Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

inga72

Ciąża po diecie Dukana

Polecane posty

Witam, Czy są tu na forum Kobiety, które po DD lub w jej trakcie zaszły w ciąże? Jesli tak proszę o opis doświadczeń Jestem od kilku miesięcy na diecie dukana. Planuję ciąże, w związku z tym moja prośba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już prawie mama
Witam, ja na dukanie schudłam ponad 20kg. Po czym zaczęliśmy z mężem starania o dzidziusia. Po dwóch cyklach byłam w ciąży. Nie bardzo wiem, o jakie doświadczenia Ci chodzi. W każdym razie jak już wiedziałam, że mogę być w ciąży skończyłam z dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;-) Chodzi mi o przybieranie na wadze, po przejściu na zbilansowaną dietę, bez jedzenia za dwoje :-) I co po urodzeniu? Planujesz powrót do diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, schudłam na DD 15 kg a 7 miesięcy potem byłam w ciąży, przytyłam sporo, ale to nie była wina diety tylko hormonów niestety, bo zostawałam pod ścisłą opieką endokrynologów i nic się nie dało z tym zrobić Przestałam karmić i wróciłam na dietę, ale teraz jest znacznie gorzej...wtedy 15 kg w 3 miesiące, teraz jestem od dwóch i dopiero 4-5 kg zeszło...ale się nie poddaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem po dukanie schudlam 13 kg diete stosowalam 4 misiace od marca do lipca 2010 roku. w ciaze zaszlam w listopadzie, do tego czasu jedzac normalnie nie przytylam ani kg. obecnie zaczynam 8 miesiac i przytylam 5 kg od poczatku ciazy. Fakt mam cukrzyce ciazowa ale moja dieta cukrzycowa jest zgola inna od tej ktora proponuja diabetolodzy. Wazne ze cukier w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już prawie mama
Mojego odżywania w ciąży zbilansowaną dietą nazwać nie można. Jem w miarę zdrowo - warzywa, owoce, chude mięso itd, ale batonikiem czy kawałkiem pizzy od czasu do czasu nie pogardzę. Waga z dietą w ciąży czy bez i tak skoczy Ci do góry a ile to moim zdaniem indywidualna sprawa. Ja zawsze miałam skłonności do tycia, co w ciąży również się potwierdziło. Natomiast napewno wrócę do Dukana po porodzie. Oczywiście nie od razu tylko po tym jak przestanę karmić piersią, gdyż jak się karmi to się nie powinno odchudzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu dziewięciomiesięczną córę, dzień po odstwawieniu od piersi byłam już na diecie. Planuję druga ciąże i stąd moje pytania. Skonnosci do tycia też mam niestety i wiem już teraz, że po urodzeniu drugiego dziecka czeka mnie dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko wtrące...
Dieta dukana jest jedną z najgorszych diet. Niszczy nerki, wątrobę, zatruwa mózg (m.in. ketokwasy, dlatego nie czuje się głodu, za to czuje się euforię itd) prowadzi do kwasicy metabolicznej i powoduje, że mięśnie stają się bardziej kruche (organizm pobiera glikogen czyli zmagazynowane węglowodany z mięśni bo to właśnie węgle są paliwem dla organizmu nie białko). Dlatego warto się zastanowić nad stosowaniem tej diety bo co z tego, że teraz schudniesz jak prawdopodobnie po poworcie do spożywania węgli będzie jojo a w przyszłości słabsze nerki i wątroba. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaheira1 podobno przy pierwszym podejściu do DD są najlepsze efekty, dlatego nie wiem czy spróbuję jej kolejny raz. Dlatego tez chciałabym pilnować wagi i przytyć tylko tyle ile trzeba, bo juz wiem jak cięzko zrzucać nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wtrące... wszystko jest dla ludzi byle z rozsądkiem, badam się systematycznie i jestem pod kontrolą lekarza. Dziękuję za troskę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko wtrace... diety sa dla ludzi madrych i myslacych ja przez caly okres diety bylam pod kontrola lekarza z instytutu hematologi (mam za duzo plytek krwi wiec lekarz uslyszawszy o diecie sprawdzal regularnie badaniami stan moich nerek zreszta nie tylko) dzieki bogu moj mozg funkcjonuje sprawnie, kwasicy ketonowej sie nie nabawilam i eufori tez raczej nie czulam toz to nie narkotyczna dieta.... Polecam dokladne przestudiowanie ksiazki i stosowanie sie co do diety tak jak jest napisane a nie jak niektorzy robia zamiast 5 dni bialkowych funduja sobie 2 tyg bo takie swietne efekty osiagneli.... Ciaza po diecie nie stwarza zagrozenia ani dla matki ani dla plodu. Nawet lepiej przed ciaza troche zrzucic zbednych kg dla samego zdrowia i odciazenia organizmu ze zbednego tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dukająca w ciąży
Jestem, tzn byłam na II DD fazie , bo właśnie się dowiedziałam, że będę mamą :-) Jak w ciąży po DD miałyście z cerą, włosami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaszłam w ciąże na Dukanie, schudłam 14 kg. Ja dietę odstawiłam i jadłam mądrze, bo dla dobra dziecka jadłam również owoce, fasole i trzeba odstawić rzeczy light. Jak wiesz light to aspartam, a nie jest on wskazany dla organizmu. Przytyłam w ciąży 9kg, po 2 miesiącach straciłam 12kg, obecnie jestem znowu na diecie. Przemyśl sprawę co teraz się liczy dieta i gubione kilogramy czy może dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście wiem o konieczności odstawienia produktów light przez całą ciąże kawy nawet nie piłam. Chciałabym przytyć max 12kg, ale pewnie się nie uda bo w ostaniej ciązy miałam obrzęki, zatrzymywałam dużo wody :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INGA Ja również miałam obrzęki, do tego nadciśnienie i cukrzycę ciążową, ciążę rozwiązano przez cc. Jedz warzywa, owoce, pij soki bez cukry, jedz mięso i warunek zero słodyczy. Ja mam ogromną tendencję do tycia, ale pilnowałam się, dasz radę byle by się nie obżerać, bo tyje się wspaniale, gorzej z zrzucaniem balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Suelen, w poprzedniej ciąży az tak się nie pilnowałam i miałam nauczkę :-) tez miałam cc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Obecnie także jestem na Dukanie i podobnie chcę zajść w ciążę za jakiś czas. Czy nie miałyście problemów z zajściem w ciąży po tej diecie? Pytanie stawiam zwłaszcza do kobiet, które zrzuciły dużo kilogramów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta dukana to dieta na topie, jednak jest bardzo nie zdrowa dla organizmu... zeby schundac nie trzeba wymyslac jakis smiesznych diet trzeba tylko sie dobrze odżywiać przez caly czas ja jem normalnie i zdrowo, jem wszystko ale racjonalnie. Do tego cwiczenia i moja waga to 53kg odkąd pamiętam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MelisQa
Gratuluję wszystkim będącym na tej diecie. Proponuję poczytać, co dzieje się w organizmie po przedawkowaniu białka. Otóż wszystko można przedawkować - również białko. Ta dieta zabija - takie zdanie usłyszałam od specjalisty do spraw żywienia, kiedy do niego trafiłam. Przedawkowane białko odkłada się w naczyniach krwionośnych i nerkach. Ja niestety mam problemy na tle kardiologicznym oraz z układem krwionośnym, stąd u mnie już po 3 tyg. zaczęły się schody.. Słabsze organizmy reagują szybciej. Nie jest Wam ciągle zimno? Nie bolą Was mięśnie i stawy? Wysuszyła mi się skóra, na dłoniach aż pękała. Jak się pochylałam, zatykały mi się uszy. U mnie doszło aż do utraty przytomności. Żona kuzyna trafiła na ostry dyżur silnym bólem nerki. Dodatkowo przez 6 tygodni byłam na terapii u dietetyka, która polegała na oczyszczaniu organizmu z białka, po 6 tygodniach powoli je wprowadzałyśmy. Moja dietetyczka leczy ludzi po tej diecie od 2 lat. Ma pacjentkę, która przeżyła przeszczep nerki, dzięki tej "najzdrowszej" diecie świata. Poczytajcie też negatywne komentarze, a potem wierzcie w to, co mówią media. Swego czasu dieta ta była strasznie popularna, ale potem ludzie zaczęli mówić, jak się czuli naprawdę i zrobiła się ogromna nagonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MelisQa jakos nie przedawkowalm bialka, do przeszczepu sie nie kwalifikuje, zimno mi nie bylo nic mi nie drzalo.... Juz pisalm ze rozsadek jest podstawa... Znam ludzi ktorzy widzc swietne efekty zamiast stopniowo jak to Dukan opisal wracac do normalnego zywienia katowaly sie dieta uderzeniowa po kilka miesiecy.... Dlatego rezultay byly jakie byly i nagonka ze dietajest zla.... Anoreksja chyba jednak gorsza i bardziej wyniszczjaca organizm. W moim otoczeniu bardzo duzo ludzi stosowalo te diete ze scislymi zaleceniami i badaniami kontrolnymi, wszyscy schudli i sa zdrowi, wiec nie wiem czemu taka n gonka na cos co pomoze wyjsc grubasom z kryzysu. Najgorzej jak 55 kg laska sie odchudza bo facet jej powiedzial ze ma za duzy tylek :) To juz jest dopiero spaprana psychika. Aktorka Anna Guzik schudla n tej diecie i jak widac zdrowa jest, w szpitalu nie wyladowala. Tym co nie wiedza jak stosowac sie do diety proponuje zaczac od przeszczepu mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen przegapiłam rano to zdanie : "Przemyśl sprawę co teraz się liczy dieta i gubione kilogramy czy może dziecko" Ciężę planuję po zakończeniu diety. Nigdzie nie napisałam, że mam zamiar być na diecie w czasie ciąży, wręcz pisałam o zbilansowanej diecie. :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak tam?
ciążą już jest? Bo ja tez na diecie i zaraz planuję dzieciatko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja niedawno stosowałam dukana. Schudłam sporo ( ale nacierpiałam się na tej diecie niemiłosiernie ;( dwa miesiące biegunki 24h/ dobe- straaaaaszne). Teraz staram się o dziecko. Jestem po pierwszym cyklu starań ( za tydzień sie okaże :P aczkolwiek chyba nic z tego :/). Ktoś napisał, że przy karmieniu piersią nie można się odchudzać... i tu was może troszkę pociesze ;) Otóż mamy karmiące nie mogą/ nie powinny ( niepotrzebne skreślić) jeść wszystkiego od razu :) Jest dieta gdzie wszystko jest gotowane itd. Nawet jeśli to niepotrzebne jest, to możecie sobie tą dietkę zrobić. Ja tak zrobiłam- wszystko chudziutkie jadłam a mleko miałam tłuste jak cholera :D nooo i własnie ten tłuszczyk był z moich prywatnych zapasów :P Waga mi spadała baaaaardzo szybciutko. Niesttey po 3 tyg. wróciłam do szkoły i przestałam karmić... dużo kobiet chudnie przy karmieniu ;) Nie wszystkie oczywiście, ale spora część... dlatego polecam :) Ja drugim dzieckiem właśnie TYLKO dlatego chcę karmić piersią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bellik
wiesz,smutne to co piszesz-wiekszosc normalnych kobiet chce karmic dziecko piersia zeby dac mu wszystko co najlepsze...a ty , bo chcesz schudnac...jakiez to zalosne:O no ale 2 miesiace sraczki robia czlowiekowi wode z mozgu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellik nie chce
Cie smucic ale ja przy karmieniu jeszcze przytylam 4kg. zaczelam chudnac dopiero jak dalam dziecku mleko modyf no i zastosowalam diete oczywiscie nie ducana tylko zdrowe odzywianie tzw "piramida zdrowia" i w 3m schudlam 8kg a jadlam so syta i smacznie. Nie kazda kobieta ma tak ze chudnie przy karmieniu piersia. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellik nie chce
ja tez bylam na tej diecie - schudlam 6kg a przytylam 10kg . Moje sisotrzenice wlasnie niedawno ta diete przeszly ale juz zauwazam u nich efekt jo-jo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bellik
jasne, przytocz mi tu choc jedna takie badania,CZEKAM:O gruba babo ze wsi..pierdzielisz jak potłuczona,no ale coz siedzenie w domu ze sraka nie dziala dobrze na poziom inteligencji....wiejski przyglupie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bellik
normalne kobiety nie chodza do szkoły jak maja dzieci-zazwyczaj maja juz ukonczone studia, prace..a ty gowniaro dawalas dupy wiec masz bachora z nastoletniej wpadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty za to swiecisz inteligencją jak neon nad burdelem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś odswiezył mój temat :-) W ciąży jeszcze nie jestem, póki co stabilizuje wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×