Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iiiiiiiiiooooooooooo

czy wszystkie dekorujecie kosciol?

Polecane posty

Gość iiiiiiiiiooooooooooo

u mnie nie bedzie kamery , wiec nie wiem czy warto wydawac kase na dekoracje kosciola.. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My nie dekorujemy bo to strata pieniędzy. Przeprowadziłam nawet test :) Rok temu wszyscy znajomi i my byliśmy na weselu o naszych współnych znajomych. Wiem i pamiętam że oni nie dekorowali kościoła. Ostatnio zapytałam znajomych czy pamiętają jak nasza para znajomych udekorowała pięknie kośćiół. Nikt absolutnie nikt nie pamiętał. To jest tylko strata pięniędzy, a na dodatek jesteście tam tylko godzinę a wszyscy i tak patrzą na Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiooooooooooo
moze ktos jeszcze sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armani Code
nie kosciol jest z 18go wieku i ma urok sam w sobie. kwiatuszki i inne bzdetki zupelnie by nie pasowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast
Nie odkorowała. Na ołtarzach zawsze są piękne kwiaty. Jedyna ozdoba to był ubrany klęcznik przez parafię i dywan. Zresztą nie podobają mi się w większości te ozdoby, jakieś sztuczne girlandy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje świetnego podejscia do sprawy nie ma kamery= nie może być uroczyście i ładnie :D jest kamera = będzie uroczyście bo będzie z tego płyta DVD brawo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiooooooooooo
Regres, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się osobiście nie podoba bogato udekorowany Kościół, w jakieś tiule, świeczuszki, i nie wiadomo co jeszcze. Dla mnie to przerost formy nad treścią. U nas zależy od tego, czy jakaś inna para bierze ślub tego samego dnia, wtedy się jakoś dogadamy z nimi. Jeśli nie, to na pewno dekoracji będzie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nana2008
Ja mam zamiar zamowic kwiaty tylko pod ołtaz max za 100zl nie stac mnie na to by bog wie jakie dekoracje kościoła robic po za tym ksiadz dostał kase wiec to powinno byc według mnie w jego zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salianka
Wprawdzie braliśmy ślub już 7lat temu,ale w parafii była opcja,że za drobną opłatą kościół będzie udekorowany.Była pani,która świadczyła usługi dekoratorskie na uroczystości (śluby,komunie).,ma dostęp do sztucznych kwiatów,wstążek itp. Za 50zł kościół wyglądał pięknie - delikatnie i elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salianka
Przy ołtarzu zawsze są jakieś kwiaty.Pani,która dekorowała, każdą ławkę przystroiła od str.przejścia kwiatem,kawałkiem wstążki i czymś zielonym.Do tego klęcznik zakryty białym materiałem i wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Regres ...podobasz mi się :) mówisz to co większość myśli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirek...
zalezy jaki kosciol. jak stary i "klimatyczny" to dekoracja zbedna. ja np, bralam slub w nowym, duzym i jasnym kosciele, wiec bez dekoracji byloby nieladnie. Siostra zakonna dostala 250 zl i moim zdaniem bylo bardzo ladnie. Byly swiece i kwiaty, zadnych tiulow. Prosto i elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dekorujemy:) Mam nadzieję, ze w ten sam dzien będzie też inna para ślubować, to wtedy koszty dekoracji podzielimy na pół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniutek263
autorko nie wiembyc moze nie zrozumialas wypowidzi Regres mysle ze to bylo powiedziane z ironia chyba ze to ja zdurnialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiooooooooooo
oczywiscie, ze wiem, ze to bylo powiedziane z ironia:) ale ja chcialam sie wykazac jeszcze wieksza ironia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiaty na ołtarzu jak najbardziej. Kościół jest neogotycki, z witrażami, nienajgorsza posadzka, na której będzie czerwony chodnik (wyposażenie kościoła). Ładne dębowe ławki i żadnych kokardeczek wstążeczek, tiulów, chińskich sztucznych kwiatów w plastikowych wazonach, całego tego badziewia, którym ludzie potrafią wspaniale zepsuć piękno i atmosferę naprawdę ładnego kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chcę dekorować specjalnie kościoła,kamerzystę też będę miała,może tylko kwiaty przy ołtarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nie dekorowaliśmy kościoła ani nie mieliśmy kamerzysty czy fotografa. przed nami i po nas były śluby i chcieli się składać po 500zł na dekoracje, ale ja się nie zgodziłam i powiedziałam że przed moim ślubem mogą wszystko zabrać :) kwiaty na ołtarzu zawsze są w kościele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to łatwo idzie rozpoznać takich , co chodzą regularnie do kościoła i biorą ślub, a tych, którzy nie praktykują a biorą ślub, bo tak wypada... nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że kwiatki to też dekoracja, i też kosztują. Ksiądz nie musi ich Wam ustawiać pięknych na Wasz ślub (mogą to robić np w soboty wieczorem przed niedzielną mszą). A później zdziwienie... A ofiara dawana księdzu jest ofiarą za odprawienie mszy i omodlenie intencji a nie na kupowanie dla Was kwiatków. Gdyby każdy myślał jak Wy, bo "zawsze są jakieś kwiatki" to nigdy by ich tam nie było (często są to ofiary parafian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I żeby nie było wątpliwości - my będziemy dekorować kościół tylko kwiatami - kilka bukietów przy ołtarzach i do tego delikatnie przystrojony klęcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chodze do kościola
i co z tego ??? dla mnie moze i nie byc dekoracji, bo najwazniejsze co bedzie sie dzialo dla nas w tym kościele a nie wstązeczki na awkach, do szczęscia mi to niepotrzebne. A kwiaty u nas w Kościele pod ołtarzem owszem, są zawsze, nie tylko na okazje ślubów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obcykana w temacie
a jak to latwo 'idzie' rozpoznac wiesniakow. az milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dekorowałam
my kupiliśmy tylko kwiaty na ołtarz, tzn. daliśmy pieniądze na świeże kwiaty na ołtarz, bo akurat w naszym kościele jest siostra, która się tym zajmuje i zawsze są piękne dekoracje, wystarczyło tylko wymienić "główne" kwiaty na świeże. Żadnych ozdóbek na ławkach nie było, żadnych tiuli na podłodze, ani innych tego typu wieśniackich jazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dekorowałam
To nawet nie chodziło o świeżość kwiatów, tylko o kolor, po prostu musiała wymienić bordowe na kremowe i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dekorowac kosciol musielismy sami, dekorowalismy zywymi kwiatami pelne margaretki, ciemno bordowa roza, gipsowka, lilia niedziewdzia trawa i duze ozdobne liscie, calosc wygladala przepieknie, przed oltarzem stal kosz w kotrym byly te duze liscie nie wiem jak sie one nazwywaja takie podluzne dosc dlugie oneukladaly sie w taki wachlarz inne takie duze cis na ksztalt duzego liscia klonu byly na dole margaretka pelna swietnie wypelniaja miejsce w bukietach i kompozycjach a nie za drogie i poniedzy margaretkami byly dlugie roze wygladlo to przepieknie:-) przy tabernakulum byla zwykla lilia razem z trawa niedziewdzia na ktorej miejscami byly nawleczone koraliki i wygladalo to naprawde peinkie, taki sam bukiecik byl po boku przy figurce Jezusa,klecznik ze sam w sobie byl naprawde brzydki musielismy jakos kombinowac wiec pieknie udrapowalismy material posrodku przyczepilismy taka galazke i tez bede miala problem z napisaniem jak to sie nazwya ale jak bede miala zdjecia to wrzuce:-) i na lawkach biala organze przewiazana, do tego dluga kojarda z bordowej wstazki i przymocowana glowka rozy z gispowka, calosc wyhladala naprawde pieknie bez zadnych sztucznych kwiatow ale tez bez przesady:-)bylam nrawde zachwycona z naszej dekoracji, nawet ksiadz powiedzial ze tak pieknej nie widzial i nie musialam zatrudniac flprysty wystarczylo zamowic kwiaty i miec pomoc:-)mi pomagala mama i siotra:-) jatalentu takiego nie mam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka_klik
moze tylko główny ołtarz jak na niedzielę z jakichs bialych kwiatów. żeby nie było kosztownie aa żeby ładnie się na was patrzyło z tyłu kościoła jak bedziecie pod ołtarzem przysiegac. moze w waszej parafi dekoracje z kwiatów potrafi robic siostra/ksiadz. to tylko koszty kwiatów zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×