Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mala_madz

Co radzicie na bolące stopy ? :)

Polecane posty

Cześć :) Moim problemem są bolące stopy. Jestem hostessą więc na ogół spędzam 6-8h stojąc lub chodząc. Po jakimś czasie strasznie zaczynają mnie bolec stopy z przemęczenia. Ledwo dochodzę do domu a później jak już usiądę to nie umiem wstać ;p Rano jak się budze też jeszcze czuje obolałe stopy. Robie różne rzeczy ćwiczenia podczas pracy wzmacniające stopy, namaczam stopy po powrocie itp. ale to nie daje zbyt dużych rezultatów. Dlatego mam do Was pytanie czy znacie jakieś dobre maści na bolące, zmęczone stopy ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a napoisz mi prosze w
którym miejscu najbardziej boli i czy chodzisz w obcasach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj niższe obcasy
Poza tym buty koniecznie z naturalnej skóry.Pozostaje ci moczenie w letniej wodzie,trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oniemialam...
nie wiem jak autorka ale ja chodze na obcasach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak wysokie obcasy, czasem tylko baleriny. Niekiedy jak długo pochodze czy postoje to jak ściągne buty to aż mam podbicia lekko opuchnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa no i bolą właśnie pięty i ta część stopy na której opiera sie stopa przy chodzeniu na obcasie (nie wiem jak nazwać tą część stopy ;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezczyzni wola blooondynki
tez tak mialam przez kilka miesiecy az sie stopy nie przyzwyczaily... teraz bola mniej a jestem na nogach 8h. mnie pomagal olejek z arnika, zel z miedzia do bolacych stop i zel z arniki ( na opuchlizny). Nie podam ci nazw bo mieszkam za granica , produkty te polecila mi pedikurzystka ( nie taka od paznokci tylko od problemow ze stopami) idealnie trzeba by nosic buty z3-4cm obcasami, zmieniac codziennie obuwie i stopy masowac... Osobiscie moczenie w cieplej wodzie z sola i takie tam pomagalo mi na 5 min, potem zwlaszcza w nocy bol byl jeszcze wiekszy; Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
Inne buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie wygodne buty, najlepiej skórzane, obcas niewielki. Wieczorem poleżeć kilkanaście minut z nogami w górze a potem wymoczyć w cieplej wodzie z solą. ja mam swoją ulubioną, firmy Jericho, zapachowa, obecnie mam lawendową,która niesamowicie odpręża stopy, a przy okazji działa aromaterapeutycznie. Póżniej krótki masaż stóp, możesz go zrobić w momencie wmasowywania kremu. Ja ostatnio lubię po takim zabiegu założyć na stopy bawełniane skarpetki, póki jeszcze krem się do końca nie wchłonie.I tak idę spać. zauważyłam że skóra na stopach jest w lepszym stanie. I w miarę możliwości nie noś codziennie tego samego obuwia. Nie będą uciskać przez kolejne dni w tych samych miejscach. Sprawdziłam na sobie i mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje, że najlepsze są buty skórzane i one sprawiają, że mozna uniknąc wielu problemów ze stopami. W skórzanych butach stopy odpoczywają, a jeszcze gdy jesteśmy w pracy to tym bardziej przez wiele godzin potrzebują oddychania. Lepiej nie bagatelizowac tego problemu, a udac się do specjalisty jeśli ktoś poczuje problemy z tym związane. Ja polecam Więcka tak jak wspominałam. A masaże też stosujcie, wieczorem pozwólcie stopom odpocząć trzymając je przez jakiś czas do góry, kąpiele w soli też. Ja tez lubię zapachowe sole, najlepiej jakies owocowe albo orientalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka92
Wygodne buty to podstawa, ale rozumiem, że ze praca wymaga chodzenia w wyższych butach. Ja niestety tez mam ten problem. Ważne jest, aby po pracy zrelaksować nogi. Przede wszystkim nogi do góry. Ja się kładę na dywanie na 20 minut i nogi opieram o łóżko. Pprzed spaniem mocze nogi w soli himalajskiej przeznaczonej do stóp zmeczonych lub opuchnietych, bo dodatkowo puchną mi nogi: http://allegro.pl/sol-krystaliczna-himalajska-stopy-zmeczone-500g-i2099799156.html http://allegro.pl/sol-krystaliczna-himalajska-stopy-opuchniete-500g-i2100202711.html Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
DICH MAX !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przylozyc kompres z octu jablkowego. siedzac, polozyc noge na butelce i kulac po podlodze w przod i w tyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka39393
Zainwestuj w dobre buty i nie bedzie nic bolalo. Sama stoje nie raz po 12h w pracy i wiem jaki to koszmarny bol jest. Kupilam sobie takie porzadne buciki od Arcopedico i jest lepiej. Mysle, ze to przez to, zemaja tak wyprofilowana wkladke zeby sie wlasnie nogi nie meczyly. Do tego sa leciutkie i wygodne. Mam model ze skory,ale mysle nad druga para i pewnie kupie takie co mozna wyprac w pralce w 30 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbaby
Zobacz sobie serię Mama Care Efektima. Tam jest specjalna kuracja na zmęczone nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie na bolące stopy pomogło noszenie wkładek stepforward o tyle dobre są że mogę je przekładać to różnych par butów i stopa cały czas ma komfort. Stopy mnie nie bolą. Co ważne unikam chodzenia w japonkach bo stopa wtedy najbardziej się męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak odpoczywasz, to staraj sie miec nogi na wysokosci serca. Dobre sa tez rozne kremy dla kobiet w ciazy, bo bol nog to wlasnie je najczesciej dotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola Guzik
Na bolące stopy jest mnóstwo skutecznych metod, jedną z nich będzie np kupno odpowiednich wkładek do butów, a takie można znaleźć tutaj http://podiomed.pl/oferta/4230-2/ Warto się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonorka_0000
jeśli bóle stóp nie ustępują to warto udać się do podologa bo ze zdrowiem nie ma żartów ;) u mnie w Tarnowie jest np. Centrum Podologiczne, do którego też zapisuje się na wizyty jak mnie bolą stopy, czy mam inny problem związany z ta częścią ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisika
U mnie ból pięty okazał się ostrogą. Na szczęście szybko z tym poszłam do lekarza, później do gabinetu na Słomczyńskiego w Krakowie, wszystko znalazłam na ich stronie rehabilitacje.org. Tam miałam falę uderzeniową, bo też nie jestem w stanie chodzić codziennie na rehabilitację, a tak to raz na tydzień i po serii tych zabiegów przeszło. Bardzo skuteczne, chociaż sam zabieg to nie do końca przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilkaGość
Przy bolących stopach po pierwsze wizyta u podologa. Ja już to przerabiałam...wysokie obcasy, stanie przez wiele godzin i biedne stopy nie dają rady. W moim przypadku idealnie zadziałały dynamiczne wkładki ortopedyczne Footwave. Warto wypróbować. Pracuję równie długo i na obcasach a stopy wieczorem nie są już tak obolałe. Ale warto odwiedzić podologa czy ortopedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanda

Ja właśnie tak miałam. Kilka miesięcy z tym chodziłam, brałam tabletki i różne takie, aż w końcu trafiłam na rehabilitację, bo stwierdziłam, że już mi nic innego nie zostało, więc i tego warto spróbować. Znalazłam gabinet na polecane przez znajomych na rehabilitacje.org. Tam zaproponowano mi falę uderzeniową na to i pomogło. Zabiegi były raz na tydzień, więc nie miałam problemu się dostosować do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Na zmęczone stopy najlepszym sposobem jest kąpiel wierzbowa do stóp marki Hildegard Braukmann. Działa oczyszczająco i orzeźwiająco na zmęczone stopy. Po takiej kąpieli skóra staje się miękka i gładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Wizytę u specjalisty, ja zmagałam się z tak dużym bolem, że nie mogłam sobie dać radę, poważnie. Na szczęście polecono mi pana Piotr Bielawskiego z Instytutu Podologicznego, który mi pomógł. Dziś wiem, na co mam uważać, czego przestrzegać, żeby nie nabawić się znów takich kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria

O, ja też byłam u Pana Piotra w Instytut Podologicznym w Rzeszowie potwierdzam, ten pan zdziałał jakieś cuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czegoś takiego stopy się po prostu przyzwyczajają, natomiast, jeśli dzieje się coś więcej, ból jest straszny i nie ustępuje, to radzę zrobić sobie badanie USG. Na takie rzeczy prywatnie nie trzeba czekać wieczności, można to załatwić wręcz ekspresowo - tak było w Multimedzie w Wawie. Pełna instrukcja, co robić i optymalne załatwienie sprawy. Tak to powinno właśnie przebiegać. U mnie nic złego nie wyszło, ale była szybka konsultacja, weryfikacja na wypasionym sprzęcie. Radzę robić podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×