale wiadomo, że nie sfinansują całej imprezy. A gdzie mieszkasz, Amelka? W większości miejsc, które ja znalazłam płaci się tylko za catering a za wynajem nie, np wczoraj znalazłam miejsce z ofertą 174zł za osobę z ciastami i do tego na kwiecień mają promocję i dodatkowo jest wódka dla gości, czyli musielibyśmy tylko dokupić wódkę na konkursy i jakieś tam inne fanaberie. Nasze wesele będzie na około 100-110 osób i wyjdzie nam około 30tysięcy. Zrobimy wszystko, żeby było poniżej ;) A sporo się zwraca z prezentów, hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molekularna za taką kwotę to rzeczywiście warto. my mamy 150zł od osoby, ale alkohol, tort, napoje musimy kupić we własnym zakresie. eh, co do wieku:D skończyłam 25 lat. musiałam w stopce zmienić, bo tam ciągle było 24. a szkoda, że wciąż nie jest!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skończę 24 w sierpniu ;) No przy tej ofercie będziemy musieli kupić tylko tort dodatkowo. Ale i tak ze wszystkimi decyzjami wstrzymuję się jeszcze miesiąc. Przyjedzie mój luby i będziemy zwiedzać sale. Już zacieram rączki :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyńy Pamiętacie mnie? Pisałam trochę z Wami kilka stron temu :) Spróbuję nadążyć z tym. O popisałyście i miże wtedy napiszę coś więcej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pierwszego tańca u mnie chyba bedzie to ;) porostu płaczę nie miłosiernie jak ją słyszę;) serce szaleje ze szczęścia;) http://www.youtube.com/watch?v=VAnOYj-0Dig Również kilka dni temu skończyłam 24 latka ;) U mnie na ślub przeznaczone jest 40 tys. Mam nadzieje ze sie w tym zmieścimy wesele gdzieś na 70-75 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie było mnie jeden dzień a tu tyle wpisów:) Ja w listopadzie skończę 22:D Co do zwracania kasy z prezentów to wszystko zależy od rodziny kuzynka miała wesele na 130 osób wydała 40 tyś a zebrała 25 tyś więc całkiem sporo, zazwyczaj goście dają cenę talerzyka, czasem do tego trochę dorzucają a i tak się nie zwróci bo wiadomo, że orkiestra kamerzysta fotograf i dekoratorka to 10 tyś i to się nie zwróci, ale to różnie. Jagogka1 - pamiętamy Cię, ja się ostatnio zastanawiałam co się u Ciebie dzieje bo się nie odzywałaś. Dziubrun - piosenka piękna, nie wiem jak to się stało, że jej nigdy nie słyszałam. baba śląska- no właśnie i dlatego po przemyśleniach stwierdziliśmy, że wolimy wesele 1-dniowe a później na super wakacje, a jestem przekonana, że to dzięki teściom mamy wszystko bo oni tacy cudowni wspaniali i och i ach... bo tacy nie są i brakuje im jak stąd na karaiby:D. Gdyby to moja mama robiła wesele nie było by nawet takiego słowa ale jej na to nie stać i wiem że jej jest przykro bo bardzo by chciała a nie ma kasy. Ale wolimy sami i spokój. A zaplanowaliśmy sobie, że w niedzielę spotkamy się u mojej mamy i zrobimy sobie taka małą imprezkę dla najbliższych dla rodzeństwa i tak w gronie najbliższych posiedzimy popijemy:P Pytałam wcześniej o sesję ale nikt mi nie odpowiedział:( Może powiesz mi baba śląska co myślisz bo Ty też masz jednodniowe. Nie wiem kiedy jechać na sesję bo chciałabym żeby moje wesele trwało do ok 2 w nocy i troche szkoda mi czasu - bo jest go i tak nie wiele- żeby jechać w dzień ślubu na sesję. Ale za to jak mam jechać w niedziele to muszę jechać znowu do kosmetyczki i fryzjerki i teraz nie wiem, ale chyba wole zapłacić za fryzurę i makijaż i pojechać na sesję w niedziele bo w sobotę szkoda mi tego czasu który mogę spędzić z gośćmi. baba slaska A Ty jak czasowo zaplanowałaś swój ślub, na którą masz w kościele i w ogólę jak czasowo rozplanowałaś ten dzień. W ogóle napisz mi wszystko co wymyśliłaś bo Ty już od jakiegoś czasu planujesz to wesele jednodniowe a ja od niedawna więc jeśli mogę to ukradłabym sobie może jakieś Twoje pomysły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubrun, mi Janusz Radek nigdy się nie podobał, ale za to wzrusza mnie strasznie Mietek Szcześniak i Elton John, chociaż kojarzy się z Królem Lwem :P Na każdą babę działa co innego, a najśmieszniejsze jest to, że jestem raczej chłodną osobą i nigdy nie miałam skłonności do wzruszeń. A teraz, jak myślę o ślubie to co chwilę chce mi się płakać :P A 40tysięcy na wesele dla 75gości to spory budżet, myślę że spokooojnie się zmieścicie, a nawet stać Was będzie na jakieś fanaberie ;P A właściwie to piszę, żeby poinformować Was, że zapisaliśmy się na weekendowy kurs przedmałżeński w Matemblewie. Moja przyjaciółka nam poleciła. Powiedziała że to jest coś niestandardowego, z czego można coś wynieść a nie odbywa się na zasadzie wyklepania wykładów przez jakąś nudną starszą panią :) Jeszcze musimy sobie zorganizować zajęcia w poradni parafialnej i będzie z głowy. Cieszę się, bo nie wiadomo kiedy teraz mój narzeczony będzie wyjeżdżał za granicę, a tak to już będziemy mieć załatwione i może sobie jechać kiedy chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molekulrn, jesteś z Gda ? :) piękny kościół mają w Matemblewie :) macie tam ślub? sorka dziewczyny, że tak mało piszę, ale nie mam czasu ciągle tylko latam i latam :D nadrobię po niedzieli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na czym polega ten kurs? to to samo co nauki ? może też się zpiszemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzubrun pierwszy raz słyszę tą piosenką:) nie zachwyca, ale podoba mi się, bo jest inna, nie taka oklepana. No i przede wszystkim to WAM ma się podobać:) myślę, że 40 tys. to sporo, możecie poszaleć z weselem:D nam tyle wychodzi przy 120 gościach:D amelka co do sesji-mamy w ofercie naszego fotografa 1h zdjęć w dniu ślubu i sesję w plenerze w innym dniu. Ta opcja bardzo mi się podoba, bo nie chciałabym zniknąć z własnego wesela na kilka godzin jak to kiedyś bywało. Poza tym sesja ma być w górach, więc siłą rzeczy musi być w innym dniu. Nie wiemy jeszcze, gdzie chcemy, żeby ta godzinna sesja się odbyła, ale czasem wystarczy jakiś park, las, rynek w centrum miasta, żeby zdjęcia też były ciekawe. Nawet myślałam, żeby pojechać do wesołego miasteczka:) Ja raczej nie będę drugi raz szła do fryzjera na sesję plenerową. Makijaż może tak, zawsze to ładniej na zdjęciach się wyjdzie:D Zresztą-to nie są aż tak duże koszta, żeby ewentualnie drugi raz zapłacić za makijaż i fryzurę:) Poza tym jeśli pogoda w dniu ślubu nie dopisze, to fotografowie sami często proponują, żeby sesję wykonać w innym dniu-wiadomo, zdjęcia przy błękitnym i bezchmurnym niebie są o wiele piękniejsze:) A co organizacji czasowej ślubu to myślałam, żeby był na 14.00. na salę dojedziemy koło 16, potem obiad 1-szy taniec i szybko na tą sesję, żeby zdążyć trochę słońca złapać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka89, jestem z Gdyni. Ślub będziemy mieć też w Gdyni, a Ty skąd jesteś? :) Nauki przedmałżeńskie to jest seria spotkań na których się porusza tematy takie o życiu, o kryzysach w małżeństwie, wsparciu, roli mężczyzny i kobiety itd... A do tego trzeba pójść do poradni życia rodzinnego (czy coś takiego;) ) i tam są chyba 3 indywidualne spotkania w odstępach czasowych (zwykle mniej) na których porusza się słynne tematy naturalnych metod planowania rodziny :) Podaję linka do ogłoszenia o tym kursie weekendowym: http://www.poradnictwo.gda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=21 Baba śląska a Ty jesteś ze Śląska? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, ten kurs nie odbywa się w Matemblewie, ale jest orgzanizowany przez tą całą ekipę z Matemblewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Nadrobilam co było do nadrobienia :) Hmm, chyba nie piałam, że my ślub bierzemy 4 maja 2013 :) Amelko kochana - sesja plenerowa - prawdziwa powinna odbyć się w inny dzień niż ślub - pośpiech, nerwy, stres nie sprzyjają udanym kadrom! Mój mąż jest fotografem ślubnym - wiem co mówię. Sesja plenerowa powinna odbyć się bez stresu :) Poza tym, przepraszam, że nie piszę, ale skutecznie odciąga mnie od tego moje 5miesięczne szczęście jedyne! :) molekularna - a czemu tak szybko chcecie kurs przedmałżeński załatwić :) I btw. jestem z Gdańska :) więc coraz więcej nas tu z Pomorza pisze :) Ja też mam ślub bez poprawin. Myślę, że to strata pieniędzy. Zabawa do rana musi wystarczyć :) Nasz ślub będzie na pewno później niż Wasze- myślę, że na 17 :) Nie mam tylko pojęcia gdzie :) Dziubrun - piosenka ok, ale ja nie chcę takiego wolnego smutasa na pierwszy taniec - wybierzemy coś szybkiego i wesołego :) Na razie się zastanawiamy, ale może wybierzemy Franka Sinatrę "Can't take my eyes of you"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jagodka :) Z nami jest tak, że ja studiuję dziennie a mój narzeczony pracuje za granicą. Za miesiąc wróci, ale nie wiadomo na ile i prawdopodobnie znowu będzie wyjeżdzał na kilka miesięcy. Nie wiemy dokładnie na ile i kiedy będzie mógł wrócić. Ten termin nam pasuje, bo wiemy, że On wtedy na pewno będzie w Polsce. Dlatego widzisz, ten kurs kwietniowy, z drugiego linka którego podałam jest fajniejszy, ale prawdopodobnie będę wtedy w Polsce sama. A poza tym to wcale nie jest tak wcześnie - w parafiach mówią, że pierwsze spotkanie w poradniach powinno odbyć się "od razu po zgłoszeniu chęci zawarcia małżeństwa". W praktyce bywa różnie, ale myślę, że każdy moment jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi ta nutka sie strasznie podoba ale właśnie jest zbyt wolna i wszyscy będą płakać;D hehe a nie oto chodzi;D Mój narzeczony z pierwszego tańca chce by na początku był standard a w połowie jakieś szaleństwo tak jak to sie widuje za granicą. taki mega Szok;D FAjny ten kurs zobaczę czy nie ma czegoś w moich okolicach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) sesja zaliczona, teraz mam trochę luzu :) tzn, jeszcze nie zaliczona ale wszystko już napisane, teraz tylko czekać na wyniki. przygotowania stoją w miejscu, teraz może w końcu coś się ruszy, (wiem,wiem co chwila tk mówię) :P trzeba wszystko już podopinać bo czas leci jak szalony. i witam nowe koleżanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:* O Majka w końcu jesteś:) U mnie również sesja zakończona, zakończona została pozytywnie w niedzielę:D:P także ja mam już spokój na kilka miesięcy:) Majka na którym roku jesteś? - nie wiem czy pisałaś ale jakoś nie przypominam sobie. Czas leci nie wiadomo kiedy, za chwile luty będzie i tak do wakacji zleci a od wakacji to już tak trzaśnie że sylwester będzie:D i się okaże że zostanie pół roku do ślubu:D hehe Wiem, że niektóre dziewczyny pisały, że w lutym idą na nauki przedmałżeńskie - także JA oczekuję na jak najczęstszą relację co było jak było i wszystko bo ja się na tym za bardzo nie znam i chcę wiedzieć co mnie czeka w wakacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki;) U mnie przygotowania powoli zaczynamy szukać sali. Pewnie trochę nam to zajmie czasu. A tak poza tym już wszystko mam zapisane wiem co i jak wszystko będzie wyglądało i co chcę. U mnie wszyscy są w szoku ze już wszystko mam zaplanowane jasno i ze powinnam iść na organizatorkę wesel;) hehe Tylko został fotograf i orkiestra.:) Teraz tylko szukam wstępnie w netku co chcę by moja suknia miała a potem będę ją składała w całość i szukała w salonach, Do wesela jeszcze dużo czasu . Ale z księdzem już się spotkaliśmy powiedział że za pół roku mamy się stawić na wyznaczenie daty i godziny, a naukami mamy się nie martwić i przyjść 3 miesiące przed ślubem razem z dokumentami by wstępnie pozałatwiać sprawy. Mam nadzieje ze ten czas szybko zleci bo się już nie mogę doczekać mojego wielkiego dnia;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedy...kolwiek aczkolwiek :)
hej dziewczyny ja tez slubuje w 2013 roku :) juz mam sale zalatwiona i teraz zalatwiam fotografa :)a niedlugo ide na nauki przedslubne :) bylam juz na tym prolilku kiedys ale tak dlugo nie zagladalam ze zapomnialam jak sie podpisywalam jak przewertuje wszystkie stronki to wam napisze :) juz dosc sie nas nazbieralo :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panienkaa
Witam wszystkie dziewczyny;) My ślubujemy 22 czerwca 2013r.Mamy już zarezerwowana sale i zespół na tą datę;p Kończymy już kurs przedmałżeński.Zostały nam tylko 2 spotkania do końca;).W tym tyg zamówimy jeszcze fotografa.Wiem ,ze jeszcze dużo czasu ale nasz zespól miał już zajęte terminy na cały 2012 i 2013r.Dlatego nie ma na co czekać.Wole mieć wszystko zamówione i na spokojnie sobie czekać.A nie w ostatniej chwili szukać i brać co zostało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My sale dziś zaczęliśmy szukać i znaleźliśmy za pierwszym razem;) Jestem niezmiernie zadowolona że tak sprawnie nam to poszło;) Kamień spadł mi z serca;D:D Oby reszta spraw szła nam tak sprawnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panienkaa
Do dziubrun tylko sprobuj w miare możliwości zgrac wszystko ze sobą.My musieliśmy przełożyć datę (tydzień później tylko) i zmienić rezerwacje sali.Szczerze mówiąc nie podoba mi się ta nowa data.Ale trudno coś za coś;p Na szczęście mamy swój wymarzony zespół ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieliśmy swoją datę 8.06.2013 ale musieliśmy ją zmienić na 29.06.2013 i powiem ci ze tez ta data mi sie nie podoba bo ta pierwsza to nasza data z którą sie dużo wiąże ale cóż jak mus to mus;) Ważne ze sala jest ;);) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh odnalazlam sie :) ( kiedy...kolwiek aczkolwiek) oj dawno tu nie zagladalam... Bardzo dawno :) i tyle sie dzialo ze dlugo by pisac. ostatnio chyba pisalam ze nie bede miala slubu w 2013 ale jednak doszlam do porozumienia z narzeczonym i sale mamy zarezerwowana na 13 - 14 kwietnia 2013 :) fotograf jest w trakcie ustalania i od konca lutego idziemy na nauki tu w Amsterdamie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh odnalazlam sie :) ( kiedy...kolwiek aczkolwiek) oj dawno tu nie zagladalam... Bardzo dawno :) i tyle sie dzialo ze dlugo by pisac. ostatnio chyba pisalam ze nie bede miala slubu w 2013 ale jednak doszlam do porozumienia z narzeczonym i sale mamy zarezerwowana na 13 - 14 kwietnia 2013 :) fotograf jest w trakcie ustalania i od konca lutego idziemy na nauki tu w Amsterdamie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh odnalazlam sie :) ( kiedy...kolwiek aczkolwiek) oj dawno tu nie zagladalam... Bardzo dawno :) i tyle sie dzialo ze dlugo by pisac. ostatnio chyba pisalam ze nie bede miala slubu w 2013 ale jednak doszlam do porozumienia z narzeczonym i sale mamy zarezerwowana na 13 - 14 kwietnia 2013 :) fotograf jest w trakcie ustalania i od konca lutego idziemy na nauki tu w Amsterdamie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×