Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co teraz robić mam?

Mogę podac dziecku antybiotyk?

Polecane posty

Gość co teraz robić mam?

Dziecko jest chore i ma zlecony antybiotyk augumentin. Od rana z synem byla babcia. Wychodząc z domy przyszykowałam antybiotyk na stole żeby podała wnukowi, a potem powiedziałam ze trzeba koniecznie go schować do lodówki. Wróciłam do domu o 22 i antybiotyk stal dalej na stole bo babcia zapomniała go schować. Co teraz? podać go dziecku? Nie mam jak kupić nowego bo nie mam recepty. Musiałabym budzić dziecku, ubierać i jechać z nim do lekarza bo mi nikt na piękne oczy nie wypisze, a nie chcę chorego dziecka po nocy włóczyć. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudzia:)
znajdź na necie nt tel do jakiej kolwiek apteki, zadzwoń, opowiedz to co tu teraz piszesz a oni Ci powiedzą co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz robić mam?
poszukam do dyżurującej i zapytam o ile ktoś tam odbierze bo tak to wszystkie nieczynne już tylko jedna dyżurna będzie u nas otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz robić mam?
bakteryjne zapalenie gardła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rudzia:)
Napisałam Ci, żebyś znalazła numer do jakiejkolwiek apteki. Nie musi być w Twoim mieście, przecież chcesz tylko zapytać czy mozesz podać lek który nie stał w lodówce a powinien. W którejś aptece napewno odbiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz robić mam?
rudzia ale jest 23.20 i apteki są nieczynne! musi być dyżurująca a ja nie wiem jakie są dyżurujące w innych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837
ja mysle że antybiotyk spokojnie nadaje sie do stosowania bez paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34 lata to wiek
a o ktorej masz podac dziecku antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz robić mam?
u nas nikt nie odbiera. Ale on stal w kuchni, w upale przez cały dzień bo go wyjęłam o 8 rano. Babcia miała go podać, a potem o 20 drugą dawkę. Ja wróciłam po 22 i babcia powiedziała, ze nie podała drugiej dawki bo zapomniała schować leku i nie wiedziała co zrobić. I teraz nie wiem czy podać z opóźnieniem czy co robić. To dopiero początek leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz robić mam?
Na ulotce napisane że ma być przechowywane w lodówce w temperaturze 2-8 stopni, a w kuchni z 30 było w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34 lata to wiek
poczytaj co jest w ulotce na temat podawania antybiotyku ale mi kiedys pediatra powiedziała ze lepiej jest podac z opoznieniem niz wogole nie sadze zeby fakt zapomnienia włozenia go do lodowki w znaczacy sposob obnizył działanie leku , ale decyzje musisz podjac sama ja bym podała a jutro zadzwonila do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!
Ja myślę że mozesz podac w koncu pol dnia stal na tym stole a nie caly tydzien, no bez przesady :-( A zreszta bez sensu jest chowanie do lodowki i wyciaganie przed podaniem, potem podajesz dziecku ziimne :-( jak ma chore gardlo to taki lek z lodowki? hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piękne i naturalne
miałam niemal identyczną sytuację, nie podałam dziecku antybiotyku, na drugi dzień rano poszlismy do pediatry po nową receptę u nas był amoksiklav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez paniki. Antybiotyk jest dobry do podania. Nie stracił na ważności, jedynie co mu się stało to zgestnial, i tylko dlatego musiał być trzymamy w lodówce. Podaj dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,niech go poda po ponad 2 latach :D na pewno pomoze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tej co sie obrusza, ze zimny antybiotyk z lodowki podajesz. W zapaleniu gardla nawet zaleca sie lody, bo po pierwsze bakterie "nie lubia" zimna, a po drugie zimny obkurcza migdalki i jest latwiej przelykac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo wartościowy inhalator do najpoważniejszych schorzeń górnych dróg oddechowych Novama Familino PRO Flaem, akurat z regulowaną wielkością cząsteczek i uniwersalnie pod każdy lek obecnie spotykany na rynku nadający się do inhalacji. Uważam, że ten inhalator spokojnie na kilka lat. Ewentualnie można wymienić części, czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×