Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lady_margarett

kolposkopia i pobranie wycinku tkanki nabłonkowej

Polecane posty

Gość gość
No pewnie tak,w każdym razie dziękuję za info ;) dziś pobierała mi te wycinki, co niby miało nie boleć, ale bolało. teraz czekam na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyn które były u dr Kędzia czy on u siebie wykonuje kolposkopie prywatnie? Czy idzie się z wynikami i on umawia u niego na kolposkopie na Polnej? Mam stwierdzony wirus HPV. Kolejne badanie to właśnie kolposkopia i nie wiem jak to wygląda teraz droga a mam kawałek do Poznania i wolałabym wiedzieć jak planować te wizyty. Będę wdzięczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ...mam nadzieje ze ktos tu sie odezwie niebawem ja ponad tydzień temu robiłam kolposkopie badanie spoko dało sie wytrzymać ale lekarz co mi to robił brak słów ..juz przy badaniu takie pytania zadawał ze masakra ...badanie trwało około 10 minut a na koniec powiedział ze zabieg będzie czyli będzie pobierał wycinek ..to spoko bylo ten zabieg tez nic sie tam nie czepiał ....po badaniu i jak doszłam do siebie poszłam do sekretariatu bo w szpitalu miałam robione to badanie ...no weszłam do pokoju lekarzy za szybko no i on tam był.i ja tak chciałam sie spytac tylko kiedy mogę współżyć a on takim stanowczym głosem miesiąc obok lekarz mówił ze 3 miesiące co to współczucie.. Ale on tam spoko żartował .a ten lekarz co wykonywał. Badanie pytal sie mnie czy wiec co to wirus hpv ja mowie ze cos czytałam o tym a on a co .....nie dal mi nic powiedzieć i dodał. Ze do buzi tez nie mam brać ja się uśmiałam a on na to bo dostane raka gardła ja juz miałam dość tej rozmowy coś mu odpowiedziałam i poszłam . Nic mi nie wytlumaczyl nie powiedzial a jeszcze zarzucił ze mam tego wirus skąd to wiedział. Tym badaniem jak tam wszystko oglądał sama już nie wiem spać nie mogę..mysle co chwilę o tym potraktował mnie fatalnie ...czekam jeszcze tydzień na wyniki zwariuję chyba ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to świetny lekarz, nie ma co. ja czekałam na wyniki wycinka z dwa tygodnie, potem trzeba robić kontrolne co pół roku jeśli wszystko wyjdzie w miarę ok. a czy któraś z Was miała taki problem ze swędzeniem w tych okolicach. wiem na pewno już, że to nie grzybica ani nic innego co stwierdziłaby ginekolog.Myślę,że to powiązane z tym hpv ale ona w sumie nic mi nie potrafiła powiedzieć, mam tylko smarować jakąś maścią, ale to już ponad miesiąc i nic nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do swędzenia to ja miałam tez ale mijało i nigdy tak długo.....co do lekarza masakra jeszcze wiem ze będzie trzeba robic ponownie cytologię pół roku a potem znowu kolposkopie lekarz mie uświadomił. I dal do zrozumienia ze mam robic tam gdzie bym pól roku czekala ..bo sie pytal jak tu trafiłam. Ja gupia powiedziałam ze dlatego tu przyszłam bo najbliższy termin bo w naszym szpitalu półroku sie czeka to dal mi do zrozumienia ze za półroku mam iść tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem przerażona, mam chyba jakieś zmiany w jamie ustnej, czy któraś z Was miała z tym problem? Do jakiego lekarza powinnam sie zgłosić, wiecie jak to się leczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam cos posty tu znikają pisałam i go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, Chciałam zapytać czy jest na tym forum jakaś Kobieta, która miała pobierane wycinki z szyjki macicy w Szpitalu Kopernika w Łodzi? Jak to tam wygląda? Ja mam mieć ten zabieg 26.09, nigdy wcześniej tego nie miałam i trochę sie stresuje... Niektóre Panie piszą,że odbywa się to ze znieczuleniem, inne że bez.. jak to pobieranie wygląda? to najpierw kolposkopem oglądają czy od razu wycinek??? mi lekarz kazał być w Szpitalu na czczo i z piżamą i szlafrokiem, czyli z narkozą??? sama nie wiem... do tej pory miałam tylko wykonaną cytologię która jest nieprawidłowa... kolposkopii nie miałam, na skierowaniu napisali "do pobrania wycinków CIN1" proszę o odpowiedz, dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj wiesz co nie wiem co ci powiedzieć ale ja mam tez cin 1 i mam tez skierowanie na zabieg.....takie łyżeczkowanie to jest i niby szyjkę skrócą...u mnie troche inaczej było mi z cytologi ascus wyszło dostałam. Skierowanie na kolposkopie tam też jechałam na czczo umnie wyglądało to tak najpierw zrobili kolposkopie przy tym badaniu lekarz stwierdził wycinek i tak tez miałam wycierek pobierany ...po dwóch tygodniach wynik wyszedł cin 1 jak poszłam z wynikiem do swojego lekarza dał skierowanie na oddział....byłam z wynikami u jeszcze jednej doktor tez mówiła aby lepiej sie tego pozbyć...wiec jutro musze do pani doktor dzwonić i mi termin poda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam najpierw kolposkopię,która jest bez znieczulenia, gdy wyniki okazały się niesatysfakcjonujące skierowano mnie na wycinek. Pobierano mi bez znieczulenia, doktor powiedziała , że to miejsce nie jest tak unerwione żeby wycinek powodował ból, podobno inne pacjentki nic nie czują zawsze. Ja oczywiście wszystko czułam i było to bardzo nieprzyjemne, więc zależy od osoby .Skoro masz iść na czczo, to pewnie w znieczuleniu. I dobrze, też bym wzięła, jakbym wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zazdroszczę ci ze miałaś bez znieczulenia pobierany wycinek...ja miałam znieczulenie i spałam jak mi to robili ....mam juz na kolejne badanie termin czyli czyszczenie pani doktor mówiła ze laserowo będą robić i skracać szyjkę.... Powodzenia i daj znać po wycinku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam to już jakoś w lipcu, więc wiem, że to CIN I i póki co trzeba tylko obserwować bo podobno te małe zmiany same się cofają. teraz w grudniu następna cytologia. Damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiem ze niby male zmiany sie cofają ale ja jeszcze cos miałam dopisane długopisem. Do wyniku...wdaje mi się ze wiek tez gra rolę. ......ja mam jak pisze zabieg dwóch lekarzy to potwierdzili nawet ordynator szpiatal co pani doktor ogladala moje wyniki ..ile macie lat ja mam 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was odczuwala jakieś kłujące bóle w podbrzuszu mając stwierdzone jakieś zmiany na szyjce? Bo ostatnio męczą mnie właśnie i zastanawiam się czy to z tym związane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,kolposkopie mialam robiona prawie 3 tygodnie temu,czekam na wyniki. Badanie samo w sobie da sie przezyc,ale prxy pobraniu wycinkow zrobilo mi sie slabo..okropny bol . Byc moze moja pani doktor nie miala dobrej reki i badanie nie nalezalo do przyjemnych. Po badaniu lezalam na gonekologii jakies 3 h.Nie krwawilam ale pani doktor wypisala mi zwolnienie z pracy na 3 dni.Uwazam ze kazda z nas powinna zrobic sobie takie badanie dla wlasnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andi82
Ja miałam kolposkopie prywatnie w Krakowie w superiorze. Przy badaniu pobrane zostały 2 wycinki. Lekarz podejrzewa Cin 2. Przy pobieraniu znieczulenie miejscowe - zastrzyk. Nic nie bolało. Później było tylko troszkę krwi. estresowalam się dopiero 3 dni później bo miałam obfite krwawienie i mnóstwo skrzepow. Trochę mi ochota do życia zmalała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam kolposkopię w Katowicach w szpitalu kolejowym, nie polecam tego miejsca. badanie mnie bolało i piekło do tego lekarka nic mi nie chciała powiedzieć i odprawiła mnie mówiąc że za 2 tygodnie będą wyniki histopatologi. Bardzo mnie to stresuje :( Takie czekanie i niepewność są najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy orientujecie sie drogie panie czy to badanie mozna robic w 5m ciazy? Bo mi wyszlo cin I i hpv ale juz jedna lekarka odmowila kolposkopii czy szukac dalej czy poczekac az do pologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak kolposkopia potwierdzi to, że coś tam jest, to nikt się pewnie nie będzie podejmował jakiegokolwiek innego zabiegu. Można popróbować do innych lekarzy, tak na samą konsultację, ale to badanie i tak wszystkiego nie powie, a wycinków w ciąży pewnie nie pobiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha no wlasnie tak myslalam.. Dziekuje za informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Mi trzy tygodnie od kolposkopii minęły w piątek i dziś nadal nie ma wyniku:( Czekałyście aż tak długo? strasznego mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyniki kolposkopii wiadome są zawsze od razu więc chyba mówisz o pobranych wycinkach. Tak to może tyle trwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chodzi o wycinki, zawsze słyszałam ze 2-3 tyg. a ja nadal czekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×