Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gggggrrrr

Jak dbać o stopy?

Polecane posty

Gość tylko krem Scholla
ten do rogowaciejących stóp i tarka najlepiej działają kremy z mocznikiem, tak jak ktoś napisał, one rozpuszczają ten nadmeirny naskóek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggrrrr
A jakich firm to sa kremy? Konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marche
U mnie w letnim okresie, kiedy chodzi się w japonkach czy sandałkach bez codziennego peelingu i dużej dawki kremu się nie obejdzie. Dobrze też potraktować stopy parafiną. Takie zabiegi dobrze nawilżają skórę. Poza dobrze na stopy wpływa tez korzystanie z różnych masażerów. Ostatnio przeglądałam i już całkiem fajnie na electro.pl kosztuja niecałe 70 zł, więc patrzeć ile się wydaje na różne kosmetyki, które zaraz się kończą opłaca się zainwestować w coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeleczkaa
a ja polecam F3 SYSTEMS z firmy Donegal można zamawiać u nich przez internet. Naprawdę świetne i nowoczesne akcesoria do pielęgnacji stóp. Z tej serii mają świetna metalową tarke do pięt, ścinak do skóry, dwufunkcyjną tarkę ceramiczną, pilniki,radełko, obcinacz, pęcete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka;)
najlepsza kuracja jaką ja zafundowałam moim stopą była taka najpierw pumeks ale porządnie , na noc wysmarosmarowałam stopy zwykłym olejem roślinnym dość obficie na to worek foliowy ,grube skarpety na całą noc, rano masz stópki tak miękkie jak pupa mienowlaka. no a później już musisz pilnować jakieś kremy nawilżające peeligni ja używam z avonu i sobie chwale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiuli
tak krem z scholla jest mega , stopki sa gladziutkie i mieciutkie.najpierw mocze stopy w wodzie z sola kąpielową, nastepnie scieram zrogowaciały naskórek tarka metalowa F3systems z Donegala, troszke przypiłuje pilnikiem stópki a na koniec dosc duza warstwa tego cudownego kremiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazara
Dziewczyny jakie znacie domowe sposoby dbania o stopy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz na kilka dni
wymoczę stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli do stóp, tarką (taką z tym papierem ściernym) usunę zgrubiały naskórek - nie polecam pumeksów i tarek metalowych - przynajmniej dla mnie są nieodpowiednie. Następnie smaruję grubo kremem do stóp lub maścią z witaminą a (dobra na pękające pięty), owijam woreczkiem i zakładam skarpety. Powiedzmy na jakieś 2 godziny - dłużej nie wytrzymam. Codziennie wieczorem też smaruję stopy kremem, w ciągu dnia - jak się uda. Co jakiś czas idę też do kosmetyczki na pedicure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klinika Urody Mona Lisa
Szanowni Państwo, skóra na stopach spełnia funkcję ochronną i jest znacznie grubsza niż w innych partiach ciała. Jednak, gdy dochodzi do jej przesuszenia przestaje prawidłowo odgrywać swoją rolę i zaczyna wyglądać nieestetycznie. Podstawą pielęgnacji powinno być regularne używanie kremów, które regenerują stopy. Gdy jednak nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemami związanymi z kondycją naszych stóp warto udać się do kliniki urody czy salonu spa. Wykfalifikowani specjaliści zdecydują, co należy zrobić, by poprawić wygląd i zdrowie naszych nóg. Pomogą nam pozbyć się, np. przy pomocy frezarki, czyli urządzenia do bezpiecznego usuwania zbędnego naskórka na stopach, odcisków i modzeli. Zabieg polega na łyżeczkowaniu frezem próżniowym nadmiernej ilości zrogowaciałego naskórka, a następnie na wygładzeniu skóry przy pomocy frezów ściernych o różnej grubości ziarna. W ofercie klinik urody znaleźć można też zabieg pobierania materiału do badania mikologicznego, które ma na celu stwierdzenie lub wykluczenie grzybicy stóp i paznokci. Klinika Urody Mona Lisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie tak. Właśnie robię szkolenie podologiczne, zawodowe, przy czym zaczynałam od poidstawa. Chciałabym w ciągu kilku tygodni rozpocząć takie usługi u nas w salonie. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale szczerze liczę, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w przypadku stóp, które wyglądają normalnie, konieczne są zabiegi? To bardziej zabezpiecza stopy czy działa doraźnie? Sama nie wiem. Niby jestem zadowolona z ich wyglądu, ale wiadomo - ideału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są potrzebne. Dbasz o stopy to masz od razu wiele mniej problemów w przyszłości. Porównaj sobie dokładnie jak wyglądają stopy kogoś, kto o nie dba, a jak kogoś, kto pielęgnację olewa. To na prawdę całkowicie inny temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile trwa konkretnie szkolenie podologiczne i ile czasu wymaga ono, aby dojść do perfekcji? Po jakim czasie faktycznie dokładnie poznaje się zawód? Jak to u was wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli sama nie masz czasu na peelingi i pedicure idz po prostu do kosmetyczki;) dobra pedicurzystka do od razu zadbane stópki. Ja również raz w miesiącu chodzę do salonu www.maniq.pl na pedicure, a na manicure co 3 tygodnie. Sama raczej nie doprowadziłabym moich paznokci do takiego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna maro
W sierpniu beauty lux max szkolenie podologiczne z ceną niższą o tysiąc złotych. O ile tylko macie możliwość to warto, cena jest po prostu wakacyjna, sama się załapałam - dla mnie to spora oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna masiok
Ja równięż mam podologię - akurat w tej szkole warto. Ogólnie tematyka nie jest prosta, ale jeśli ogarniecie ją i będziecie miały na to klientów, to całkiem nieźle na tym zarobicie - gwarantuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna marencka
Najważniejsza jest systematyczność, możecie zrobić sobie nawet podstawowe szkolenie i to wam wystarczy dla domowej dbałości o stopy. A po pewnym czasie efekty mogą robić ogromną różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta badosz
Załapalam się na ten sierpniowy termin w Beauty Lux, nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca, ale pytajcie, tysiak w kieszeni to sporo. Program jest bardzo długi, wiem że pracy będzie mnóstwo, ale muszę dać radę. Chcę dawać takie usługi u nas w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palmeto
Jeszcze wolne miejsce mają - pytałam wczoraj. Babka mi powiedziała że taka cena wynika z wakacyjnego terminu. O ile faktycznie to was interesuje to warto - ja płaciłam za podologię dużo więcej, ale w tej samej szkole. I tak największe znaczenie ma dla mnie to, czego się nauczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja o swoje stopy dbam kremem Callus, działa rewelacyjnie, stopy wyglądają jak u niemowlaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina majosik
Po prostu - systematyczność, a jeśli chodzi o zasady, to zróbcie sobie pod własne potrzeby szkolenie podologiczne w new nails. Nie trwa to specjalnie długo, a jeśli macie problemy ze stopami to tym bardziej się przyda. Wiele spraw, które są oczywiste, później przestaje już takimi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy podstawowe szkolenie w beauty lux z tego zakresu, takie domowe i będziecie mogły samodzielnie dbać o ten temat. Nie twierdze, że profesjonalnie, ale powiedzmy, że nie dopuscić do powaznych problemów. To nie jest specjalnie wysoki koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Argeska
Zawsze miałam problem ze stopami. Można powiedzieć, że od dzieciństwa miałam zgrubiały naskórek na piętach i pomimo wizyt u kosmetyczek, pomimo codziennej pielęgnacji w domu, nie mogłam sobie z nim poradzić. W tym roku po raz pierwszy kupiłam skarpetki (maskę) złuszczające z Epilfeet http://epilfeet.pl zaaplikowałam i po kilku dniach rzeczywiście skóra zaczęła się złuszczać. Zamierzam stosować tę maskę regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak można mieć brzydkie stopy ...widocznie zadbana NIE jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Torturra
A może pomyśl nad tym, że niektórzy mają po prostu tak, że ich stopy wymagają więcej troski? Co to za maska co piszecie? Rzeczywiście taka dobra? Jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed wszystkim trzeba je dobrze nawilżać. Ja latami walczyłam o to żeby móc chodzić w sandałkach latem, bo miałam tak paskudne stopy . W końcu koleżanka poradziła mi żebym poszła do podologa i faktycznie pomogło. Teraz tylko nawilżam stopy specjalnym kremem podoceutic*****elinguję od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czinka
@torturra, to taka maska złuszczająca zrogowaciały naskórek. Wszystko masz w linku powyżej. Cena 30-40 zł zależy od sklepu i promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosioowa
Widziałam zestawy dla dwojga. Czym różni się jedna od drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×