Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Baśka 21

Jak gotujecie zupę botwinę ?

Polecane posty

Gość Baśka 21

Proszę o dokładny przepis :-) Na czym najlepiej gotować? Na jakim mięsie ? Akurat mam żeberka,mogę na nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle na wędzonych żeberkach. Wkrajam całą z liśćmi i częścią korzeniową. Do tego włoszczyzna. Potem zabielam śmietaną. Uwielbiam tą zupę. Jak dziś będą mieli botwinkę to sobie zrobię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykle na tzw porcji rosołowej
kroję całą botwinkę i ze dwa buraki dla koloru. Pod koniec solę, zakwaszam kwaskiem i cukrzę i dodaję trochę śmietany. Podaję z jajem na twardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja gotuję tak
Do wody wrzucam: -pęczek pokrojonej boćwiny razem z obranymi buraczkami jeżeli są większe(buraczki po ugotowaniu ścieram na tarce) -pęczek koperku -pęczek szczypioru -garść szczawiu doprawiam solą,pieprzem i łyżką octu(ocet wlewam po ugotowaniu,wtedy zupa nie traci koloru) Podaję zabieloną śmietaną, najchętniej ze świeżo ugotowanymi ziemniakami z masełkiem.Na gorąco i jako chłodnik jest pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka 21
W którym momencie dodaje się ocet żeby zupa nie straciła koloru ? Jaką śmietanę dajecie słodką czy kwaśną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko jedyna - w takim
nie dawaj octu, bo żołądek rozwalisz. Lepiej kwasek cytrynowy. A śmietanę daję 18% Piątnicy do zup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalakakasa
Ocet,ale winny lub balsamiczny.A najlepiej cytrynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupę zakwasza się
przed zabieleniem śmietaną/jogurtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×